Kurzy obrannej streľby na Slovensku

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

NzPerX:
Vsjo jasno.
Doma mam psa, tohto tu na podpiske volam pracovne 'havo', preto mi nezaplo :wink:
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

GPI napísal:pre NzPerX (ale nie od A.M.)

Časové možnosti sú závislé od toho, kedy by sa tréning mohol realizovať (víkend, pracovné dni dopoludnia, popoludní) a od vhodného miesta (Jarovce, Stupava, Častá alebo iné - vonkajšia by ale bola lepšia). Malo by ísť o jednorázovku alebo o niečo občasnejšie?

Možno je to veľa otázok, ale podľa toho sa už dá vytvoriť priestor. A vôbec nejde o to, či sú dvaja skupina.
Jedna sa o mna a moju zenu. prac. dni ok, ale az po 18.00, co pri padajucom svetle, zacina byt problem. Weekend ok. Asi by bolo najlepsie, keby si videl mieru nasej neschopnosti a podla toho, by sme si mohli dohodnut mnozstvo stretnuti, resp. ich frekvenciu. Je nieco take prijatelne? V PM mas moj kontakt.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Tak som absolvoval 2-hodinovy kurz s instruktorom Brunovskym alias GPI (www.strskola.sk) na strelnici v Jarovciach. Pre pripadnych zaujemcov sa pokusim o kratky report:

Napln kurzu som si zvolil v podstate sam, primarne som chcel zistit, ake (ne)kvalitne zaklady vlastne mam (bezpecna manipulacia, zakl. techniky strelby, ...) a nasledne sa v ramci moznosti co najviac noveho naucit. Len dodam, ze moja priorita je teraz jednoznacne sebaobranna strelba. Ani mierenka, ani cieleny trening ala IPSC.

Prvy kurz som bol rozhodnuty absolvovat sam.
Pravdupovediac som vobec netusil, ci ma instruktor bude vacsinu casu chvalit do neba (*) alebo sprdavat. V takom pripade je podla mna ovela lepsie byt s instruktorom sam a v psychickej pohode sa ucit bez (hoci aj podvedomej) starosti o reakcie okolia.
Dalsie kurzy by som uz nemal problem absolvovat v mensej skupine. Bude to veselsie, navyse ruch a strelba naokolo mozu lepsie simulovat realnu situaciu a testovat schopnost sustredit sa.

Pristup instruktora mi vyhovoval, a to vratane jeho spominanej 'obsesie' (v dobrom :wink: ) ohladne bezpecnej manipulacie. Napln a priebeh kurzu nema asi vyznam opisovat, kedze su to cisto individualne zalezitosti. 2 hodiny a cca 150 nabojov mi na zaciatok bohato stacili.

Ked to zhrniem – kurz mozem len doporucit, bola to rozhodne dobra investicia.
Mna osobne (ako totalneho pistoloveho samouka) tie 2 hodiny urcite posunuli vpred a dali mi viacero nametov na dalsi trening a postup.

GPI, bolo mi potesenim.


(*) Instruktor nema problem pochvalit, ked nieco ide, ale hned vie vymysliet cvicenie, pri ktorom to uz tak dobre nepojde. Tak to ma byt :twisted:
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Podobny trening som absolvoval pred polrokom a musim povedat,ze ma to posunulo dopredu.Rad by som si to zopakoval,ale v ramci nejakej mensej skupinky/3-4clennej/.Dajte vediet,kto by mal zaujem,mohla by byt sranda :wink:
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

