Aku novelu zakona 190/2003 by sme chceli my?

zabludeny
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa zabludeny »

Uvoľnenie predpisov pri zbraniach na neletálne strelivo. Napríklad povoliť nosenie aj na sk. B
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

úprimne by som v našom zákone toho moc nemenil. potešilo by keby si človek mohol na Bčko kúpiť brokovnicu, alebo dovolenie JHP na nosenie, centrálny register ( bolo by fajn keby som mal možnosť nákupko a prihlásenie vybaviť kdekolvek v rámci SR ). zameniť psychotesty za povinný kurz ohladne manipulácie so zbraňou , dovoliť termovíziu a nočné videnie pre zp D ( v rámci bezpečnosti, myslím že by klesol počet nehôd pri polovačkách ). ale inak by som sa do toho moc nevŕtal, pretože akákolvek zmena bude pravdepodobne len a len horšia.

úprimne nechápem tú túžbu čo som čítal o tlmičoch a automatoch. a strelba mimo strelníc, úprimne dúfam že také niečo ostane len vlhkým snom pár ludí.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3702
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Mesi »

crossbowhunter napísal: úprimne dúfam že také niečo ostane len vlhkým snom pár ludí.
By si mohol doplnit aj to, ze z akeho dovodu. Ci je to zase len kriminalizacia bezuhonnych obcanov?
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

pretože asi nik netúži po tom aby tu bol divoký západ. viem o pár luďoch čo majú zbrane rôznych kategórii a nedal by som im do rúk ani prak s gumou z treniek. dovoliť im strielať mimo strelníc by bolo dosť nebezpečným. nakoniec by to skončilo tak, že by sa strielalo po lesoch a lúkach. keď si tak predstavím že ležím v maskáčoch v tráve, nachystaný foťák a čakám na pekný záber pasúcej sa zvere a nejaký debil si začne pár metrov vedla práskať z malorážky, tak by som moc nadšený nebol. nakoniec okrem lovu, NO a KN je aký iný dôvod strielať mimo strelníc? nech rozmýšlam akokolvek, iný dôvod na strelbu mimo týchto prípadov nevidím. no rád si prečítam aký dôvod by mala strelba mimo strelnice ( teda okrem slávneho : lebo chcem ). chápem že niekto môže mať za domom dobrý plac, kde by to mohlo byť aj bezpečné, ale plošne dovoliť niečo také by bolo kontraproduktívne. aspoň to je môj názor
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3702
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Akurat som myslel som tie ostatne veci, nie toto. Konkretne tlmice. Namohych strelniciach sa prave kvoli ruseniu nedelneho (citaj krestanskeho) kludu nestriela.
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

ok, ja som to bral tak, že to bolo k tej poslednej časti.
v civile nevidím dôvod na držanie automatickej zbrane. nech si predstvujem čokolvek tak ten dôvod nevidím. nedokážem si predstaviť že by civil mal možnosť nosiť automat na ochranu. brrrr asi by sa zo mňa stal paranoik. a pri športe? to by bolo asi o tom, kto dokáže nasypať z 30 rán čo najvic do terča?
tlmiče pre lov ako pár ludí chce nie, pretože chcem mať možnosť sa vyhnúť miestu kde sa striela. ideš si po hore, počuješ výstrel a nelezeš tam. je to proste logické, kdežto tlmič by sa viac zneužíval. na strelnici je to diskutabilné. ak ide len o to, že sa niekde nestriela kvôli hluku, odhlučnenie strelnice je tiež cesta. síce dosť nákldná, ale tento problém rieši, ide len o otázku ceny.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3702
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Kokos, uz chcem vidtie odhlucnenie vonkajsej strelnice. Tvoj problem je, ze nevidis druhu stranu veci - teda preco by to mohlo byt prinosne, vidis len problematicke oblasti, ktore su takmer neaplikovatelne - vid tlmic pri love. Neviem co by to musel byt za tlmic, aby to splnalo nas zakon o vykone prava polovnictva - konkretne minimalna ranivost. Toto je ale jalova debata.

