Zadrzanie osoby Policiou.

inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

Nechcem dako extra vyryvat, ale nemozem si pomoct. Zo sledovania medii a celkovo zivota okolo seba mam silny pocit, ze policia sa na bozie mlyny spolieha castejsie, ako by bolo vhodne :(
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

to peterson: jasne že to nebude sebov ťahať po celom meste :wink: stale nechapem ako sa mohli tak lahko doplátať ku takému arzenálu,ved "58" nie je vzduchovka.Zabespečenie týchto zbraní aj pri skladovaní iste malo svoje inter.predpisi,a neboli uložené niekde na JRD v opustenom kravíne aby ich mohli tak ľahko odcudziť.Myslím že tu zohrala svoju ulohu korupcia na určitých miestach. Pokial sa však drvia navzájom je to ok,ale stava sa že bohužial to odniesli aj nevinný.Týto strelci konajú v 90% naťahaný nie su to profesion. v pravom slova zmysle bez mihnutia oka to našije aj do decka a večer sa bude chváliť v bare aký je tvrďas to ma najviac na tom s..e.Streliť na nezučastneného a bezbranného to sa ani nedá pomenovať čo to je.Vedel by som sa s takým maníkom pohrať aj ked som dobráčisko.Ale to sme už dosť odbočili. SORY.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

takýto "profesionáli" boli len v KE pri vrazde Eštoka. V BA si to odniesol len urcený subjekt.

Dovolím si pochybovať o "natahanosti" najomneho vraha. Sposoby vykonania jednotlivých vrázd a uteky dokazovali, ze to mali pekne pripravené a previedli to podla presného planu, ktorý aj do bodky dodržali. Nafetovaný človek myslí inak a hlavne robí chyby
inspiring_mendeleev

Príspevok od používateľa inspiring_mendeleev »

Našiel som pekný manuál, je síce pre Čechy, ale zákony nie sú až také odlišné.

Jak si počínat v kontaktu s policistou a strážníkem

http://www.llp.cz/_files/file/publikace ... _FINAL.pdf
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Šikovný textík. Uložil som si ho pre študijné účely :D.
inspiring_bhabha

Príspevok od používateľa inspiring_bhabha »

Ja som zažil keď sa našla upitliačena zver a vnej aj projektyl tak policajti pobrali v danom reviry plovnikom ktory mali ten kaliber zbrane na expertyzu ale žiadne zadržiavačky
inspiring_neumann

Príspevok od používateľa inspiring_neumann »

Peter Bezo napísal:Našiel som pekný manuál, je síce pre Čechy, ale zákony nie sú až také odlišné.

Jak si počínat v kontaktu s policistou a strážníkem

http://www.llp.cz/_files/file/publikace ... _FINAL.pdf
Je to "pekný text" ale je to len doktrinálny výklad práva, t.j. jeho právna záväznosť toho dokumentu nie je vynútitelná. Mna osobne povabila časť, kde sa píše že keď u seba pani nemala doklady a policajt potreboval zistiť jej totožnosť, hoci bol zákonný dôvod na jej predvedenie tak s ňou musí ísť na hotelovú izbu kde má doklady :))) čistý nezmysel....
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

3Gel napísal:...Mna osobne povabila časť, kde sa píše že keď u seba pani nemala doklady a policajt potreboval zistiť jej totožnosť, hoci bol zákonný dôvod na jej predvedenie tak s ňou musí ísť na hotelovú izbu kde má doklady :))) čistý nezmysel....
Tak najskôr by nebolo od veci odcitovať celý text:
Na ulici dojde ke spáchání trestného činu, čemuž je náhodou přítomna i paní středního věku, která byla prázdninovou návštěvnicí města. Policista ji jako svědkyni požádá, aby prokázala svou totožnost, paní si ovšem osobní doklady zapomněla na hotelovém pokoji a ve městě nikoho nezná, takže není schopná se prokázat. Její hotel je ale nedaleko od místa činu, a policista by tam s ní tedy mohl zajít, nic podstatného mu v tom nebrání. To ovšem policista bezdůvodně odmítne a rozhodne, že paní rovnou předvede na stanici.
Takže teba pobavilo, že by sa policajt mal správať ako človek, a nie ako vygumovaný pako, konajúci bez rozmýšľania podľa predpisov.

Ak si náhodou policajt, tak si odlep zo služobného vozidla nálepku Pomáhať a chrániť. Ak nie si policajt, tak si to prečítaj ešte raz a pomaly.

Ak by to bola tvoja matka, určite by si zatlieskal vypatlancovi, ktorý by ju (najlepšie s priloženými putami) predviedol na oddelenie na zistenie totožnosti, hoci má doklady pár metrov odtiaľ.

Ježiši kriste!
inspiring_neumann

Príspevok od používateľa inspiring_neumann »

Moja mama je svojprávna a ked je dovod ju predviest tak nemozem proti tomu nic spravit. Policajt nie je jasnovidec aby vedel ze kto pre neho moze a kto nemusi znamenat nebezpecenstvo. Tu nejde o fazulky.
Co keby sa ta zena zamkla vo svojej hotelovej izbe resp. doma, co potom policajt spravi? to by sa tazko vysvetlovalo.
Alebo ma ist s nou do jej obydlia? Co ked si to ta pani nepraje alebo mu da suhlas, policajt tam s nou vstupi a potom povie aby jej obydlie opustil a zacne si ho napriklad nahravat na mobil, to uz by hranicilo so zneuzivackou a porusovanim domovej slobody. Alebo doma bude cakat jej 5 synov co sa im nebude nieco pacit a policajtov napadnu...skratka viem ti vymenovat XY veci co sa mozu realne stat a toto vychadza z praxe, nie su to ziadne nerealne veci !
Krasny textik co napise nejaky uslintany pravnik sa pekne cita ale hovorim ze prax je prax. Ludia si uz mylia demokraciu s anarchiou a myslia size ked je "sloboda" tak mozu rozkazovat policajtovi co ma robit, tak to pŕŕ.
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

