Návrh vyhlášky o zdravotnej a psychickej spôsobilosti

Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Z mojej strany zatiaľ podporene 5 ľuďmi. Už nás je 301
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

síce mám už psycháče za sebou, ale po priateľoch mi nikto šliapať nebude ;)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3129
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

parabellum napísal:.ano, klinicky psycholog je poskytovatel zdravotnej starostlivosti, kedze jeho sluzby preplaca zdravotna poistovna, takze preco by nemohol vidiet zdravotnu dokumentaciu?.
Otázka nemá znieť prečo by nemohol ale prečo by do nej nazerať mal ? Je to tvoje súkromie, u 98% pacientov do nej nenazerá ani zubár a to má mudr. Optik, zubný technik, dietologický asistent,atď , sú tiež poskytovateľmi zdr. starostlivosti a do karty nenazerajú. Všetky potrebné údaje dostávajú od lekára ktorý ich k nim posiela, lekár nesie zodpovednosť v prípade kontraindikácie. To isté by malo platiť aj v prípade psychológa, obvoďák vystaví potvrdenie o zdravotnom stave a v ňom predchádzajúce diagnózy "na hlavu", ktoré sú pre psychológa vodítkom na čo sa zamerať.
eager_vaughan

Príspevok od používateľa eager_vaughan »

Ďakujem Legis Telum za iniciatívu a dobre napísanú pripomienku.

Podporené.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Tiež mám pocit, že proces registrácie a prehľadnosti je tak naprd práve preto aby to ľudí odrádzalo. Dvoch svojich známych, mladých chalanov, bežne počítačovo zdatných som musel previesť tým "procesom".
parabellum
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa parabellum »

Mozno teraz pred volbami je to vhodna prilezitost oslovit nejake politicke strany, pripadne ak ma niekto kontakt na nejakeho kandidata vo volbach, aby sa nas zastali. Mozno by to aj pre nich stalo za to otvorit tuto temu a ubrat tak KDH politicke body. Ved 160 000 volicov nie je na zahodenie. Ja osobne poznam jedneho kandidata, ktory ma pozitivny vztah k strelectvu a zbraniam. Uvazoval aj nad zbrojakom, tak ho skusim oslovit.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

parabellum: súhlasím, že kandidát by bol fajn, len neoperuj s počtom 160 000 voličov. K väčšine tých ľudí sa to ani nedostane a väčšina ľudí (bez ohľadu na to či majú ZP) si nevyberá politickú stranu voči jej vzťahu k zbrojnej legislatíve - každý má niečo čo ho trápi najviac a potom nejaké veci čo menej.
parabellum
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa parabellum »

Zoidberg37: Jasne, ved ja to tak aj beriem. Nie vsetci drzitelia ZP to beru ako nejaku prioritnu vec, ale skor ci neskor sa ich tato povinnost bude tykat, povedzme ked budu obnovovat zbrojak a este nikdy nerobili psychotesty. To cislo som spomenul, len ako hruby vychodiskovy bod. Je to urcita skupina ludi, spomedzi ktorej to moze zaucinkovat na xy ludi. Aj komercne televizie narabaju so sledovanostou. To je tiez nejake cislo urcitej nepresnosti. Pridu za objednavatelom reklamy a povedia, ze tato relacia ma sledovanost xy ludi. A to este neznamena, ze ked potom v reklame uvidim americky nealkoholicky napoj hnedej farby, ze si ho zajtra pojdem kupit, alebo ak uvidim reklamu na urcitu banku, tak zrusim ucet v tej svojej a budem s nou bankovat :wink: A aj napriek tomu sa objednavatel reklamy riadi tymi cislami a zacvaka to, takze urcitu vahu a vypovednu hodnotu to ma. Ked prides za politikom a povies mu, ze to moze zaucinkovat ta 160 000 ludi je rozdiel ako keby si mu povedal, ze to moze zaucinkovat na 10 000 ludi alebo na taky pocet, ako podpisalo peticiu.
Miri357
prispievateľ
Príspevky: 119
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Miri357 »

podporene
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

462
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BTV »

uz treba len 38....
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

Podporene.
Zatial 467 kusov
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa necrono »

Podporene, 478
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

487
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

499
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"