Zamietnutie ZP

miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Žiadosť si podať takáto osoba určite môže skúsiť, bude ale zrejme predvolaná na objasnenie daného priestupku a podľa závažnosti situácie jej žiadosť zamietnu, alebo nie. Toť si myslím ja
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

mirko, uz som ti raz povedal, ze ked nevies, mas byt tisko a nehadat.
toto nie je diskusia na temu "aka velkost poprsia sa vam paci" tu nie je nevyhnutne, aby si sa za kazdu cenu vyjadril. toto su temy, kde chcu ludia najst odpovede podoprete literou zakona, nie nazory vycucane z prsta.

Vydanie zbrojného preukazu
§ 16
Policajný útvar vydá zbrojný preukaz fyzickej osobe,
ktorá
d) je bezúhonná a spoľahlivá (§ 19),

§ 19
Bezúhonnosť a spoľahlivosť
(2) Za spoľahlivú osobu sa na účely tohto zákona nepovažuje ten,
a) koho trestné stíhanie za trestné činy uvedené v odseku 1 bolo podmienečne zastavené a nebolo právoplatne rozhodnuté, že sa obvinený osvedčil alebo nemá sa za to, že sa osvedčil,
b) kto preukázateľne nadmerne požíva alkoholické nápoje, 20)
c) kto preukázateľne požíva omamné látky, psychotropné látky alebo prípravky, 21) ktorých požívanie môže vyvolať závislosť osôb od nich,
d) kto bol v posledných dvoch rokoch uznaný vinným z priestupku na úseku zbraní a streliva a bola mu uložená pokuta nad 99 eur alebo mu bol z tohto dôvodu v posledných dvoch rokoch odňatý zbrojný preukaz,
e) kto bol v posledných dvoch rokoch opakovane uznaný vinným z priestupku

1. na úseku ochrany pred alkoholizmom a inými toxikomániami,
2. na úseku obrany štátu,
3. proti občianskemu spolunažívaniu, ktorého sa dopustil vyhrážaním ujmou na zdraví, úmyselným ublížením na zdraví alebo iným násilím,
4. na úseku poľnohospodárstva, poľovníctva a rybárstva tým, že neoprávnene úmyselne zasiahol do výkonu práva poľovníctva alebo výkonu rybárskeho práva, alebo
f) kto podľa zistení útvaru Policajného zboru nedáva záruku, že zbraň nezneužije.

tu su taxativne vymedzene priestupky, ktore z teba ako ziadatela zp robia nespolahlivu osobu, ak sa medzi nimi tvoj priestupok nenachadza, nevidim v tom problem. ak sa medzi nimi nachadza, v sulade so zakonom musi uplynut doba 2 rokov, potom sa opat stavas spolahlivym v zmysle ustanoveni zakona o zbraniach.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Nehnevaj sa luke, ale ako si mu poradil ty? ... skopíroval si zákon, ktorý je dostupný na internete, zatlieskam ti?

Je síce pekné, že si zvýraznil niektoré časti zákona, ale keď si dobre čítal pandov príspevok, tak písal o osobe, ktorá bola pojednávaná za urážku na cti, nie uznaná vinnou, navyše nie opakovane, chápeš?

