9x19 SeCa (Ruag)

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

raky111 napísal:Ak niekto nedokaže trafiť siluetu na 10m s pištolou tak nech si zadovaži luparu 12x70.
Odporucam si najprv toto tvrdenie overit v reale.
Samozrejme v casovom strese, po extremnej namahe, pri pohybe strelca a/alebo terca, v roznych polohach, len silnou/slabou rukou, pri slabom osvetleni, atd atd atd. Moznosti je neurekom.

Nehovoriac o tom, ze 'trafit siluetu' nie je to iste ako 'dobre trafit siluetu'.

Ja osobne by som s radostou nosil tu luparu, len keby nebola taka neskladna a s mizernou kapacitou :twisted: :wink:


Btw. a co pasmom 10-25m? To je 100% bezkonfliktna zona? :)
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1322
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Nosiť máš to,s čím máš natrenovane. Ale vzhľadom na parametre náboja,aké píšeš,sa to naozaj asi dá natrenovat aj s dostupným lacnejší strelivom.
eager_wilbur

Príspevok od používateľa eager_wilbur »

Dnes som bol otestovať ako sa sprava Ruag seca v mokrých novinách.Strela po vytiahnutí vyzerala presne ako je odfotografovaná pár strán dozadu.v prednej časti strely bol prstenec o priemere 12mm hĺbka v strelu bola 120mm , v hĺbke cca 50mm mal kanálik po strele priemer 18mm. Pre porovnanie náboj SB subsonic mal hĺbku vstrelu 215mm a kanálik cca 10 mm.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

juro dobre podane info.
A este z akej pistole si tie naboje strielal ?
inspiring_murdock

Príspevok od používateľa inspiring_murdock »

som trosku laik preto sa pytam :) co znamena ten vysledok? v pomere schopnost sa roztiahnuta a schopnost preniknut cez tvrde casti
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Skusim to tak po lopate :-)

Strela ma po vystrele zo zbrane nejaku "destrukcnu" energiu.
Ulohou strely je tuto energiu pokial mozno celu odovzdat cielu, ktory chceme znicit. Na to aby strela odovzdala cielu celu svoju energiu musi zostat v cieli relativne stat. Pri silnejsich kalibroch, beznom tkanive a zlozeni "organizmov" maju standardne naboje FMJ (vacsinou pekny obly ogival bez expanzie) tendenciu prestrelit ciel a neodovzdat tak celu destrukcnu energiu cielu. Na riesenie tohoto problemu boli vymyslene expandujuce strely (napr.Seca Ruag), ktore pri dopade na tkanivo zvacsia svoj plosny priecny priemer aby tkanivo kladlo vacsi prechodovy odpor a strela tkanivu odovzdala co najviac destrukcnej energie, najlepsie celu.
To znamena, ze niekedy moze byt vnutorne zranenie po expandujucej strele horsie ako po FMJ v tom istom mieste i ked expandujuca strela zostane este v tkanive aj ked FMJ telo komplet prestreli (napr. tesne pred opustenim tela na chrbate, strelba spredu od brucha).


Ale dolezite je vediet pred volbou streliva na co chces strielat :-)

Ak chces strielat iba na na prveho cloveka v tricku :-) tak najvhodnejsie su expandujuce strely lebo penetrovat relativne nic netreba a prvy ciel je hned clovek a ten ma zobrat celu energiu. Takze tam potrebujes hlavne tebou spominanu dobru "schopnost sa roztiahnutia" strely a odovzdania vsetkej energie strely.

Ak je clovek napr.schovany za dverami auta alebo ma extra hrubu takticku vestu tak uz prichadza narad aj potreba dostatocnej penetracie strely aby strela prenikla cez prekazku a dostala sa do tela este s dostatocnou energiou aby sposobila dostatocne poranenie ciela na jeho odstavenie. Tu su vhodne standardne ogivalne FMJ strely bez expanzie.

A samozrejme plati ze strela s vacsim plosnym priecnym prierezom ma mensiu penetraciu ako podobna strela s mensim plosnym priecnym prierezom (rovnaka hmotnost, energia, dlzka a tvar).
eager_wilbur

Príspevok od používateľa eager_wilbur »

Strieľané CZ sp 01 na vzdialenosť cca 2m.
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa lenochod »

Nuz, konecne sa aj na mna usmialo stastie a 4 skatule uz su doma. Vyskusam ako sa to sprava a naladujem na nosenie. Blok si pre istotu odlozim, keby nahodou chcel dakto prudit ze som si zohnal nacierno "expanzky". Ale kus po eure dobre prevetra penazenku...
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 08 Dec 2013, 21:08, upravené celkom 1 krát.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Nie sú balené po 20? Tak ako do federalu?
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa lenochod »

Tak bol som po vyplate a nemohol som odolat :lol:
Balene su standardne po 50 a este je ta skatula aj prelepena tak sa do nej treba chvilu dobijat. Som sa dnes trocha rozsupoval pri nakupoch, zobral som aj SB poloplaste 8g, Fiocchi celoplaste a este dalsiu skatulu celoplastov od Ruagu.

EDIT: A tu mame dnesnu mikulassku nadielku
Obrázok
inspiring_hypatia

Príspevok od používateľa inspiring_hypatia »

No kámo dať 50 ečiek za 50 ks SWIAA P Seca by som nedal ani keby mali strely zo Zlata no proti gustu žiaden dišputát.
Fiocchiny ja bravam po 5 sk za kus a SP od S&B mam po 12 ečiek za 50 ks no 6g nakoľko maju väčší zastavovaci učinok.
Každopádne držím palce. :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

mohol by si viac priblizit ake naboje od sb to beries? a oproti comu maju vyssi zastavovaci ucinok?
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa maros15 »

On mysli asi 6,5g S&B poloplaste,co pouzivaju rakuski policajti.
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa lenochod »

6,5g su tie zrezane kuzele. Mam ich este za skatulu. Zastavovaci ucinok asi nebude moc rozdielny oproti FMJ. Ale su lahsie a rychlejsie, cize cisto teoreticky by mohli odovzdat viac energie a malicko by sa mohla znizit sanca zranenia dakoho za utocnikom. V G19 citelne viac kopu, ale na rozdiel od subsonicov sa mi nekusali. Skusim co povedia tie 8g...
SeCa budu daco medzi co do spetneho razu, su o 0.1g lahsie, ale pomalsie ako SB 6.5g SP (428m/s - 395m/s)
Standard SB FMJ 8g ustovka 360m/s, 8g SP maju 355...
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"