Policajt zastrelil v Hurbanove troch Rómov! Ďalšieho zranil.

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
inspiring_shannon

Príspevok od používateľa inspiring_shannon »

AK47 napísal:Radšej chcem žiť v právnom štáte a to aj za cenu že niektoré zločiny zostanú nepotrestané
toto je troska oxymoron, ale budiz. Chod to povedat rodine zosnuleho potom ako pustia nejakeho vraha na zaklade toho, ze dokaz sa zabezpecil neprocesne, bez ohladu nato, ze ten dokaz dotycneho priamo zo skutku usvedcuje.
Dolezite je stanovit si, co ma byt ucelom trestneho konania- ci "zakonom" (ktory sa aj tak neustale meni) presny a cisty postup alebo potrestanie preukazatelneho zlocinca. (ked ta raz niekoho odpocuvaju a ten sa prizna k tomu a k tomu, ma byt prioritou takehoto cloveka posadit za mreze a nie tvarit sa,ze je nevinny, lebo je hodina po lehote na odpocuvanie, resp. bola zle vyplnena ziadost)
Preto som nazoru, ze TP potrebuje zmenu, vypustit kopec veci, ktore ucel trestneho konania skor maria ako mu napomahaju, potom vela veci, ktore su prakticke a logicke budu aj pre spokojnost vsetkych v sulade so zakonom a mozno sa konecne aj zrychli pripravne konanie, pretoze momentalne je system prebyrokratizovany. Nasobenie a zbytocna podvojnost roznych ukonov len zvysuju moznost sposobenia nejakej tej procesnej chyby. (aj ked z tvojho prispevku usudzujem, ze za procesne chyby povazujes najma asi neopravnene zasahy do prav a slobod obcanov v podobe roznych ukonov vykonavanych bez suhlasu a pod.- v tejto rovine by som s tebou suhlasil, lenze ono niekedy cele konanie pada na ovela vacsich drobnostiach)
v1911
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa v1911 »

niečo sa mi mari že nedávno bol chlapík oslobodený spod obžaloby. Síce mali nahrávku z odpočúvania jeho telefónu ale nakoľko bol odpočúvaný pre iní TČ tak táto nahrávka nebola pripustená ako dôkaz. Kocúrkovo.
Ale to už som móc od témy
inspiring_shamir

Príspevok od používateľa inspiring_shamir »

nechcem rypat, ale uz sa trocha zbytocne spekuluje a mudruje mimo temu.
Nakolko ja mam informacie tak pravnika ma zabezpeceneho, a v tomto stadiu si mozme pockat len na koniec pripadu. Mam trocha pocit, ze pravdivy motiv cinu obzalovaneho nikto nezisti, lebo sam obzalovany to nechce. Vsetko co odznie v mediach je len okrajove a vytrhnute z kontextu a ucelovo pouzite.

a teraz aj ja trocha OT : otazka znie ,ci vedenie mesta odklepne x tis. € poziadavku pozostalej rodine na vystavbu nalezite slusnej rodinnej krypty (z nasich penazi). Kedze sa rodina vyjadria ,ze na dostatocne honosny pohreb nemaju.

poprosim na tuto moju OT cast nereagujte, len sa zamyslite, bol by ztoho len zbytocny flame
AK47
častý prispievateľ
Príspevky: 623
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa AK47 »

Sauer, každý prípad pochybenia má konkrétnych vinníkov, obhajcovia ktorí poukazujú na pochybenia v konaní OČTK nimi nie sú. Treba svojimi emóciami zasypať stranu pochybila a stav spôsobila a nie tú, ktorá na nezákonnosť iba poukázala. :)
inspiring_shannon

Príspevok od používateľa inspiring_shannon »

Ano, mozem s tebou suhlasit. Ale je rozdiel, ked niekto na pochybenia poukaze a ine, ked na nich vystavia obhajobu, vyuzivajuc vyhody deraveho pravneho systemu, ignorujuc fakt, ze cin spachal jeho mandant. Sud by mal procesne chyby OCTK riesit, vyvodit z nich zodpovednost,ale nemali by mat vplyv na urcenie viny ci neviny, resp. spravodliveho potrestania pachatela, ktory cin preukazatelne spachal. V ostatnych pripadoch, in dubio pro reo.
Ale nepokladam za spravne ignorovat ziskane fakty a tvarit sa, ze nie su len preto, lebo papiere k nim nesedia, tak ako to uviedol napr. v1911. Uvediem ti priklad z inej krajiny. Vo francuzsku, ked ma kriminalna policia stopu, vlietnu do bytu, spravia domovku a potom v klude papieruju. Predpokladam, ze tam je to nasledne procesne v poriadku, idu nato s rozumom a najprv riesia pachatela, spravodlivost a potom lajstro.
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 14 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Ja to vidim tak, ze Juhasz isiel robit poriadky dohovorom no na ulici pred domom nasiel pohodenu strelnu zbran. Ako clen MsP je povinny takuto zbran zabezpecit proti zneuzitiu. Chybu urobil v tom, ze ju nesiel hned odovzdat ale chcel najskor doriesit dohovor pre ktory tam prisiel no situacia sa zvrtla a dopadla ako vieme.
friendly_spence

