Poslanci SaS chcú poľovníkom zakázať strieľanie mačiek v rev

Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

Korunovany k.... moze napisat taky clanok ani sa tam nepodpise. Asi tolko. Malinovo je zvlastne ze by tam mali majitelia psov malo zbrani ? Zbytocne to komentovat degesa.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5252
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Prave naopak, skor je to konecne text kde neprevazuju emocie ani z jedneho tabora.
Zrejme sa Malinovo pomaly meni na koloniu zbohatnutych chudacikov, ktorym zacina prekazat, ze sa nemozu roztahovat podla svojej lubovole....Vseobecne je skor badat taketo pseudo-psickarsko-ochranne snahy v okoli velkych miest - majitelia dotknutych psov nemaju vacsinou ziadnu alebo len hmlistu predstavu, co sa deje v tom "lese" - vid clanok tej akoze "aktivistky".
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

Strana SaS sa vyznamenava stale dokonalejsie, volebny program ich uz moc netrapi, odbornici su to fakt na slovo vzati, a tieto neskutocne vtakoviny akymi sa zaoberaju ma doslova privadzaju k zvracaniu, nehovoriac o ich oblube pisat blogy .... Pytam sa, to sme na tom tak dobre, ze uz len toto nam chyba ku stastiu ? A to sme vsetci podla nich tak pridrbani, ze im uverime, ze tym nezakryvaju nieco uplne ine od coho treba odviest pozornost? jedine stastie je ten rapidny pokles preferencii. Nehovoriac o tom ze su najvacsim sklamanim a najlepsim sposobom ako dostat Roubrta naspat na tron.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Sigarms napísal:Korunovany k.... moze napisat taky clanok ani sa tam nepodpise.
a/ napíš lepší o tom, v čom a prečo s ním nesúhlasíš. Inak to z tvojej strany vyzerá na "keď dôjdu argumenty, nastúpia emócie".

b/ podpísal sa podobne nič nehovoriacim nickom ako ty. Kde vidíš problém?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

yarco napísal:
Sigarms napísal:Korunovany k.... moze napisat taky clanok ani sa tam nepodpise.
a/ napíš lepší o tom, v čom a prečo s ním nesúhlasíš. Inak to z tvojej strany vyzerá na "keď dôjdu argumenty, nastúpia emócie".

b/ podpísal sa podobne nič nehovoriacim nickom ako ty. Kde vidíš problém?
Myslim ze som sa vyjadril dost jasne v predchadzajucom dlhom hadani co si o tych degesoch myslim. Zopakujem to ked mi niaky z nich siahne na psa bude do konca zivota lutovat ze ho stretol. Ja sa nestaram o to preco nerobia psychotesty pritom len v poslednom obdobi tych pruserov bolo dost. Tak nech sa nikto nestara o mojho psa. Generalizovat vsetkych psickarov do jedneho je smiesne rovnako polovnikov . Zial situacia v Malinove je taka aka je nebyvam daleko ale tu sme si urobili poriadok sami a nikto by nemal odvahu vystrelit po psovi.

Ked budem mat cas rad mu vyvratim tie dristy.

Jedno si neodpustim aby som si rypol preco zver ktora vbehne na cestu rozbije auto a este nieje div vodic obvineny z pytliactva takto chraneny aj moj pes ? Zabije ho cvok tak nie pytliactvo ale umyselne zabitie mojho clena rodiny . To ze si to niaka chora hlava pomenovala ako vec neznamena ze to tak aj ostane navzdy a myslim ze to kvantum ludi co s tym suhlasi je dost cez 100 000... Je mi jedno co si aky psycholog mysli psy boli vzdy urcite blizsie cloveku ako niake dive prasa alebo lev v zahrade.....

K nicku ked sa tu budu vsetci podpisovat tak sa podpisem aj ja ten co potrebuje vie kto nepotrebuje je mu to zbytocne.

Ja ked pisem pripomienky ako jeden zucastneni k zakonom ktore sa tykaju mojej roboty tak sa podpisujem pod stanoviska lebo je to odborna vec a idu statnym organom. Tu si niekto napise elaborat na 5 stran a da tam niake nic nehovoriace xy.

Neviem ci si cital text ktory som pastol ako pracovnu verziu o novelizacii zakona tykajuce sa vybusnin a pod.... to by malo trapit dost ludi pretoze su tam medzi riadkami take veci ze zachvilu si tu clovek ani prach nekupi.
Mal som pracovne verzie od zaciatku a to by sa clovek cudoval co napadne vsetko urcite urady napr. civilne strelivo povodne chcel pod dohlad Bansky urad. Ked nepozna clovek co to je tak Lipsic je oproti tomu Santa Claus a dobrodinec.
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

Napríklad poľovníci u nás v Malinove nám na otázku, kde máme venčiť psov, drzo povedali, že si máme kúpiť väčšiu záhradu.

(3) Chov psov je hobby. Kto sa mu chce venovať, nemôže očakávať, že mu ostatní automaticky
a bezodplatne poskytnú svoj majetok, aby sa mu mohol venovať.

