Závada ČZ 85B

Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa tompek »

Novšie tú priehlbinu majú od výroby. V kuse drísty na kvalitu cz.
Naposledy upravil/-a tompek v 29 Mar 2013, 13:50, upravené celkom 1 krát.
inspiring_jepsen

Príspevok od používateľa inspiring_jepsen »

BALISTIK: Ďakujem za ochotu
tompek: To čo píšem o kvalite čz bolo možno trochu prehnané ale musíš uznať, že materiál by mohol byť za tie prachy aj lepší vidí sa mi hrozne mäkký. A druhá vec u čz je známe že sa často láme záchyt záveru prečo to nejak nevyriešia jeho zosilnením možno by sa lámal furt no určite by vydržal dlhšie. No na druhú stranu musím povedať že som z čz veľmi spokojný čo sa týka držania chodu spúšte SA aj DA a správania sa pri streľbe a navyše žiadna zaseknutá nábojnica nepodaný náboj alebo také niečo. Veď každá zbraň má svoje plus aj mínus ja na čz nenadávam práve naopak túto zbraň by som nemenil za inú len som chcel napísať, že je škoda že na ňu nepoužívajú lepší materiál.
inspiring_jepsen

Príspevok od používateľa inspiring_jepsen »

Na tomto fóre to tiež rozoberajú http://forum.gunshop.cz/vady-a-zavady-c ... 1-150.html
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

kilco55 napísal:BALISTIK: Ďakujem za ochotu
tompek: To čo píšem o kvalite čz bolo možno trochu prehnané ale musíš uznať, že materiál by mohol byť za tie prachy aj lepší vidí sa mi hrozne mäkký. A druhá vec u čz je známe že sa často láme záchyt záveru prečo to nejak nevyriešia jeho zosilnením možno by sa lámal furt no určite by vydržal dlhšie. No na druhú stranu musím povedať že som z čz veľmi spokojný čo sa týka držania chodu spúšte SA aj DA a správania sa pri streľbe a navyše žiadna zaseknutá nábojnica nepodaný náboj alebo také niečo. Veď každá zbraň má svoje plus aj mínus ja na čz nenadávam práve naopak túto zbraň by som nemenil za inú len som chcel napísať, že je škoda že na ňu nepoužívajú lepší materiál.
co sa tyka materialu tak si dovolim tvrdit, ze ciza je tak vyrobne narocna/nakladna, ze uz neostali v rozpocte peniaze pre nakup kvalitnejsieho materialu pri zachovani rovnakeho cenoveho vyvaru.
k zachytu tolko, ze ak by ho konstruovali bez vrubu pri prechode, stacil by tam aj mensi radius, tak vydrzi ale konstrukteri zaspali na vavrinoch.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa cubitko »

abakan: nieco na tom bude, ale minimalne pri Shadowke 2012 za +- 1100 Euro ten argument neobstoji.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

tak musis zaratat aj redizajn, nejake to testovanie a tieto drobne naklady
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Par dni dozadu sa mi dostala na zhodnotenie Cz 85 combat rocnik 90,krasna povrchovka,opracovanie na cz ake sa nevidi.Krasny chod spuste,kulisa v rame bez voli.Jedina nectnost zaver vpredu mal stranovu volu 1mm.Takze cz pre bezneho strelca su plne dostacujuce,jeden kus vydrzi 15tis,a ine 30 a viac.Horsie je ked cap rupne ked to necakas.
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa tompek »

možno keby ten záchyt nebol slabší a nesekalo ho, odchádzalo by im niečo iné, napr. uzamykanie- kulisa...a čo čap od zendla, ktorého výrobky všade chvália. Ten doporučuje meniť po 8 000 výstreloch, pričom životnosť udáva 10 tis.
http://www.zendl.cz/index.php?option=co ... s&Itemid=6
inspiring_jepsen

Príspevok od používateľa inspiring_jepsen »

Tak som s tou "závadou" bol u zbrojára a on povedal, že to je síce urobené frézou, ale nemalo by to tam byť tak teraz neviem, ale myslím si že to je tam na to, aby lepšie držali nábojnice. Veď načo by v CZUB robili niečo čo nieje treba.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"