Otazka k ziskaniu zbrojaku typu A

inspiring_brown

Príspevok od používateľa inspiring_brown »

Ano, mas pravdu. Ja sa ale neviem zdrzat predsudkov :?

Nemam nic proti mladym/mladsim ludom so zbranou v ruke. Ale .....

http://pokec.azet.sk/xprcinox

21 rocny chalanisko s horucou hlavou, nevyhybajuci sa konfliktom, dokonca policiou CHYTENY (bohvie kolko krat nechyteny) za poskodzovanie CUDZEJ veci poziada o zbrojny preukaz sk. A ......

Ak je to uplne inak ako si myslim, budem len rad.....
Naposledy upravil/-a inspiring_brown v 05 Okt 2012, 22:32, upravené celkom 1 krát.
friendly_easley

Príspevok od používateľa friendly_easley »

michal85 napísal:21 rokov a hned by si chcel zbran. Zrejme budes len dalsi frajer na sidlisku. Ak dostanes Acko tak dufam ze na teba nenarazim, resp. ty na mna.
michal85 nemaj silacke reci ok?:) Od 10 rokov chodim po roznych polovackach a podobne, vztah k zbraniam mam uz od malicka, takze tu nemel tieto tvoje ch******, len si na smiech :)

Upokoj sa, prečítaj si pravidlá fóra a skús ich rešpektovať. Rovnako skús rešpektovať, ak má niekto iný názor ako ty.
Jack
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2883
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa telra »

ale ten "duckface" ma rozsekal :D
friendly_easley

Príspevok od používateľa friendly_easley »

telra napísal:ale ten "duckface" ma rozsekal :D
telra myslel som si ze toto forum tu je nato,aby sa tu preberali veci ktore sa
tykaju temy, nie od veci


edit electron: prispevky necitujte !
friendly_easley

Príspevok od používateľa friendly_easley »

michal85 napísal:Ano, mas pravdu. Ja sa ale neviem zdrzat predsudkov :?

Nemam nic proti mladym/mladsim ludom so zbranou v ruke. Dokonca priatelka , este cerstvo 21 rocna, akurat poziadala o zbrojak s tym, ze ju strelba bavi a ze by rada navstevovala slovenske sutaze atd. To je z mojho pohladu krasny priklad ukazkovej mladej ziadatelky (ziadatela) o zbrojak. Dalsia vec je ochrana zivota a majetku, to je tiez bezdebaty. Ale .....

http://pokec.azet.sk/xprcinox

21 rocny chalanisko s horucou hlavou, nevyhybajuci sa konfliktom, dokonca policiou CHYTENY (bohvie kolko krat nechyteny) za poskodzovanie CUDZEJ veci poziada o zbrojny preukaz sk. A ......

Ak je to uplne inak ako si myslim, budem len rad.....
ak si necital napadol moju kamaratku. Ty si ten typ cloveka, ktory berie veci tak ako jemu vyhovuju. Ty chces povedat ze keby niekto napadal tvoju kamaratku so zbranou,nedajboze priatelku, tak by si stal ako dreveny panak?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

no miláčkovci - oslovujem nicky prcino aj michal 85- prebehol som si tieto plodné 2 strany. Nakoľko mám niečo do činenia s OR PZ BA 2- nože sa mi pekne ozvite do PM a napíšte mi svoje neduhy. Poprosím, aby ste sa mi tam predstavili, ja sa vám v PM taktiež predstavím a vyčistíme si velmi rýchlo stôl. Čakám :wink:
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

Chlapi, ja toto nechápem. Niektorí sa tu chováte ako blbci. Chalan sa slušne pýta, slušne dokonca oznámil, že mal takýto a takýto problém. Takže by som to bral skôr ako niečo, za čo sa hanbiť nemusí.

Možno že je to ozaj sídliskový kovboj, ale všetci vieme, že v našich radoch je kopa kovbojov, ktorí majú kusisko po dvadsiatke, však ;)

Ja som si o ZP nežiadal v 21 len preto, lebo som na to nemal vtedy peniaze. Nemyslím si, že by som behom pár rokov až tak hrozne vyspel. Človek skôr v tomto smere dospieva, až keď má zbraň doma v šuflíku a začne nad tým trocha realisticky uvažovať. Všetci to poznáme.