3Gel, stary moj, si jasny :wink:
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa cubitko »

3gel: ty si (ak si) jasny pripad vlastnosti ake policajt nema mat - neochota spravat sa slusne a pomahat odovodnovana katastrofickymi scenarmi.
Tak si to zhrnme: Starsia pani vlaka chudaka policajta do hotelovej izby a tam na neho bude cakat 5 chlapov s palicami. To, ze tam ide policajt, im pani da vediet telepaticky a samozrejme vsetci maju plast neviditelnosti, aby si ich prislusnik nevsimol pri vstupe. Pripadne sa pani zamkne, alebo vyzve policajta aby opustil izbu. Vzapeti na to ako James Bourne unikne cez okno na 4 poschodi, zosplha po hromozvode a zmizne vo vire velkomesta :roll:

PS: nezabudaj ze policajt ma pomahat a chranit a nie spravat sa ako neokrochany "manzel slecny prasnice" s vysvetlenim, sak zakon mi to umoznuje. . Buzerovat mas nekale zivly, asocialov znecistujucich verejne prostredie atd... Skus si len tak letmo precitat nazory napr. Petersona (tiez clen zboru) na rozne situacie a zamysli sa, ci by si nemal zmenit postoj.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

3gel: nemôžeš podľa jednej situácie zatracovať ten český manuál. Ja som ho letmo čítal, sú tam aj opodstatnené veci a tiež sú tam veci na dlhšiu diskusiu, nakoľko život vie rôzne situácie zamotať spôsobom, ktorý neobsiahne žiaden manuál.

Ja by som teda všeobecne vyjadril môj názor k situácií, na ktorú poukazuješ.
_"teda hotelová pani"
V prvom rade berme v úvahu, že policajt nikdy nekoná sám, bavíme sa o činnosti hliadky. Ak je jej činnosť oficiálna, zákonná a primeraná- nevidel by som problém ani v situácií preveriť totožnosť napr. doprevadením na izbu. Zákon to pozná ako "potrebná súčinnosť" Samozrejme súhlasím, že policajt neni povinný takto chodiť, ale podľa charakteru situácie a dôvodu zisťovania totožnosti sa rozhodne, či je to postačujúce. Ak by išlo o cudzinca- určite by som volil cestu na hotel, kde má cudzinec svoje oficiálne doklady a samozrejme je tam oficiálne registrovaný. Je to miesto, kde si spoľahlivo všetko overím a slušne sa rozídeme. Ak by išlo o napitého hulváta- kludne ho zaistím a zoberiem na oddelenie a jeho totožnosť overím za prítomnosti hotelového personálu v hoteli. Aj tomu sa hovorí súčinnosť.
Ja nerád dávam moju služ.činnosť do súvislosti s populistickým žvástom, ktorý nám DL nalepil na autá. Ja som to nepotreboval- viem ako mám postupovať a správať sa na ulici.
Zásah do osobnej slobody osoby sa robí vhodným spôsobom v potrebnom rozsahu.
Áno- ako represívna zložka vieme narábať aj nástrojmi donútenia- ale svoju zákonnú silu vieme využívať aj inteligentne a s nadhľadom.
Preložím: vždy osobe vysvetlím(i cudzincovi) , že sa vieme dohodnúť dvojakým spôsobom.
1) ako slušní ludia- slušne alebo 2) sa budeme ťahať za prsty a dokážem osobe, že si viem zákonné oprávnenia uplatniť a vynútiť spôsobom, ktorý sa jej nebude páčiť.
inspiring_neumann

Príspevok od používateľa inspiring_neumann »

Pockat pockat, ja nehovorim o tom ze by som predvadzal kazdu babicku ako sa tu o mne niekto snazi povedat, ide o to ze ten cesky "manual" napriklad v tom pripade s totoznostou niekto bude brat tak ze policajt je POVINNY ist na hotelovu izbu, resp. domov. Ide o to ze keby sa policajt rozhodol tak ju MOZE predviest lebo je na to ZAKONNY dovod.
Keby to bola ozaj babicka tak si od nej necham nadiktovat osobne udaje, overim si to cez OS (ci sa nepomylila) a nikam ju neberiem.
A co sa tyka katastrofickych scenarov tie tu pise niekto iny. Prax prinasa vsetko mozne a doba je zla tak sa treba zichrovat z kazdej strany.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

súhlasím, že doba je ťažká a ludia vedia byť zlomyselní.

Nazdávam sa, že došlo asi k zlému pochopeniu niektorých vyjadrení.
inspiring_neumann

Príspevok od používateľa inspiring_neumann »

Asi tak nejak. Ja som nechcel povedat ze policajt by mal kazdu babku u ktorej zistuje totoznost bez milosti predvadzat. Tu sa bavime o zakonnych dovodoch, ze nemoze mu to nikto zakazat ked sa tak rozhodne. Da sa aplikovat samozrejme zasada primeranosti ale je to o vyklade prava. Mne keby nejaka osoba argumentovala tymto manualom ze aha nemozete ma predviest lebo tu sa pise ze mate ist so mnou domov tak nepochodi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"