.338 lapua magnum od Prvi Partizan

Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 10 months

.338 lapua magnum od Prvi Partizan

Príspevok od používateľa onevan »

Dobrý den, nemáte někdo nějaké podrobnější informace (třeba z praxe) o tomto výrobci a kvalitě munice?
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

onevan: V IPSC som dlho strielal s ich 9mm/7,5g municiou a bol som s nou velmi spokojny, ale co sa puskoveho streliva tyka skusal som len 308win (cca 500 nabojov) a bol som velmi nespokojny. Velke rozdiely v hmotnostiach (nabojnic, navaziek i striel), navyse na utesnenie striel bol pouzity taky nejaky cierny sajrajt co nechcel ist dole ani z krckov ani zo striel (cast toho streliva som delaboroval v snahe spresnit ho, ale moc to nepomohlo). Je mozne ze robia aj nejake kvalitnejsie puskove strelivo (napr. v spominanej .338), ale moc by som sa na to nespoliehal (lepsie je prebijat si, hlavne ak sa jedna o takyto kaliber kde by bola skoda vystrielat si hlaven nekvalitnym strelivom).


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa onevan »

Ahoj Gunslingere, děkuji ti za praktické postřehy. Už jsem si pořídil lis a čekám na matrice (hodlám přebíjet zatím z nových komponentů). Cena 1 náboje od Lapuy je u nás cca 117,- - 120,- Kč, s přebíjenýma se dostanu na polovic. A ty od Prvi Partyzan jsou za 58,- v Praze u BVS tak mě to na chvíli zajímalo. Asi se na ně pojedu podívat, i když na první pohled nic nezjistím :-) Měj se.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Strieľal som s ich nábojom JHP 9 mm Makarov/6.15g a úplná spokojnosť. Pocitovo sa mi zdali o čosi viac nadupané ako klasický 9 Mak, ale neboli to podstatné rozdiely. 9 mm Makarov (CIP) má E0=291J a Prvi partizan má E0=295J.
Používateľov profilový obrázok
onevan
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa onevan »

Taky děkuji za odpověď.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"