K tomuto odpoviem lahko polovnictvo je hobby kto povolil polovnikom behat po mojom pozemku nech si ho prenajmu a potom mozu behat a po sebe upratovat flase. Staci alebo mam pokracovat ?
Je snad les majetkom polovnikov asi tazko vacsinou je to majetok urbariatu alebo statu a pod. Neberem do uvahy obory a revire co su oplotene .
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Sigarms, jeduješ sa a máš na to právo, to ti nikto neberie. Len škoda, že to celé klincuješ hlúposťami, keď napríklad dokazuješ, že ani nevieš, čo je to revír a ako je to s jeho prenájmom. Práveže poľovníci nemôžu podľa svojej lubovôle užívať tvoj pozemok ako súčasť revíru! Pokiaľ si to neželáš, majú smolu, pozemok sa vyjme, nebude viac vedený ako súčasť revíru. Tak vraví zákon a taká je aj prax.
:arrow:
Nehovoriac o tom, že ty síce môžeš považovať zviera za člena rodiny, ale v týchto zemepisných končinách nikdy nebude pred zákonom postavené zviera na úroveň človeka. Je jedno, či je za to vyše 100 000 Slovákov alebo vyše 5 000 000, nejde to z čisto praktického hľadiska.
:wink:
Rovnako je veľmi nešťastné verejne sa vystatovať, ako radikálne by si riešil nimroda, ktorý by ublížil tvojmu hafanovi. Jedného dňa, keď sa nedajbože do niečoho namočíš, by to mohlo byť dezinterpretované v tvoj neprospech. Nuž, ale nechcem ťa poučovať, za to nie som platený...
:?
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa scar »

Práveže poľovníci nemôžu podľa svojej lubovôle užívať tvoj pozemok ako súčasť revíru!
jack ma predbehol

v skratke.....vsetky pozemky maju majitelov od ktorych si ich polovnici prenajali na polovanie , ak to pritiahnem za vlasy , tak vencite psa u niekoho v zahrade.

Sigarms:....oslov majitela pozemku v okoli Malinova , zaplat prenajom , vyjme sa to z polovneho reviru a mozes vencit od rana do vecera.
Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

ked pojde vase dieta na prechadzku so psom a trafi okrem psa aj dieta som zvedavy ci budete taky dobry k dotycnemu.
nie som z Malinova pastol som ten odsek a na ten som dal svoju reakciu.
Radikalne riesil ? A co som napisal ? Kludne tu napisem teraz ze by som mu paprce dolamal. Hrat sa na humanistu je ako prevychovat tu mensinu co tu rozoberate v imom.
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa scar »

ked pojde vase dieta na prechadzku so psom a trafi okrem psa aj dieta som zvedavy ci budete taky dobry k dotycnemu.
...urcite nebudeme , ale to ja ina situacia a patri do ineho vlakna
...neobhajujem ziadnu mensinu , len som chcel objasnit skutocnost na ktoru psickari zabudaju
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Sigarms napísal:ked pojde vase dieta na prechadzku so psom a trafi okrem psa aj dieta som zvedavy ci budete taky dobry k dotycnemu
A keď dieťa na prechádzke, napr. práve v tom lese, ohrozí alebo napadne pes nekontrolovaný majiteľom, to už je lepšia situácia?

Sorry, ale do vecnej debaty stále ťaháš emócie, pritom neovládaš dosť podstatné pojmy ohľadne danej témy (viď. Jackovu reakciu).

Ak niekto berie psa ako miláčika a "takmer člena rodiny", je to imho normálne, sám mám jedného takého doma. Ale ak sa to zvrtne na "plnohodnotného člena rodiny" a začnú sa niekomu stierať rozdiely medzi ľudmi a zvieratami, je čas sa aspoň zamyslieť.
Keď už nie preto, že to nemá oporu v zákone, tak aspoň kvôli zdravému rozumu...


Btw. čo je pre "psíčkarov" také nepredstaviteľné na myšlienke venčiť štvornohých len na vlastných alebo (zmluvne) dohodnutých pozemkoch? V mestách/obciach sú jasne stanovené pravidlá a podaktorí ich aj dodržiavajú, prečo to mimo mesta nepripadá do úvahy?
spart
občasný prispievateľ
Príspevky: 41
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa spart »

Používateľov profilový obrázok
Sigarms
prispievateľ
Príspevky: 253
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Sigarms »

tvrdenie ze 90 percent uzemia su polovne reviri je vlastne aj to ze na tomto mieste maju nicim nekontrolovatelnu strelnicu. Co my ostatny mozme len snivat strielat na miestach ktore su bezpecne ale nie su schvalene na okraj.
To ze povazujem svojho psa za clena rodiny neznamena ze som z neho urobil cloveka ale tiez to nieje niaka sliepka bez rozumu co len dzobe.
Historia ked si pozres jasne ukazala koho si ludia najviac oblubili a povazuju ich za spolocenske atd.... Tvory. Divu svinu som nikde nevidel.
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

z linku :
Psy a mačky sú rovnako vyššie stavovce ako prasatá, kravy, alebo aj sliepky či kačice
ja som si ale este nevsimol ze by sme mali kravy na vyhladavanie bomb, macky na strazenie pozemku, prasata ako pomocnika pre slepcov, kačice ako spolocnika atd atd... ked uz sa na to pan autor pozera viac menej len z biologickeho hladiska ( nie moralneho) nech si teda uvedomi ze clovek by tam pasoval aj na odstrel ....

ja polovnikov z isteho hladiska chapem , a som za to aby bol odstrel NEBEZPECNYCH a DIVYCH psov, ohrozujucich ludi a zver v lese ... ale regulacia je potrebna pretoze si to striela kto chce kde chce a komu chce...
ked dokazu perfektne odsledovat a urcit zver vhodnu na odstrel , co takto si dat aj zalezat na tom porozmyslat aspon chvilku ci psik nema 20 m za nim beziaceho pana s voditkom , alebo je to jasne krasna vyslachtena draha rasa, s obojkom ktora okrem granul nic nezje a zrejme utiekla len niekomu z dediny alebo podobne
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"