Spoluvlastnictvo zbrane

inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

chlapi, chcem od otca vypozicat zbran, aky je pri tom spravny poplatok? nevie niekto?
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ale pozor! Len zbran zapisana na ZP skupinu D, alebo E moze byt vypozicana.

http://www.ssksav.sk/zapozicka-zbrane.doc
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

to viem, len ci sa tam plati aj spravny poplatok, nerad by som na poslednu chvilu zhanal kolky
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Snypo »

kolok 4,5 € treba
infallible_blackwell

Príspevok od používateľa infallible_blackwell »

Dobrý, ja by som sa chcela spýtať, aký je postup alebo čo všetko potrebujem ak chcem mať spoluvlastnístvo na zbraň kategórie D. Myslím tým žiadosť, aký kolok a pod.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

zbran kat. D nepodlieha povolovaciemu konaniu, ani ohlasovacej povinnosti. jedine co treba je dosiahnut zakonom stanoveny vek 18 rokov veku. takze ak ste 2 dospeli ludia, ktori sa na tu zbran zlozite, tak to je vsetko co musite urobit. ak to chcete mat na papiery, tak si to spiste.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

nikka23
spoluvlastnicto je nevyhodne...papierovacky u notara a ine kraviny, lepsie je vypozicanie zbrane .. na PZ mi to bolo vysvetlene tak ze ak moju zbran ,,poziciam ,, otcovi tak ju moze pouzivat z mojou kartou zbrane a zaroven z papierom od PZ , ale zaroven ju mozem pouzivat hocikedy aj ja ... tak neviem aku u vas no.. celkovo...ak dvaja ludia pouzivaju jednu zbran a stane sa nejaka neplecha tak neviem ako sa to potom riesi :) u spoluvlastnictva si to neviem predstavit
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

Takze mudrlanti nove poznatky :D ziadne papierovacky ale 4 minutky a 4,5 e poplatok :D ja uz mam tak s bratom vsetky dlhe zbrane , pozn.: daju sa len dlhe , kratke nie ...
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

jozo456: Spoluvlatnictvo ???
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

spoludrzba. myslim ze dotaz bol na to! spoluvlastnictvo si mozu upravit nezavisle na tom kto zbran drzi teda ju ma zapisanu v ZP:D Pozn.: funguje to tak ze ten kto je drzitel zbrane ( ten kto ju ma zapisanu v ZP) pride s tym druhym ( otec, brat, syn, dcera, zena, babka dedko,) vypise tlacivo o spludrzbe alebo nieco take vyda sa nova karticka zbrane stara sa rusi a v tej novej je napsana spoludrzba a su tam zapisane cisla ZP oboch drzitelov... a ten kto ma zbran musi mat karticku pri sebe.

pricom ak sa hrame na slovka tak povodny drzitel je evidovany ako drzitel , a spoludrzitel ako spoludrzitel , niesu obaja v rovnakej rovine...teda aspon co je na tlacivach kedze karticku som poriadne nevidel lebo ju zobral brat :D aj so zbranou :D hajzel :D
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

co Okresne riaditelstvo to iny mrav...ale sak hlavne ze sme spokojny vsetci :lol:
inspiring_elgamal

Príspevok od používateľa inspiring_elgamal »

Zdravim,

Dnes som bol na policii a bolo mi povedane ze spoludrzba zbrane uz neexistuje. Jedine ze spoluvlastnictvo, tam je potrebne overene tlacivo od notara, alebo prenajom-zapozicanie zbrane. Dost ma to sklamalo. Neviete nahodou aka je situlacia po novele? Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

Zbraň je hnuteľná vec ako ktorákoľvek iná, z pohľadu vlastníckych vzťahov nemá žiadnu zákonnú výnimku. Môže byť výlučným vlastníctvom jednej osoby (to je najčastejšie), rovnako však môže byť v podielovom spoluvlastníctve viacerých osôb alebo v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov. Podobne ako pri aute, zápis v policajnej evidencii nemá z hľadiska občianskeho práva vplyv na vznik, zánik a zmenu vlastníckych práv k zbrani, pretože tieto sú dané zaplatením kúpnej ceny a fyzickým odovzdaním veci, pokiaľ nebolo dohodnuté inak.
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

Tak to musel byt mudry policajt ze neexistuje, vid moje prispevky vyssie...
inspiring_elgamal

Príspevok od používateľa inspiring_elgamal »

jozo456 napísal:Tak to musel byt mudry policajt ze neexistuje, vid moje prispevky vyssie...
No presne na zaklade tvojho prispevku som to tak chcel aj ja riesit. Najprv nevedel ani o com hovorim, potom niekde volal a nakoniec povedal ze to uz neexistuje ze mu to potvrdili z BA, ze vraj sa to predtym dalo ale uz nie. (myslim spoludzrba, nie spoluvlastnictvo).
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"