Zbran cisto iba pre IPSC - CZ 75 SP-01 Shadow vs CZ 75 TS.

Ktoru z tychto dvoch zbrani by ste si vybrali cisto iba pre IPSC sutaze, pricom cena zbrane je nepodstatna ?

CZ 75 SP-01 Shadow
25
58%
CZ 75 Tactical Sports
18
42%
 
Celkom hlasov: 43

miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

BKSL, nerozmýšľal si predtým nad X-Calibur-om?
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Nie, preco myslis ?
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

Ak sa pytas prihliadnutim na ipsc a nie len jednu sutaz na styl ipsc, tak je to ako tu uz bolo spomenute SP01 production a TS standard, keby si siel do detailov tak strielat v standarde ma vyznam major kategoriu a to 9luger ... Asi nie, takze ak to mame rozprplavat ako sa to tu zvykne su to uplne odlisne veci....

Ale chapem co hovoris sam pre seba si clovek chce zdovodnit preco si danu zbran vyberie...

Ja som v tej skupine strelcov kde ked budem mat aj hlavu naopak tak ak budem niekde v strede poradia budem vrieskat od radosti, takze ak by sa mi TSko pacilo tak si ho kludne kupim v lugry a nie v 40tke.. a budem sa tesit z neho v standarde, ale prisla SP01 a kupil som tu... A vies co je naj ? Sutazim teda zucastnujem sa sutazi s K100... Takze ak si kupis TS a nebude sa ti lubit tak daj vediet mozeme si vymenit :))
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

A ty mas Shadow alebo obycajnu SP-01 ?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Brano-liga WFC je cela v standarte,kto je productione potom ho musi krvopotne puding preratat ku nam.Pokial nechces ako som pisal buchat vrcholovo staci ti 9luger u nas,vela strelcov tu 40SW nema.Ale mam pocit ze určite ta to laka ku jednej zbrani ale nehas nas tu pisat aby sme ta o tom presvedcili ze?Viem o novom TS ak chces!Ale ako cukriček!PS-TS ma v zakladnej vybave aj ND.Shadow nie!
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

BKSL:
IMHO to celé riešiš z úplne opačného konca.
Momentálne si strelecky na úrovni čistého amatéra. To bez urážky, tiež som amatér. Ak aj niekedy budeš strieľať vrcholovo, najbližších pár rokov to nebude. A ak to aj niekedy bude, do tej doby minieš na veci okolo strieľania X-násobok ceny spomínaných zbraní.
A momentálne nemôžeš ani len tušiť, k akej zbrani a divízii budeš ako budúci (polo)profesionál inklinovať. A to nehovorím o možnom vplyve sponzora na výber zbrane.

Moja rada - nerieš divízie, nerieš rozdiely v pravidlách IPSC, nerieš získavanie bodov.
Vyber si zbraň, ktorá ti bude viac vyhovovať alebo sa ti bude viac páčiť, a choď s ňou strieľať pre radosť.
Ak budeš dobrý, nastrieľaš dobre s každou z nich. A ak budeš ozaj dobrý, medzi výkonnostnú špičku sa tiež dostaneš s hociktorou z nich. Potom bude čas riešiť to, čo si začal riešiť teraz.


Btw. rozdiely medzi Production-Standard-Modified-Open sú celkom pekne popísané v pravidlách IPSC, skús pozrieť :twisted:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

BALISTIK podla toho co pises ze WFC je v standard si myslim, ze nestrielat s TS-kom by bola potom skoda :wink: .
A co sa tyka vrcholovych ambicii tak tie isto nemam, staci ked predbehnem vsetkych foristov na WFC a to mi staci :lol: :lol: :lol: .
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Prajem vela uspechov,ale aj keby si nam siel oproti nas nechytis!myslim ani prvu polku!Uz nemaj boba nebud odbornik od Pc a predved sa!Ps-pozor strelci pri Ts obcas fasnu DQ ze im padne ranb ked nechcu!
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

No uz v tom citim vyzvu :wink: .

Tento rok isto nie, ak sa bude dat tak dobucham si svoje a potom uvidime. Mam z WFC k dispozicii "dva referencne body" tak uvidme podla nich, kam sa to so mnou povezie :D .
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Caf!

Keďže otázka znie aká zbraň na IPSC tak sa vyjadrím.
Z TS v 9luger som vystrielal asi 19000 rán
Z Shadowa tak do 25000 rán

Keďže si otázku dal na IPSC a nie na gulaš party na strelnici tak je jasne lepsi Sahdow. Prečo? Lebo Shadow je na úrovni TOP v production na ktorý bol dosĺova postavený. TS v 9 luger nemáš v standard sancu a uprimne aj v .40 to má dosť ďaleko od toho najlepšieho čo sa v standard používa.

Teraz niečo pre niekoho kto nechce vyhrať majstrovstvá sveta:-)
Úprimne, Shadow sa mi ďaleko lepšie drží v rukách a aj lepšie ovláda..TS je inak vyvážené a pre mňa to bolo horšie. Nemám namiesto ruky labu z medveďa, ale zas ani drobná veru nie je. Napriek tomu mi bola TS velká do ruky, shadow mi sedí v tomto smere o dosť viac. Ako som už kdesi písal, prvé prebitia zo shadowa sa mi darili lepšie ako po vyše dvoch rokoch z TS.

Všetko je to len môj názor...podporený relatívne slušným počtom rán a súťaží z oboch zbraní.
Každopádne sú to zbrane typu DoDO - Dodeláš Doma..obe strielali bezporuchovo až po malom "dodelání"... :(

Miki
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Miki takze podla teba je lepsia volba vzdy Shadow oproti TS-ku, aj keby si s nim mal strielat "standard" diviziu ? Uvazuj aj, ze by som si dal na Shadow SA spust.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Mal som na shadowe SA spust,je to super,krasny glockovsky cvak reset,ale zial osobne som strhaval.Na shadowe ked das jednocinku je spust aspon pre mna dost daleko od ukazovaka,mam kratsie prsty!Na Ts sa mi zda jednocinka viac vzadu a da sa regulovat nakolko je stavany na SA.Ako pise miky shadow ma lepsi uchop,moj pokial sa vnom nevrtam slape na 100percent!Cim snim strielam dlhsie tym ho mam radsej!
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

Neviem, či som mal iba ja ten problém, ale TS-ko sa mi veľmi zle obťahovalo so spotenými rukami. kvôli plochému a nízkemu záveru. Inak je to zbraň, s ktorou trafí aj Stevie Wonder.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ten nizky zaver veru nie je bohvieco, ked clovek ide na cas :( .
Uz som aj ja obtahoval.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

CO ste to za slecinky, ja som problem s obtahovanim nikdy nepocitoval a ked sa vam to smyka od spotenych ruk (zaciatocnicky problem odstraneny casom :-)) tak si tam date smirgel.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"