Namiesto toho, aby ste sa vyjadrovali slušne, tu kydáte špinu ako nejaký poprdení novinári. Všetci vieme, čo nás s tými zbraňami časom čaká, ale začínam si uvedomovať, že je to len naša vlastná chyba.

Presne tak, HURÁ, žerme sa medzi sebou!! Se*iete ma.

PS - v rámci zachovania neutrálneho postoja: Prcino, tvoj nick dôveru nevzbudzuje. Štýl tvojej komunikácie hneď potom, ako sa do teba niekto navezie tiež nepôsobí rozvážnym dojmom.
friendly_easley

Príspevok od používateľa friendly_easley »

mvalcek- viem ze mozno sa ti moje reakcie zdaju prudke, ale normalne som sa pytal a hned sa tu zacali riesit hluposti.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

XprcinoX: ja tiež bývam v Ružinove a poznám ľudí na úseku zbraní a streliva. Ak to teda bolo ako hovoríš a Petersnovi napíšeš tie údaje, tak budeme vedieť čo a ako a prípadne ti poradím potom viac. :wink:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

Zoid: len sa moc nenáhli s hádzaním záchr.kolesa :wink:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Peterson: práve preto je tam tá časť s tebou :wink:
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

ja skusim nezaujato - kolega spachal priestupok - fyzickym utokom - bud prekrocil ramec nutnej obrany alebo skutok sa stal uplne inak ako popisuje, bol pod vplyvom alkoholu. tuto skutocnost chce pouzit na odvodnenie nutnosti nosit, zdoraznujem nosit, zbran a strelivo

mozno som po navrate z dovolenky este pripeceny slnkom, ale myslim, ze tu netreba diskutovat, temu zatvorit a zmazat..
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

Mazanie sa mi nezdá vhodné, informácie sa v budúcnosti môžu niekomu hodiť :)

Inak, Prcino, tiež ti poviem že neviem neviem, či ti dajú po tamtom Ačko... Či už si v tom právom alebo nevinne. Radšej by som bol pripravený, že ho nedostanem.

A ak chceš zbraň len kvôli takýmto incidentom na ulici - neni lepšie naučiť sa nejaké džudo/kobudo/systemu/iného frasa bojového? :) Aj svaly naberieš, aj kondičku. Aj baby na to budú brať :) Na zbrane totiž neberú, ako tak pozerám :lol: :shock:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

harry: k tomu incidentu- ak bude žiadateľ operovať dôvodom, že bol opitý a napadli ho, preto potrebuje chodiť ozbrojený- pýtam sa: ked si opitý, nosíš pri sebe gun?

takže už idem verejne odpovedať Prcinovi:
-toto fórum je velmi užitočná studnica poznania v otázkach zbraní- ich nosenia, držby a rovnako tak prípravy k získaniu ZP.
-je tu niekolko ludí, ktorí vďaka tomuto foru úspešne získali ZP a urobili si jasno v otázkach ochrany vlastnej osoby legálne držanou zbraňou
-Si asi nový, tak si si nevšimol, že už tu existujú témy, kde sa rozoberá postup a príprava na získanie ZP. Dokonca tu nájdeš skúsenosti s konkrétnych okresov vrámci SR
-obzvlášť ti dávam do pozornosti web www.legistelum.sk , kde nájdeš úplne všetko potrebné, k tomu, aby si úspešne získal ZP. Možno i sk.A.
Podľa úvodných prejavov som mal nutkanie napísať ti správičku, aby si si ani tú žiadosť nepodával vzhľadom na tvoju nezrelosť v prejave.
Život je aj o tom, že neskočíš ihned na rovnako nevyzreté poznámky mladého kohúta, ktorý ti kovbojsky odsekne, že ti neodporúča, aby ste sa stretli niekedy na ulici... :roll:
-záverom ti odporúčam, aby si si klikol na web legistelum, kde si preštuduješ všetko potrebné a potom kludne možeš hoci aj osobne so mnou v Ružinove pokecať a popýtať sa na veci, ktoré vrámci mojej profesie ovládam.
Naposledy upravil/-a peterson v 26 Júl 2011, 21:39, upravené celkom 1 krát.
inspiring_chebyshev

Príspevok od používateľa inspiring_chebyshev »

dirty.harry -zdieľam tvoj názor.
IMHO by sa chalan mal dať skor na anger management a až následne (a z úplne iných pohnútok) riešiť ZP. A ako bonus tu na seba ešte upozornil orgán :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"