Makarov PM

Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Mierne OT :D .

Predvčerom som bol v KE u Novakovského kupovať náboje 9mm Mak. Cena je viac než priaznivá. Maďarské FÉG alebo originál ruské - jednotná cena: 5,-Sk/kus. Takmer ako 9 Luger. Má tiež niekoľko Makov r. výr. 1985 v cene cca 9.700,-Sk. Podľa jeho slov - dohoda možná. Teda aj napr. 9.500,-. :D

Najhoršie však bolo, že mi pán majiteľ dal do ruky Tokarev TT-33, r.v. 1949! Tak tenkú a ľahučkú zbraň na brutálne prierazný náboj 7,62x25 som fakt nečakal. Ja budem asi úchyl na sovietske zbrane, lebo Tokareva musím v najbližšom čase mať! :oops: A k tomu tá cena! Že 8.500,-Sk! Nemám čo riešiť! Takže v najbližších mesiacoch buď zájdem za psychológom alebo pre nákupko! :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Panzer, za psychológom?! Ja mám síce absolvované len základy psychológie, ale zato Ti ponúkam konzultácie zdarma. Nemusíš ísť za mnou do žiadnej poradne, ordinácie alebo tak. Vyriešime to pekne na strelnici.
:lol:
P.S.: Nezabudni priniesť pánov Makarova a Tokareva, aby sme všetci štyria mohli tvoj problém prebrať naozaj dôkladne.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Jack napísal:Panzer, za psychológom?! Ja mám síce absolvované len základy psychológie, ale zato Ti ponúkam konzultácie zdarma. Nemusíš ísť za mnou do žiadnej poradne, ordinácie alebo tak. Vyriešime to pekne na strelnici.
:lol:
P.S.: Nezabudni priniesť pánov Makarova a Tokareva, aby sme všetci štyria mohli tvoj problém prebrať naozaj dôkladne.

Beriem ťa za slovo. Tokareva zakúpim v najbližších dvoch-troch mesiacoch a potom sa môžme stretnúť. Možno sa ešte niekto pridá.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Panzer: cena TT u Novakovského nie je bohviečo ak nejde o nestrielanú uloženku, v CZ sa pohybujú okolo 4k. Inak tiež intezívne premýšlam nad tokarevom, chcel som ho už dávnejšie kúpiť od Kuracinu ale nemal nestrielané, iba nejaké hrkálky. Alternatíva bola norinco 54 s trvrdochrómom alebo zastava m57, ale nenašiel som dovozcu. Tak som doplatil a kúpil g31. Som zaťažený na flaškové náboje :)
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

to R

Údajne ide o úloženku. Pozeral som hlaveň, je ako zrkadlo. Ale ak si pôjdem vybrať, tak si ju prezriem dôkladnejšie. Viem, že v Česku idú TT-čka lacnejšie, ale 4000 Kč je 5000 Sk a predraží sa to aj cestovaním, poplatkami a stratou času pri vybavovaní. Nehovoriac už o oveľa problematickejšej reklamácii. Takže mi to za tie peniaze stojí.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Panzer: no hej uloženka, problém je v tom že naši predajcovia označia za uloženku aj črep ktorý bol po repase uložený do NZ :roll: Naposledy mi mladý u Fraňa ponúkal uloženku mosin 1891/30 a ústie laufu vyzeralo jak na trombóne. Ale začapaná vazelínou bola festovne, asi aby nebolo vidieť vývrt. Mi to pripomenulo vietnamský vtip o prúžkoch a adidase. Čím viac vazelíny tým viac uloženka. Držím palce nech dobre vyberieš, kolko kusov má na sklade ?
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Má štyri kusy. Keď by som ho bral, tak tam určite prídem s mojim puškárom, pretože ak by chcel, tak mňa by o*ebabral bez problémov. :D
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Vidim, ze obchodnikova povest dosiahla az tak daleko, ze si zakaznici ku kupe vodia vlastneho puskara... pekne, pekne, Kosice :evil:

Panzer: Rozhodne si ho tam zober, ale to ty vies....
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Pre potencionálnych kupcov návod na rozborku:

http://www.surplusrifle.com/pistoltt33/ ... /index.asp
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

spherixis napísal:Vidim, ze obchodnikova povest dosiahla az tak daleko, ze si zakaznici ku kupe vodia vlastneho puskara... pekne, pekne, Kosice :evil:

Panzer: Rozhodne si ho tam zober, ale to ty vies....
Nechcem, aby to vyznelo tak, že u Novakovského o*ebujú. To si nemyslím. Preto som aj použil slovné spojenie "ak by chcel, tak mňa by o*ebabral bez problémov." Mal som na mysli situáciu, kedy si mám vybrať zo štyroch 60 ročných zbraní. A k tomu potrebujem odborníka na slovo vzatého. A to ja nie som :oops: . Preto ten puškár.

