V Devínskej Novej Vsi sa strieľa - osem mŕtvych!

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

okrem chytráckych príspevkov typu "odzbrojiť aj E-ckarov" sa v diskusiach objavuje skutočne "overena informacia", že Spišiak kvôli tomu mieni odstúpiť.... fakt netuším, kam na také hovadiny chodia, iba čo sa vždy vytočím, keď to čítam... obetí mi je ľúto, pozostalých tiež, dúfam, že zranení sa vystrábia po fyzickej aj psychickej stránke.
ďalší dôvod, prečo nosiť železo pri sebe
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Uvidime az sa zistia vsetky podrobnosti a suvislosti, kazdopadne je to velka tragedia.

Ak to bol naozaj 15rocny fetak, samozrejme nebol legalnym drzitelom, ale myslim ze nech uz tie zbrane mal odkialkolvek, hlasy pre zakaz zbrani pojdu zo vsetkych stran (na sme.sk ma ten ich clanok uz skoro 300 tisic hitov a najst v diskusii normalnu reakciu je skoro nemozne).

Keby si ludia zacali konecne uvedomovat ze policia nemoze byt vzdy a vsade, a ze ludia sa nemozu spoliehat ze sa o nich vzdy niekto postara, mozno by aj media zacali mat na vec trochu realistickejsie pohlad (ze takychto sialencov pribuda a neda sa predit vsetkym takymto tragediam. Ak sa preukaze ze ten v Devinskej bol pod vplyvom, tak asi jediny sposob ako ho mohli zastavit uz na zaciatku bolo vyradit ho z boja, a oproti strelnej zbrani by mala sancu len ina strelna zbran (nez by dorazila policia tak ktorykolvek legalny drzitel/nositel ZP).

Ale obavam sa ze namiesto toho aby to media brali z tejto stranky (ze cim viac mame legalnych drzitelov ZP a registrovanych zbrani, tym bezpecnejsie sa ludia mozu citit, a mozno by bol stacil jeden slusny clovek co by sa tomuto fetakovi postavil a k tejto tragedii nemuselo dojst), ale media to pravdepodobne budu opat otacat presne naopak.


Gunslinger
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Svedok Matej Urmín strelca nafotil z balkónu svojho bytu na ulici Pavla Horova.

Obrázok


http://bratislava.sme.sk/c/5526340/stre ... z0y5l9YKWu
Naposledy upravil/-a inspiring_newton v 30 Aug 2010, 15:01, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Len či ta vybava bola legalna :roll:
inspiring_turing

Príspevok od používateľa inspiring_turing »

Zastrelení boli údajne cigáni ... Odkiaľ mal ten dement nelegálnu full auto 58 čku ?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

velka

Obrázok
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

No niečo strašné tých 7 mŕtvych. Keď som to počul vedel som,že média nás budú roznášať.Ale to musel byť nejaký psycháč ten 60-ročný dedko.. Dobre mu tak,že si to napálil. Teraz už v diskusiách pozorujem útlm. Nestihol som tú TA3 čo ma mrzí.Hovorili niečo o odstupovaní alebo zákaze nosiť zbrane? Ale aj tak to nebola prestrelka na 30 sekúnd to sa vážne nenašiel ani jeden poľovník alebo kto,žeby dotyčného sám zneškodnil pred týmto nechutným činom ? viem že full auto a opakovačka alebo dokonca zlamovačka je nič ale mierená rana je mierená rana. Úprimnú sústrasť pozostalým.

P.S. Ten svedok mal guráž vyjsť na balkón keď ženu zasiahli a vyšla len do okna. Ale asi len mobil nastrčil alebo foťák.
Naposledy upravil/-a inspiring_bell v 30 Aug 2010, 15:19, upravené celkom 1 krát.
inspiring_mendel

Príspevok od používateľa inspiring_mendel »

chlapik bol dobre vybaveny, vedel ze bude strielat aj v byte a pre pohodlie si zobral aj sluchadla. Myslim ze si vybavoval ucty a aj to ze vedel ze odtial zivy neodide. Muselo ist o nieco velke pre neho, mozno vendeta za blizku osobu. Skor ako nevyjdu veci na povrch ho sudit nebudem, myslim ze nebol pomateny, ani nafetovany a velmi dobre vedel co ide spravit.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa boris »

podla tlacovky su vsetky obete rodinne spriaznene.

minister vnutra uz zacina s plamennymi prejavmi ako si posvieti na kriminalitu. dufam ze v krci nezacne populisticky volat po obmedzeni drzby legalnych zbrani. pacilo sa mi vyjadrenie policajneho prezidenta - strucne, jasne bez politickych kecov.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa niko »

Vsetci pisete, ze bol dobre vyzbrojeny. Kedze som nevidel tu tlacovku, mohli by ste ma uviest do obrazu ?
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Dátum registrácie: 17 years

Príspevok od používateľa djuri »

niko
Kapo napísal:Takže Tango má pravdu, vek okolo 50 rokov. A mal Sa58, a dve krátke....
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa boris »

Strelec bol v strednom veku, mal prešedivelé vlasy, na hlave mal sluchátka proti hluku. Strieľal aj na policajtov, ktorí jeho streľbu opätovali,“ informuje z Devínskej Novej Vsi redaktorka SME Zuzana Petková. Útočník mal pri sebe samopal, ktorý nemohol vlastniť legálne. Pri snahe o zneškodnenie útočníka utrpel zranenie aj jeden z policajtov.

Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/c/5526340/stre ... z0y5w03XOv


15:00 Zdroj pre SME potvrdil, že útočníkom je bývalý policajt

Čítajte viac: http://bratislava.sme.sk/c/5526340/stre ... z0y5ve1c6t
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

Tak vyzbrojený bol až prekvapivo dobre.Ale vybavovanie účtov? Prečo potom strieľal po každom koho videl? Ak bol bývalý cajt tak možno vedel z kade zohnať zbrane. Mimochodom prekvapil ma ten rýchly zásah policajtov myslím Pohotovostného policajného útvaru a ÚBOK-u.
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

prečo si všetci myslíte, že 58-čku full MUSEL mať nelegálne? kľudne ju mohol mať legálne na výnimku na F, akurát ju nelegálne použil. neznižujme sa už aj tu na konšpiračné keci.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5263
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa lovec »

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... odinu.html

trosku lepsie video.....pre nas zaujimave akurat od 1:50.
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"