Radi sa so zenou zapojime, ale mam zdravotny problem, ktory ma handycapuje az do jari. preto sa ani neuskutocnil nas trening s Ing. Brunovskym. Az sa vylizem, mozeme sa dohodnut ;-)
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Daj vediet az sa das dokopy,dovtedy skusim na to ukecat aj manzelku.
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

ok :D
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

Takze, i ked realizacia trvala trocha dlhsie, kurz s Ing. Brunovskym sme nedavno spolu s mojou lepsou polovickou absolvovali. Pisem sem preto, aby som dalsim moznym zaujemcom pomohol v rozhodovani, resp. hladani kurzu, resp. instruktora strelby.
Sam som mal problem niekoho najst, aj ked som sa o to zivo zaujimal. Az vdaka kontaktu cez toto forum [viz. vyssie] som zistil, ze je mozne oficialne absolvovat kurz takpovediac sity na mieru.
Ing. Brunovsky je intruktor s bohatou praxou a odraza sa to na jeho pristupe od prvej chvile. Niekolkymi vtipnymi otazkami `vysetri` zameranie, skusenosti a predstavy, ktore o strelbe mate. Po niekolkych vystreloch zvacsa odhali vase technicke a v neposlednom rade i bezpecnostne chyby. V mojom pripade to bol aj problem so zbranou. Zapozical mi vlastnu a moj vykon sa zazracne zlepsil (aspon v tej chvili v mojich ociach ) :D . Za necele 3 hodiny sme absolvovali viacero roznorodych streleckych cviceni, ktore su vynikajucim zakladom pre dalsie samostudium (susenie az do mokra ) :wink: .
Mnohe veci co som si myslel, ze ovladam, mozem zacat skusat od zaciatku. V mojom pripade toto bol prvy vycvik s profesionalom a tak niektore techniky nacitane len z literatury potrebovali prakticku `korekciu` :D . Kazdy sme vystrelili okolo 200 nabojov. Strielali sme v malych seriach a kazdy vystrel bol hodnoteny a diskutovany. Pocas celej doby sa nam Ing. Brunovsky naplno venoval. Jednotlive cvicenia boli priamo zamerane na nase potreby, styl nosenia zbrane, pouzivanu municiu. Nedokazem si predstavit podmienky viac `usite na mieru`.
Dovolim si odporucat takyto kurz kazdemu uzivatelovi zbrane, i profesionalom [ktorych prave Ing. Brunovsky casto skoli]. Je to ako sa povie v skole `nalievak` na ktorom sa da stavat, i ked celkom znizuje sebavedomie :D . Po tomto kurze slovami klasika: `Viem, ze nic neviem.` Takze sa pripravujeme na pokracovanie, hned ako budem mat vyladenu zbran.

Dakujeme.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

trosku ozivim tuto temu

dnes sme si boli s kamaratom trosku potrenovat pod dohladom GPI.

Vzali sme miniglocky, zasobu patronov a o 11;00 sme boli nastupeni v Jarovciach.
Na uvod sme dali mierenku na par krokov a osobne som bol celkom hrdy na svoj vysledok..... potom sme cosi pomenili na uchope, cosi na postoji a cosi na spustani....
a po hodine by som sa tomu lamerovi co nastrielal uvodnych 5 ran vysmial keby som ho videl.

Ked som si skusil spravit v rychlom slede 2rany s prebijanim, moje ruky sa mimovolne vracali k naucenemu uchopu a zasahy tomu zodpovedali...

Takze sa bude doma cez zimu susit a susit a v buducom rocniku WFC treba hladat noveho adepta na predposledne miesto.

BeBePuDing a Sig1 , traste sa , idem vam dychat na krk
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa sano2 »

predpokladám, že ste veľa patrónov neminuli :wink:
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa kriznik »

roman, keby si isiel este tento rok, pred tym zimnym susenim :D , tak daj vediet, rad sa pridam, samemu sa mi nechce...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

150 patronov zahucalo za 2 hodiny, take akuratne tempo

Kriznik, ja neviem ci este dam nieco, ale kontaktuj GPI a uvidis, ci sa najde niekto do paru
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

kriznik napísal:samemu sa mi nechce...
Planujes ist na zakladny alebo pokrocily vycvik?
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa kriznik »

Tazko povedat, to necham na instruktorovi, ked uvidi co stvaram. Zatial som ziadny odborny vycvik neabsolvoval, som zakladne pokrocily samouk. :wink:
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa kriznik »

Pozrel som http://www.strskola.sk/kurz.php a isiel by som rovno na ten pokrocily vycvik.
Zamknuté

Návrat na "Sebaobrana"