Ako som povedal, žiadosť si podať môže, nakoľko k žiadosti už nie je potrebné predložiť výpis z registra trestov, ale tieto záležitosti si už rieši polícia sama. Snáď s tým súhlasíš že je to tak. Pokiaľ sa polícii nebude pozdávať čo v registre trestov nájdu, pravdepodobne ho predvolajú na objasnenie daného priestupku. To mi bolo povedané, keď som dával žiadosť a pýtal sa na predbežný dátum, kedy bude skúška. Policajt mi povedal, že to záleží od toho, či mám čistý register trestov a či nebudem musieť prísť objasňovať veci, ktoré by sa v ňom mohli nachádzať. Potom polícia uzná za vhodné, či dávaš záruku, že zbraň nezneužiješ a teda či ti žiadosť zamietnu, alebo nie.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Miro, Luke sa ti snaží naznačiť, že mlčať je niekedy zlato. A má pravdu. Tvoja úvaha (zjednodušená do schémy) "ak mi policajti nájdu priestupok v registri trestov, zavolajú si ma a ja to budem musieť vysvetliť/objasniť a ak im vysvetlím, že som OK, tak to bude OK" je úplne mimo. Už preto, že do registra trestov sa zapisujú tresty uložené súdom a nie sankcie za priestupky... A zvyšok tvojej úvahy sa tiež vezie v tomto duchu. Zákony sú napísané jasne, treba ich len čítať pozorne a nevymyšľať si vlastné výklady.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

miro2851 napísal:Žiadosť si podať takáto osoba určite môže skúsiť, bude ale zrejme predvolaná na objasnenie daného priestupku a podľa závažnosti situácie jej žiadosť zamietnu, alebo nie. Toť si myslím ja
ako ti uz odpovedal moj jack, s ktorym som v telepatickom kontakte.
cele tvoje suvetie z tvojej strany jasnym hadanim, co som ti aj povedal.

neviem preco by si podavat ziadost mohol len skusat, zakon ti ju podat nezakazuje.
nikde v zakone ziadne predvolavanie za ucelom objasnovania priestupku pre ucely vydania ZP nie je, mozno ma poucis o novinkach (zdalo sa mi to, alebo si mal v povodnej verzii pojem "predvedenie"?)
podla akej situacie?
tak ano, alebo nie?
vies alebo nevies?

co som urobil ja, ze som sem dal presne znenie zakona, zvyraznil najviac relevantne casti, pre takych ako ty, co radsej mudruju o com nevedia, nez aby sa sli pozret do zakona.
a zaroven som vysvetlil, ktore priestupky su prekazkou vydania ZP. nikto nebude nic posudzovat, ak si za posledne 2 roky spachal niektory z uvedenych priestupkov, za ktorych si bol uznany vinnym, nemozno ta v zmysle ustanoveni povazovat za spolahlivu osobu, co sa stava prekazkou udeleniu ZP.
nachadza sa v taxativnom vypocte priestupkov "urazka na cti"? nachadza (priestupok proti obcianskemu spolunazyvaniu podla zakona o priestupkoch).
dopustil sa ho opakovane? neudava
dopustil sa ho so zbranou? neudava

je to pre teba uz teraz dostatocne zrejme, ako si mu poradil ty, a ako som mu poradil ja?
eloquent_hofstadter

Príspevok od používateľa eloquent_hofstadter »

LUKE:dopustil sa ho len raz,nie opakovane,bola to len slovna nadavka.co dotycnu osobu udajne hrozne ponizilo a urazilo...nic viac
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

ja le tolko typek odsudeny za prevoz marisky dostal zbrojak ........ asi po 4 rokoch od odsusenia ...mimochodom A-cko

a co viem nemal z tym ani vela problemov
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Hej jasné, polícia identifikuje nespoľahlivé osoby na základe toho, že to majú napísané na čele :lol:

Neviem čo tu pre teba bolo z pandovho príspevku nepochopiteľné, ale dobre, ty musíš mať vždy pravdu. Howgh
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

na fasbuku je skupina "strelne zbrane" alebo take nieco, so svojimi fundovanymi prispevkami tam budes isto prinosom.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Ako povieš Sherlock :lol: :lol:
eloquent_hofstadter

Príspevok od používateľa eloquent_hofstadter »

prosím vás pekne,ja som sa len slušne spytal,predpokladam že toto je na urovni forum,ktore ma istu vypovednu hodnotu,preto Vas prosím keby ste prestali do seba rypat....tak sa mi vidi ze radsej si clovek nastuduje materialy ako sa na nieco dotazovat.......jak male deti....
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"