Zbrojny prezkaz sk. A, F, Zvolen

inspiring_rubin

Príspevok od používateľa inspiring_rubin »

Ked som zistil ze mam v poste zlty papierik z ORPZ dva dni som sa poriadne nevyspal, v kuse mi v hlave vrtalo ci tam bude ano, alebo nie, aj ked v pricipe mi to bolo jedno- som odhodlanysi svoje pravo vymahat kam bude potrebne.
Dnes teda cesta na postu a namiesto ziadosti o doplnenie pozvanka na skusky, takze 12.3. je den "D".
Priznam sa, som mozno aj trochu sklamany, tolko som studoval ake opravne prostriedky mozem pouzit a denno denne v duchu formuloval ako ich co najlepsie organom poslat, az som ostal zaskoceny. Na druhej strane som si isty ze ked sa do literatury potrebnej ku skuskam (a mnoho dalsich info ohladom zbrani strelive a ZP) poriadne zahryznem, nedam tomu pokoj opat na hodnu chvilu :)

Vdaka za mnozstvo rad a odkazov ako sa dostat ku potrebnym informaciam vsetkym prispievatelom fora, dam sem urcite vediet ako to prebiehalo na skuskach a ci este nahodou neskusali dake voloviny.

Otazka: Vie ma niekto niekam nasmerovat ak chcem zistit nalezitosti potrebne pre zalozenie streleckej organizacie? Myslim ci je potrebne mat nejake specialne priestory, vybavenie, specialny typ orzanizacie apod. Zatial som zistil len ze je to :
Právnicka osoba zaoberajúca sa športovou činnosťou, ktorej súčasťou je športová streľba podľa pravidiel platných na území Slovenskej republiky alebo medzinárodných pravidiel.
Ak niekto vie ci strelecka organizacia podlieha nejakej vyhlaske alebo to tu je niekde rozoberane, prosim SS.´, vdaka.
vigorous_leakey

Príspevok od používateľa vigorous_leakey »

Dobrý deň, aj ja mám 12.3. skúšky na A,E -ale v Trenčíne.
Pripravujem sa z knihy "Skúška odbornej spôsobilosti žiadateľa o vydanie zbrojného preukazu" - zelená kniha. Mám aj výňatky z novelizácie zákona 190/2003 ale mám obavy či budú otázky v takom znení ako sú v knihe. Nemáte prosím niekto aktuálne prípadne aj vypracované odpovede? Vopred ďakujem. :P
inspiring_rubin

Príspevok od používateľa inspiring_rubin »

Tak skúšku mám za sebou, teraz ma čaká nekonečné čakanie na ZP a NP :)
Skúška prebiehala príjemne- nezazerajú po vás a nevrčia za každý pohyb, volajú po jdenom, vyberiete si obálku s otázkami, pripravujete sa vo vedľajšej miestnosti kde vás policajt upozorní ak príliš poškuľujete po zelenej knihe :) čas na prípravu som mal cca 15 minút- pán predomnou bol šikovný, ale ďalší čas som si nepýtal a šiel odpovedať. Aj keď som si vytiahol asi tie najhlúpejšie otázky na učenie a tie najmenej praktické a logické, všetko som svojimi slovami popísal, pri krátkych otázkach odpovď jednou vetou, pri dlhších otázkach kde by sa dal nájsť chyták sa ešte opýtali či som si skutočne istý svojou odpoveďou či nie je aj iná možnosť, ak bola tak ma k nej naviedli.
Ozázka o prvej pomoci klasika- univerzálna odpoveď zastaviť krvácanie, dať do správnej polohy, zaistiť dýchanie a čakať na sanitku, pri praktickej ukážke manipulácie so zbraňou (ČZ75, polovníci mali dlhú) som vždy zdôraňoval kam má vždy smerovať hlaveň.
Znenia otázok identické ako tie v knihe, odpovede možno stačia aj tie čo sú pri otázkach ale na to aby ste sa vedeli orientovať je určite namieste si toho pozrieť viac- 190tku, 555ku a aspoň výňatkky z trestného poriadku, trestného zákona, zákona o priestupkoch, občianskeho zákonníka a súdneho poriadku. Boli sme asi siedmi, neviem aká bola úšpešnosť.
Prajem veľa šťastia pri skúškach
inspiring_rubin

Príspevok od používateľa inspiring_rubin »

Takze po troch tyzdnoch od skusok som konecne nasiel u policajtov ZP (radsej si vezmite vizitku s tel. cislom nech tam nechodite kazdy strankovy den ako skolkar na cukrovu vatu ako ja), ku vyzdvihnutiu ZP staci dobra nalada, ku NP vediet ci idete po pistol/ revolver (u kamarata zo SNV chceli typ, druh, kaliber a neviem co este uz pri ziadosti o NP), pripadnu evidencnu knihu ku Fku doniest uz predierovanu na dvoch miestach v strede, vydanie NP v podstate na pockanie ak mate kolky, zaevidovanie ratat tak s polhodinkou (ak pre vami nie su polovnici s madarskym prizvukom, ja som 2 hodiny cakal len na nakupko).
Tlaciva si nevyrabajte doma, na zaklopanie vam vsetky daju, nech neprepisujete vsetko ako ja.
Prajem kratke fronty, silne nervy a vela radosti pri strelbe. :D
vigorous_leakey

Príspevok od používateľa vigorous_leakey »

Ta policajná "rýchlosť" ma udivuje. Policajti v TN mi vydali ZP hneď po skúške -ale namiesto skupin ACE mi zapísali ACF a to som si samozrejme všimol až doma. Na druhý deň mi vydali nový cca do 15min a aj zo zaevidovanim zbrane ktorú som len prepisoval od brata -bez nak. povolenia. Takže skúsenosť s TN je OK
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 828
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

krupitch napísal:...pripadnu evidencnu knihu ku Fku doniest uz predierovanu na dvoch miestach v strede...
To je načo dobré? Nič som nedieroval ani ja, ani policajti.
Ináč tam mate teda frmol na oddelení zbraní a streliva. Z toho popisu človek získa dojem, že je u vás každý druhý občan ozbrojený :lol:.
Používateľov profilový obrázok
Italo
občasný prispievateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Italo »

To je dobré na to že ide cez to motúz a plomba.Aspoň vo Zvolene je to tak.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"