Porovnanie ceny - 9mm / .40S&W

Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Ak sa rozhodnes pre 40,rozhodne nekupuj naboje od Sellier&Bellot. Bezne sa mi stavalo ze z 50ks balenia 2-3naboje nevystrelili. Mal som v tejto razi HK USP. Jack by sa k tomu mohol vyjadrit tiez,nakolko ju ma.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

MRBLUE tu sa zhodneme, pretoze SB-cka maju viacero vyrobnych chyb ako ine municky...niekedy sa stava ze nabojnica tam kde ma byt najhrubsia je najtensia a dojde k KB, alebo ze stela je trosku vacsia a pukne hlaven...na americkych forach su odfotene zbrane prave co sa roztrhli s SB-ckami...dokonca aj mlok napisal dve reklamacky kde nedoporucuje strielat SB-raz 357.... 8)
A medzi jednotlivymi strelami je rozdiel v navazke, kazdy striela inak...
Mne jedna vypalena strela SB len vypadla a druha sa ani neunuvala a ostala asi dva cm od ustia hlavne a to som strielal s CZ.... :shock:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Ked sa objavil 357sig bols som nim uchvateny. Hned ako sa objavil,som si kupil Glock na tento naboj a batoh nabojov. po par sto ranach mi roztrhlo telo zbrane pri nabojovej komore a rozmlatilo cely mechanizmus. Zbran mi vymenili u Erika v ramci reklamacie bez problemov. Bohuzial sa s dalsou 357mickou stalo to iste. Ako sa neskor zistilo pri testoch u Glocka,na vine boli naboje 357sig S&B. Boli natlacene na na uroven vykonu tormentacnych nabojov. Nabojnica to nevydrzala,utrhlo sa dno a bol koniec so zbranou. Nakolko u nas v podstate nic ine okrem sellieta v 357 nezozenies,dalsiu zbran v tejto razi uz som si nevzal,ale radsej G22. Preto sa po takychto skusenostiach snazim sellierom vyhnut.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

OK, tak Jack sa teda vyjadrí. :lol V HK USP som nikdy nemal problém ani s SB ani s inou značkou, môj papá všetko, aj keď zase sa ho snažím nekŕmiť šmejdmi. Ale áno, aj podľa mňa sú SB .40 SW naprd náboje. Navyše stoja pomaly toľko čo nepomerne kvalitnejšie nemecké Geco.
Ja som zase SB nevystrieľal až toľko kusov (sám neviem, či ich bolo 300, alebo 400, ale určite nie viac ako 500), pri mojich rukách a pri fakte, že nemierim ale sypem, nejdem hodnotiť ich presnosť. Stalo sa mi však, myslím, že Igor mi je svedkom, že raz mi SB dal takú ranu, že mi skoro USP z ruky vyskočilo. A to som ho nedržal nijak mľandravo. Zrejme problém s vyššou navážkou, alebo hlbšie usadenou strelou. Nešlo o to, že by to trochu viac koplo, bola to ozaj rana jak z dela, kvér ma v ruke zabolel.
Tak som skontroloval zbraň, dostrieľal zvyšných pár kusov a odvtedy som SB v kalibri .40 SW nekupoval. V 9 mm Luger ich ale kupujem bežne. Štyridsiatky beriem Geco na nosenie a občasný tréning a MFS na bežné šantenie. S obidvomi som spokojný, aj keď MFS vraj tiež nemalo v minulosti zrovna najlepšiu povesť, pokiaľ išlo o .40 SW.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Neviem ako to je so sledovanim kvality vo Vlasimi. Nemoze byt ze k nam idu naboje nizsej kvality? Vie niekto ako je to so sledovanim kvality v najvacsich munickach? Ci sa ta oznacuje viac tried akosti,alebo ci sa naboje s troska horsou kvalitou vyraduju alebo predavaju lacnejsie ako nizsia trieda? Inak tie MFS su v pohode. Tiez som mal trocha obavu,ale nemal som s nimi nikdy problem. Inak,Magtech robi dobre naboje so slusnym sortimentom striel a vykonov.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:07, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

S&B, MFS su celkom dobre naboje a zvlast Magtech co sa tyka 9Luger, .40 neviem posudit. Uz od mojich streleckych pociatkov ich kupujem a nikdy som nemal absolutne ziadny problem.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3133
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

nové várky .357sig od s&b už sú relatívne v poriadku, navážky a tlak kolíše kus od kusu ale hilzne začali robiť kvalitnejšie, tie staré mali menej materiálu u dna a často sa trhali, nové sa iba neprimerane nafúknu a potom pri prebíjaní vznikne nákružok, na fote druhý zlava. U .40 treba dávať pozor pri opakovanom nadrcnutí náboja do komory sa zasúva projektil.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Otazka pre BUM: Co myslis tym,ci su zo SB?
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Sledujem aj ceny (primarne Luger) v inych krajinach cez rozne online shopy, fora a pod. a mam pocit, ze (dokonca sypane) SB su povazovane za nizsi standard a cena tomu aj zodpoveda. U nas paradoxne nie.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 17 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Cenou asi nie, ale co poznam ludi, tak SaB povazuju presne za ten nizsi standard ako si spominal.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Okrem ceny (uplne naopak GECO a SB u nas a v Nemcku (pultovo) ale je to aj o roznych vyjadreniach strelcov, kde komentuju co kto a cim nastrielal a SB sa uvadza v hlbokom zavere.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

http://www.waffen-centrale.de/epages/61 ... cts/107947

to mame 8,75 EUR za 50ks, kde u nas pultovo zozenies FMJ 124 grs SB za 8,75? (hoc aj pri odbere 250ks)

Magtechy aj "cervene" GECO u nich stoja po prepocte na 50ks cca rovnako aj u nas.

zase .40 SW 180 grs vyrobca SB:

u "nich" 15 EUR / 50 ks - Hermes: 21 EUR / 50 ks

http://www.hermes.sk/e-shop/sellier-bel ... er-bellot/

(Iste rezervy v cene samozrejme pri zasielkovom predaji beriem - a tu tie ceny mozem vylozene len pre orientaciu)
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

9mm Luger Barnaul, 115 gr FMJ, ocelová lakovaná nábojnica - 15 cent. / kus.
9mm Luger MFS, 7.5 g FMJ, mosadzná nábojnica - 16 cent. / kus.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

BKSL

mal som na mysli prave tu vyssie spominanu cenotvorbu vyrobcu S&B - nehovorim, ze u nas nekupis ine znacky (paradoxne "dovozove") lacnejsie (Fiochi, Barnaul atd. ako uvadzas).
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"