ZP A okres PD

inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

Ja som do ziadosti o A napisal vsetky tie litanie (prevoz penazi, techniky, ...) a policajtka ma sprdla co to tam vypisujem, ze staci "na ochranu ...". Ale zivnostensky som musel prilozit.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa maros15 »

Policajtka mala od teba tu ziadost aj s potrebnymi nalezitostami prevziat a nie ta sprdavat.O tom ci ti daju Acko nerozhoduje ona.
inspiring_ritchie

Príspevok od používateľa inspiring_ritchie »

maros15 napísal:O tom ci ti daju Acko nerozhoduje ona.
A kto?
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa lenochod »

Vdaka za rady vsetkym. Este sa pokusim ziskat cez znameho informacie od jedneho policajta od nas, v kazdom pripade som rozhodnuty si ziadost podat bez ohladu na to, co sa dozviem. Pokusim sa co najlepsie opisat dovod, uvidime co na to povie pritomny policajt.

Este mam zopar otazok:
1 - v pripade zamietnutia, po akom case mozem podat znova ziadost?
2 - v ziadosti sa pise "prilozit Úradne osvedčujúcu kópiu dokladu, na základe ktorého možno započítať skúšku odbornej spôsobilosti alebo jej časť." - rozumie sa notarom overeny ofoteny OP?
inspiring_ritchie

Príspevok od používateľa inspiring_ritchie »

to lenochod:
Ja som sa pred podaním žiadosti pýtal našich policajtov (nie priamo na oddelení zbraní) , či mám šancu dostať A. Odpoveď bola nie a čuduj sa svete - mám. Tudy cesta nevede. Skús zájsť na strelnicu v PD. Budeš mať veľkú šancu, že tam stretneš niekoho, kto si to už na vašom oddelení preskákal. Takí Ti poradia najlepšie.
K tej prvej otázke - možno kecám, ale podľa mňa hneď obdeň :)
K tej druhej otázke - keď predložíš doklad, že si zdravoťák, lekár, tak Ti môžu odpustiť otázky z prvej pomoci a pod.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

lenochod napísal:Vdaka za rady vsetkym. Este sa pokusim ziskat cez znameho informacie od jedneho policajta od nas, v kazdom pripade som rozhodnuty si ziadost podat bez ohladu na to, co sa dozviem. Pokusim sa co najlepsie opisat dovod, uvidime co na to povie pritomny policajt.

Este mam zopar otazok:
1 - v pripade zamietnutia, po akom case mozem podat znova ziadost?
2 - v ziadosti sa pise "prilozit Úradne osvedčujúcu kópiu dokladu, na základe ktorého možno započítať skúšku odbornej spôsobilosti alebo jej časť." - rozumie sa notarom overeny ofoteny OP?
1.neviem o tom ze by bolo nejake obmedzenie v pripade ze je ziadost zamietnuta, koniec koncov, platis si to ty.

2. tym sa rozumie, napr. ak mas pravnicke vzdelanie II. stupna, tak prilozis diplom, tak nemusis robit skusku v casti zakonov

3. mala rada, ak si "bojovnik" tak si ziadost podaj, nech hovoria co hovoria, pockaj si na pisomne rozhodnutie a tam musi byt presne uvedene, ze preco je ziadost zamietnuta a podla toho sa odvolaj

p.s o ziadosti rozhoduje, aspon podla mojich info riaditel OR PZ
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa lenochod »

Jaj ja som magor, som tam stale cital "zapocat" a je tam "zapocitat", takze otazku 2 beriem spet :D

Ale samozrejme, ze sa toho tak lahko nevzdam, a ak je to vazne tak, ze nie je ziadny casovy limit, tak ak to zamietnu tak dostanu v kratkom case dalsie nech sa tam nenudia 8)

Neviem si ale predstavit to pisomne odovodnenie, ved oni tam mozu hodit kludne "bez uvedenia dovodu" alebo "nebola dostatocne preukazana potreba nosit zbran", co mi rozhodne nic nepovie. Prve je "velavravne" a druhe subjektivne. Skoda, ze sa to zhodnocuje na zaklade toho papiera a nie osobneho pohovoru, tam by sa dalo presvedcit urcite lahsie. Nuz, ale zaklad je ako uz bolo X krat spominane - nedat sa odradit
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

pokial viem, tak odovodnenie sa v rozhodnuti nachadza vzdy, v skratenej podobe, ak sa vzdas odvolania priamo na pojednavani, ak sa dobre pamatam, ale aj tak tam je.
ak by aj tvoje odvolanie dopadlo zle, tak sa este stale mozes obratit na sud zalobou podla 5. casti OSP (2 hlava).
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Niekde sme to tu uz preberali,ked mas skupinu B,ides na sluzobku mas zbran niekde v kufriku,zasobnik mas mimo.Budeš hned policajtovi ukazovat ze mas zbran. :?: Ked mas skupinu B,zbran mozes prepravovat ak ides na strelnicu,dat zbran do uschovy,opravy atd.Kto ti dokaze ked som s Turca ze som nebol na strelnici na vychode SR.Ale to je len take male odbocenie. :lol:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa C08R4 »