S tymi samocinnymi zbranami sa tvoj nazor pomaly streta s nazorom - naco je niekomu 15 ranovy zasobnik na obranu, staci 5.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

crossbowhunter: ked nevidis dovod tak si nekupuj, ale nenut ostatnych, aby to videli rovnako ako ty ;)
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

ja nikoho nenútim, len prezentujem svoj názor.aj odhlučnenie vonkajšej strelnice je možné, len nákladné. a úprimne nevidím prínos v tlmičoch a automatoch. takže ak vás napáda konkrétny príklad, kde by to bolo prínosom rád si ho prečítam a možno zmením svoj názor.neriešil by som tu kapacitu zásobníka.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Su otvorene strelnice kde je zakas strelby cez vikend, pretoze obyvatelom vadi hluk. Co sa tyka automatov, je to vec osobneho vkusu, kto chce poriesi si vynimku a ma. A o tom to je, necfhat moznost kazdemu, aby sa rozhodol co chce.
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

vonkajšie strelnice a problém s hlukom sú samozrejmosť. celkom pekný príklad je strelnica v stankovciach okolie TN. ale pokial viem, tak sa na odhlučnení pracuje, alebo je to aspoň v pláne.
ok videl som podanie G18 a krásnej ženy a úprimne začína vo mne nahlodávať predstava mať tak takúto kombináciu doma :D začína to v čase 39:46 https://www.youtube.com/watch?v=pPI7B2LvlQU. zopár takýchto videí a začnem bojovať za práva žien na automatické zbrane :D
Používateľov profilový obrázok
Inzo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa Inzo »

pretože asi nik netúži po tom aby tu bol divoký západ. viem o pár luďoch čo majú zbrane rôznych kategórii a nedal by som im do rúk ani prak s gumou z treniek
no argumenty hodne nasich poslancov... zvlastne, ze cim menej niekto o niecom vie, tym to vidi jasnejsie ( napr o tych tlmicoch ). mas este v zalohe nejake perly alebo je to vsetko na co si za dva mesiace na webfore prisiel?
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

Do porovnavania kto dosti dalej sa hrnut nebudem, rovnako ta narazka na dobu kedy som sa tu registroval vypoveda len o tom kolko som registrovany a o nicom inom. Ale asi mas pravdu a z Bckovych zbrani sa nestriela v lomoch a zahradkarskych osadach a tie pripady co som zazil bol iba sen, lebo som na wf len 2 mesiace. Takze sa sklanam pred odbornikom a davam mu za pravdu aby si prelestil ego, ked jeho jediny argument je doba registracie tu. A to nevidim dovod na tlmic? Co je na tom zle?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

cbh: Nejedna vonkajšia strelnica má problémy s hlukom, investícia do kvalitného odhlučnenia je horibilná, zdvihne ceny vstupného a navyše nie je zárukou že sa potom nenájde nespokojná dôchodkyňa ktorej bude vadiť aj zvyškový hluk. Poženie to "vyššie" budú následovať dlhodobé naťahovačky s hygienou, výsledky merania bude posudzovať zbor miestnych matiek a výsledne niekto vydá zákaz na prevádzkovanie do doriešenia. V niektorých krajinách ( s trochu inou životnou úrovňou ako v tomto sele ) je tlmič považovaný za prejav ohľaduplnosti a slušného správania, ty nevidíš dôvod...
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

S trochu inou mentalitou, prave v tomto to je. Lebo su aj krajiny kde su pre nas zbrane kat. D na zbrojak, su krajiny kde nie su zbrane vobec... Takto sa da bavit donekonecna. Ja nas zakon povazujem za jeden z najlepsich. Precestoval som toho dost na to aby som mal moznost o tom hovorit s viac ludmi.
S tou cenou odhlucnenia mas pravdu, mozno aj v tom co by bolo potom, ale to zavisi skor okres od okresu. Kedze som v lesoch castejstie ako mnoho poloovnikov, vidim co sa deje v skutocnosti a ako mnoho ludi porusuje zakon roznymi smermi. Casto je pri tom pz a prokuratura necinna, takze z mojich skusenosti vidim prave tu negativnu stranku. A z mojho pohladu su v tn 2 kryte strelnice na ktore sa da dohodnut aj navsteva v nedelu, to tiez vysvetluje moj postoj k tlmicom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"