Inak dnes som znova maka otestoval na strelnici. Mal som tri rôzne druhy munície. Originál ruské náboje z roku pána bohviektorého s oceľovou nábojnicou a dvoje slovenské - Technopoly a Považské strojárne. Vystrieľal som cca 200 nábojov pričom subjektívne som nepociťoval medzi nimi žiaden rozdiel. Akurát ruské viac dymia. Zádržka žiadna. Opätovne som vyskúšal podanie prázdnej nábojnice. Doma som delaboroval jeden náboj a tak som napáskoval prázdnu nábojnicu len so zápalkou riadne do zásobníku (úplne na spodok). Podalo ju absolutne normálne akurát tresk bol o poznanie slabší vzhľadom na absenciu prachovej náplne. Ktorá zbraň vám podá zo zásobníka prázdnu nábojnicu :shock: ? Myslím, že lepší dôkaz spoľahlivosti ťažko nájdete. Mňa to len utvrdilo v závere, že lepšiu zbraň na nosenie som ešte nemal.

Presnosť nehodnotím, lebo som strieľal len na plechovky. Nabudúce zoberiem so sebou aj pištolové terče a oporu ruky. Zatiaľ aspoň fotky použitých nábojov.


Obrázok
Technopol


Obrázok
Zľava: Považské, Technopol a rus



edit.
Skoro by som bol zabudol. Pri streľbe mi pár nábojov spadlo z lavičky do blata. Tak som ich rukou utrel, mierne zablatené napáskoval do zásobníku a vystrelil. No problemo. Je to proste všežrút :D. Kúpte si Makarova! Je to fasa zbraň! 8) 8) 8)
Naposledy upravil/-a Panzer v 05 Aug 2009, 11:37, upravené celkom 1 krát.
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Nie som si isty, ci su naboje vz. 82 vhodne do Makarova, aby neposkodili vyvrt... Teda, ak su to tie, co maju strelu urcenu pre polygonalne vyvrty pistoli vz. 82. Neviem co znamena "nahradne plnenie" na krabicke, mozno iny typ strely. Niekde som cital, ze naboje vz.82 dokazu poslat vyvrt Makarova dost rychlo do smutku, takze bacha na to.
Nasiel som na strelectvi.cz celkom zaujimavy priklad vyuzitia tejto zbrane http://www.strelectvi.cz/forum/userpix/ ... irat_1.jpg :)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Na tych fotkach vyzeraju ako lugery :wink: Ale tie s khaki nabojnicou neviem ci su ruske mali sme ich v služobnych 82,kamarat je fanatik do zbierania nabojov a ten my vravel že su vychodonemecke no neviem :wink:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Panzer: g31 podáva prázdne tiež bez problému :)

MarekZ: to platí pre vz.82 s projektilom zo spekaných Fe pilín. Tie na fotke vyzerajú ako klasika plášťované.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Aj G19 poda prazdnu :)
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

MarekZ napísal:Nie som si isty, ci su naboje vz. 82 vhodne do Makarova, aby neposkodili vyvrt... Teda, ak su to tie, co maju strelu urcenu pre polygonalne vyvrty pistoli vz. 82. Neviem co znamena "nahradne plnenie" na krabicke, mozno iny typ strely. Niekde som cital, ze naboje vz.82 dokazu poslat vyvrt Makarova dost rychlo do smutku, takze bacha na to.
Nasiel som na strelectvi.cz celkom zaujimavy priklad vyuzitia tejto zbrane http://www.strelectvi.cz/forum/userpix/ ... irat_1.jpg :)
Ten nápis náhradné plnenie označuje iný typ projektilu, než aký má vz. 82. V tomto prípade ide o klasické olovené tombakom potiahnuté strely. Od známeho na Morave viem, že hlaveň Makarova vydrel takmer do hladka po cca 4000 nábojoch vz. 82. Teda tých so strelou so spekaných železných pilín. Takže také mi do môjho maka nesmú :D .
BALISTIK napísal: Na tych fotkach vyzeraju ako lugery. Ale tie s khaki nabojnicou neviem ci su ruske mali sme ich v služobnych 82,kamarat je fanatik do zbierania nabojov a ten my vravel že su vychodonemecke no neviem
To je tým, že som fotil makro zhora a tak ich poriadne roztiahlo. Tu sú z čelného pohľadu. Aj keď aj teraz ich editor na válke trochu natiahol do výšky :D.
http://forum.valka.cz/galerie/albums/us ... 010003.JPG

Tie s tmavou nábojnicou sú podľa krabičky ruské (sovietske) a nábojnica je oceľová. Povedal mi to pán Magnet :D . Netuším ale z akého materiálu je strela, pretože všetky moje snahy o delaboráciu tohto náboja zlyhali. Keď som projektil neúspešne páčil z nábojnice mal som pocit, že je do nábojnice vlepený sekundovým lepidlom :D. Je to zrejme olovené jadro s tombakovým plášťom. Ale videl som u kamaráta rovnaký náboj so železným jadrom. Tak zatiaľ neviem. Vyskúšam najbližšie na strelnici vystreliť na plech, čo to urobí.
R a maros15 napísal: g31 podáva prázdne tiež bez problému
Aj G19 poda prazdnu
Tož blahoželám, máte teda celkom dobré zbrane. To "celkom dobré" preto, lebo majú žiaľ rúčku z vŕtačky :D.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"