BALISTIK: Aj tak sa da, len je to take "neoficialne nosenie zbrane" :). Ak chces mat pokoj na dusi a behat po vonku s nabitou zbranou, tak treba Acko, Bcko je nudzove riesenie pre okresy, kde robia okolo toho moresy :lol:. V Cechach "Bcko" zrusili a je s tym pokoj. Ale Bcko je aj na nieco dobre, ked nechces (alebo nemôzes) nosievat zbran , ale chces chodievat na strelnicu (A nechces viazat ZP na strelecke kluby s Eckom), bavia ta zbrane a chces aj nejaku vlastnit a ma to aj tu vyhodu, ze doma mas moznost aj chranit seba/rodinu/majetok s nabitou zbranou :wink:. Posudzovanie ziadosti pri Bcku je trocha "volnejsie" ako pri Acku, pri ktorom musis mat znamosti, byt podnikatel, sudca, prokurator, prislusnik OZ SR a neviem este aky "vyvoleny". Uz sme sa tu bavili o tom, ze to nieje fer, ale su aj okresy, kde to je vynimkou. Niekomu to Bcko staci a povie si, lepsie ako nic, no nie :)?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...ako kniha si prehovoril! :D
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

lenochod napísal:Jaj ja som magor, som tam stale cital "zapocat" a je tam "zapocitat", takze otazku 2 beriem spet :D

Ale samozrejme, ze sa toho tak lahko nevzdam, a ak je to vazne tak, ze nie je ziadny casovy limit, tak ak to zamietnu tak dostanu v kratkom case dalsie nech sa tam nenudia 8)

Neviem si ale predstavit to pisomne odovodnenie, ved oni tam mozu hodit kludne "bez uvedenia dovodu" alebo "nebola dostatocne preukazana potreba nosit zbran", co mi rozhodne nic nepovie. Prve je "velavravne" a druhe subjektivne. Skoda, ze sa to zhodnocuje na zaklade toho papiera a nie osobneho pohovoru, tam by sa dalo presvedcit urcite lahsie. Nuz, ale zaklad je ako uz bolo X krat spominane - nedat sa odradit
zalezi ako velmi ZP A chces, ak by si sa chcel dokonca sudit, tak si prinajhorsom spravis ZP B, das ziadost o rozsierenie o skupinu A a ked to zamietnu, tak sa budes odvolavat a ak ani to nepomoze, tak na sud. A tam si neviem predstavit, ako budu reagovat proti tvojmu argumentu, ze odovodnenie stacilo na ZP B, ale uz nie na ZP A. Tam hadam nepovedia ze na to ma narok advokat, prokurator, podnikatel, ak ano, tak si vyhral :lol:
inspiring_carver

Príspevok od používateľa inspiring_carver »

Je to také ošemetné s tým A-čkom, ale riešiteľné.... Ako už bolo správne povedané, závisí hlavne od toho ako veľmi ho človek chce..... Presne o tom bol aj môj prípad. Hneď po dovŕšení zákonného veku (4 dni po 21. narodeninách) som si podal žiadosť o ZP sk. A. Ako odôvodnenie som uviedol "ochrana života, zdravia a majetku". Policajt mi povedal, že ako odôvodnenie na sk. A je to slabé. Napriek tomu som trval na tom, počítal som v prípade zamietnutia práve s odvolaním sa na vyššiu inštanciu. Po nejakom čase (asi po 5 týždňoch) mi prišla predvolanka z polície zo zbrojného oddelenia. Ako som tam prišiel, bolo mi povedané, že mám žiadosť nejako doplniť, inak bude zamietnutá. Ako posledný tromf som policajtovi povedal, že som kedysi bol napadnutý a veľa nechýbalo, a už by som sedel na obláčiku.... Po potvrdení tejto udalosti faxom z kriminálky sa žiadosť automaticky stala odôvodnenou. Potom už nasledovali klasicky skúšky a dnes som už viac ako 2 roky držiteľom ZP sk. A....... a nie som ani poloboh, ani prokurátor, ani policajt, ani podnikateľ či živnostník. Iba človek, ktorý si ide za svojím cieľom a je dostatočne tvrdohlavý......
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa lenochod »

Tak uz je ziadost podana. Samozrejme, policajt mal vela reci s tym ako chcu zredukovat Acka, a ze to, ze chodim v noci sam v ramci celeho SK s majetkom firmy a svojim nestaci, vraj ani zivnostak nestaci a ze to davaju len sudcom a podobnym velkym zverom. Ja som v kazdom pripade trval ze chcem A, tak to zobral, ocakavam, ze pride zamietnutie, tak skusim co povie odvolanie. Argumentoval dokonca niecim takym ze ani mestska policia nedostava A. Ja som mu k tomu povedal len tolko, ze na ziadosti trvam, hovoril som moje dovody(tie nebral), on hovoril svoje(asi nejake smernice, lebo v zakone toto urcite neni).
Aj tak nema chybu ako chcu velmi obmedzovat Acka, hlavne ze tym jedine podporuju rozmach nelegalne drzanych zbrani. Oni si asi fakt myslia, ze clovek ktory poziada o legalny ZP pojde hned vybrat banku alebo zacne okolo seba strielat ako divy. Bude to velmi zabavne este s nimi, ale treba skusat. Inak robil som kompletne testy u doktora(psycho vratane IQ, testov reakcii a pozornosti a dokonca aj tie srandy z filmov "co vidite na obrazku", dokopy asi 7 roznych testov + u obvodneho ekg, krvny tlak a neviem co este).
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Nosit a drzat zbran nie je vysada ale pravo slusneho obcana!!! Je to pisane v ustave SR ze obcan ma pravo branit svoj zivot a majetok!!!

Uz by bolo na case aby zrusili B-cko a bola iba jedna skupina ako je v cechach!!! Toto je komunisticky prezitok!!!! A buzeracia slusneho obcana!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"