Príspevok od používateľa friendly_spence »

Tej verzii, ze ho napadli s paliciami nahrava aj fakt ze zastrelil len 3 a dvoch zranil a hned odisiel z miesta cinu.
Keby chcel flustrovany urobit poriadok, tak by si podla mna vzal lepsi arzenal zbrani, viac municie, neodisiel by hned prec, ale snazil by sa ako Harman zabit co najviac, neprisposobivych. Neviem kolko ich tam bolo, ale v takych domoch ich byva vela.
Ked niekto v sebaobrane striela, striela dovtedy dokedy trva nebezpecenstvo. V soku zabil vsetkych co sli nanho aj ked sa mozno po prvom vystrele sa rozprchli a potom v soku isiel prec.
Ako bezuhonny mestsky policajt by neriskoval a nezohnal si nelegalnu zbran.
Mozno mu nou hrozili, tiez sa mozno Rom (ak bol triezvy) bal stlacit spust a Juhaszovi sa mu ju podarilo vziat. Policajti predsa cvicia obranu. Neviem, ci je to mozne. Videl som take videa krav mega, systema. Pokial by ich isiel vystrielat mohol vziat aj leganu zbran. Vsak by nemal co stratit. Tak ci tak by isiel do basy.
Vsetky verzie maju pre aj proti.
Ak ich zabil ze neviedel ine riesenie na riesenie sustavnej kriminality, tak to by mala riesit vlada, aby sa take daco uz nestalo. Od strelby v Devinskej som nepostrehol v tv ziaden vyrazny navrh riesenia tychto problemov.
Naposledy upravil/-a friendly_spence v 27 Jún 2012, 17:37, upravené celkom 1 krát.
AK47
častý prispievateľ
Príspevky: 623
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa AK47 »

Sauer: ja v tom rozdiel nevidím a považujem za oveľa väčšie nebezpečenstvo pre spoločnosť ak konajú protiprávne štátne orgány poverené vynucovaním dodržiavania zákonov aj za použitia sily, ako keď koná protiprávne občan.

Zopár diskutérov nám tu už vytklo zbytočný flame a OT, preto by som to tu už nerád živil, môžme pokračovať cez SS :)
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa polucias »

dino1 : ani nepostrehneš, médiá zaujímajú len problémy, nie riešenia - to sa predáva zle

osobne mi je na blití keď sledujem komerčné média ako sa ženú za senzáciou a ľudským utrpením, najradšej by filmovali autonehodu v priamom prenose so všetkou krvou a zlomenými kosťami vo vzduchu

druhá vec je, že riešenie nikto nemá, resp. by aj bolo ale v dnešnej dobe sa také nenosí a preto to ľudia berú do rúk sami ako vidieť čím ďalej tým častejšie
inspiring_shamir

Príspevok od používateľa inspiring_shamir »

Butvin napísal:"Zistili sme pravdu o strelbe v Hurbanove!"

http://www.naseslovensko.org/dokumenty/ ... asenie.pdf
Ten dokument obsahuje par hrubych nezrovnalosti, preto by som mu ja nepridaval velku vahu a ani vypovednu hodnotu, je to len "politicke prihrievanie polievky."

Tony
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

...
inspiring_shamir

Príspevok od používateľa inspiring_shamir »

lubor napísal:Ja to vidim tak, ze Juhasz isiel robit poriadky dohovorom no na ulici pred domom nasiel pohodenu strelnu zbran. Ako clen MsP je povinny takuto zbran zabezpecit proti zneuzitiu. Chybu urobil v tom, ze ju nesiel hned odovzdat ale chcel najskor doriesit dohovor pre ktory tam prisiel no situacia sa zvrtla a dopadla ako vieme.
vysvetlite mi ,aky zmysel ma splietanie takychto scenarov "ako sa to mohlo udiat" bez akychkolvek naozaj zarucenych dokazov a faktov? ved nato su tu bulvarny novinari.
AK47
častý prispievateľ
Príspevky: 623
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa AK47 »

Tony_Vicks napísal:obsahuje par hrubych nezrovnalosti
Konkrétne ktoré? Z počutia od bývalého kolegu - pomery v tej lokalite sú tam vraj opísané pravdivo.
inspiring_shamir

Príspevok od používateľa inspiring_shamir »

AK47 odpoved som ti poslal v PM, sem by to bolo zbytocne rozpisovat.

Tony
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Bauer »

mab napísal:mne to ide stale otvorit.. mozno nemas nainstalovany acrobat reader.
Mal si pravdu, nainštalovaný síce bol len hodne hodne starý, preinštaloval som nový a už mi to otvára. Ďakujem za radu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"