Kategórie spolahlivosti

inspiring_saha

Príspevok od používateľa inspiring_saha »

jasne, ja logike tvojich tvrdeni rozumiem, ale na stitku moze byt napisane aj ze su expanzne, ale podla zakona nie su! :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

igrlik:
Zakon hovori, ze drzitelia D a E mozu prebijat.

Nepise, ze len drzitelia D a E mozu, ani nehovori, ze vsetci ostatni nemozu. Aspon ja som tam nic take nenasiel.
Ak by to bolo ozaj tak (Panzer?), tak by zakon prebijanie vlastne vobec neobmedzoval.

Michal1:
Zakon prebijane strelivo definuje, ale nehovori myslim nic o jeho nakupe, noseni a pod.
Podla mna mozes lubovolne kupovat a pouzivat LRN, SP, FMJ, FN atd. (asi aj EFMJ), a to original aj prebijane.
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

To ak Ares oficiálne predáva náboje by malo znamenať, že ide o továrenské prevedenie. Je jedno či použije už vystrelené nábojnice alebo nové. Je vlastne jedno kto bude náboje prebíjať.....potrebuje len spĺňať určité kritériá ako napr. preukaz pyrotechnika, dodať 10000 ks na skúšku do skúšobne, zaplatiť certifikát asi povedzme 50000.- neviem presne. Certifikát sa bude zrejme vzťahovať len na jednu skúšobňou overenú laboráciu s jedným typom a váhou strely......takže tieto náboje sú vlastne továrenské, čiže preskúšané skúšobňou a nie nalaborované doma podľa vlastného uváženia.

Prebíjať môžeš len pre vlastnú potrebu zrejme preto, aby náhodou tvojou chybou neutrpel niekto iný pri nesprávnej laborácii.....spravíš chybu a vyžerie si to tvoja zbraň....takto je to ošetrené zákonom. Samozrejme ešte aby sa štátu platila daň a čo ja viem čo ešte.

Yarco:
Zákon síce nehovorí nič o jeho nákupe ale hovorí o tom, že prebíjať sa môže len pre vlastnú potrebu a na poľovné a športové účely a to aj ak použiješ strelu FMJ. Jednoducho je to prebíjané a podľa komponentov sa to dá zistiť. Samozrejme zákon je dosť deravý a nezrozumiteľný. Myslím, že diery sa nájdu vždy.

Už Len napr. Prebíjať je možné len náboje do zbraní, na ktoré máš preukaz zbrane. Strely, prach a zápalky predávajú bez ZP. Niekde preukaz kvôli zápalkám pýtajú, ale zápalky sa dajú objednať a poslať aj poštou na dobierku. Na matrice a lis nie je potrebné povolenie, takže je možné poskladať ľubovoľný náboj. Bez ZP. V obchode Ti náboje bez preukazu zbrane nepredajú.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

fugaga:
Co pises je samozrejme pravda.

Ale v mojom pripade sa nejednalo o standartny naboj, nakolko bol spraveny na mensi faktor a s olovenou strelou.

Nasiel niekto prosim vas niekde ci sa takyto naboj moze bezne pouzivat na bezne nosenie.

Teraz by som nechcel vase nazory, ale fakty :!:

Ja vtom osobne tiez nevidim nejaky problem, ale ...

Dakujem.
inspiring_saha

Príspevok od používateľa inspiring_saha »

patri medzi zakazane strelivo?
nepatri!
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

Michal1: Ak sa opýtaš priamo v skúšobni kde strelivo skúšaju, možno sa dozvieš. Na zbraniach a strelive mám skúsenosť, že v tom budú mať hokej a aby nevyzerali hlúpo tak Ti pre istotu povedia že nomôžeš.
Čo sa týka strely:

Zakázané strelivo:

(3) Zakázaným strelivom je
a) strelivo s priebojnou, výbušnou alebo zápalnou
strelou,
b) strelivo do krátkych guľových zbraní s expanznou
strelou,
c) strelivo so strelou dodatočne upravenou,
d) vojenské strelivo,
e) strelivo do krátkych guľových zbraní presahujúce
úsťovú rýchlosť strely 550 ms-1 alebo prekračujúce
úsťovú energiu 1 000 J,
f) strelivo do dlhých guľových zbraní presahujúce
úsťovú rýchlosť strely 1 150 ms-1 alebo prekračujúce
úsťovú energiu 6 000 J..

expanzná strela – strela, ktorej účinok v cieli je
zvýšený jej deformáciou, ktorou je zväčšený jej
priemer, a táto deformácia je spôsobená dutinou
v hrote strely,


To je všetko o olovenej strele alebo poteflónovanej, poloplášti SP sa nič nepíše.

Tiež som počul tie blbosti, že olovo je zakázané, lebo sa deformuje atp. Mne sa nijak výrazne olovená strela po zásahu dreva nezdeformovala. Možno na popri ,alebo niečom tvrdšom. Aby sa deformovala v tkanive tak by musela byť z riadne mäkkého olova a to by sa strhávala v drážkach. O lugri ani nehovorím.

Ak Ti tie náboje spravil Mongel nemáš sa čoho báť. Neprebíjal si si to sám, ale obchodník ktorý s tým obchoduje a má na to povolenie. To či tam bol nižší výkon určite nikto nijak nezistí. A tu sa naskytá obchádzka zákona, že ak Ares robí továrenské náboje, kde používa komponenty, ktoré predáva, tak si môžeš prebiť aj svoje a nikto by sa v tom nemal vŕtať. Lebo použiješ presne tie isté komponenty ako on :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ja si stym nejaky problem nerobim, povedsinou nosim FMJ. :wink:
Ci uz je to prebijane ci nie. :lol:
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

yarco napísal:igrlik:
Zakon hovori, ze drzitelia D a E mozu prebijat..
Dovolil by som požiadať o vysvetlenie , lebo podľa mňa zákon ani slovom nehovorí ktorá skupina držiteľov ZP môže prebíjať ale len to na aké účeli môžu byť použité.

1. prebíjané strelivo – laborované strelivo pre vlastnú
potrebu na športové alebo poľovné účely za
použitia príslušnej technológie, pri ktorom sa
používajú nové alebo už použité komponenty

Podľa mňa ak mám napr. ZP "B" a mnou prebitými nábojmi strielam na strelnici, ide automaticky o športovú strelbu - inú nepoznám , všetko ostatné je použitie zbrane a hlási sa na PZ. Že ich nebudem mať doma nabyté kde zbraň slúži na ochranu života a majetku je jasné.
Ak sa prudko mýlim, smelo ma usmernite :D :D :D radšej vy ako skúšobná komisia. :lol:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:29, upravené celkom 1 krát.
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

Hambím sa , :oops: bol som nedôsledný, vychádzal som z definície prebíjaného streliva.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"