EFMJ - informácie, skúsenosti

tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 29 Okt 2013, 18:51, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

tycho: nad niecim podobnym som presne rozmyslal, ze bud prvy, alebo prve 2.
defacto, kym mi to pri vybijani vytahovac bez problemu dava von, tak by nemal byt ziaden problem, ci?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Luke: no boli tu legendy o tom, že strela sa začne postupom času uvoľňovať a zapadať hlbšie do nábojnice, neviem do akej miery je to pravda.
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa volmet »

na nejakom ceskom fore bolo to zasuvanie strely do nabojnice celkom vedecky preskumane. merana bola dlzka naboja po kazdom z desiatich obtiahnuti a tam uz boli vyrazne zmeny. (nespominam si na typ naboja ani kaliber) sam mam na strele pasik liehovou fixkou a ked uz sa straca z jeho hrubky tak naboj posuniem na dno zasobniku.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Ak si dobre pamätám, tak to bolo nielen na strelectvi ale aj na tomto fóre (stále hľadám). Podstatné bolo, že častým zasúvaním sa projektil nielenže zasúval hlbšie do nábojnice, ale dochádzalo tým k výraznému zväčšeniu tlakov v hilzni. Inak povedané - hlbšie zasunutý projekti=vyššie tlaky. Preto treba často používané náboje buď vystreliť na strelnici ako prvé, alebo ich tak často nenabíjať 8) .
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Nie je to legenda. Aspoň pri S&B Subsonic sa to stane. Je to asi kvôli tvaru strely - po viacnásobnom náraze na nábehovú rampu komory sa strela zasúva do nábojnice. Ja som o tom dávnejšie zakladal tému, skúsim to nájsť.

Práve preto keď nabíjam do komory, tak nespustím záver zo zadnaj polohy ale pomaličky ho púšťam/brzdím rukou.

edit: Tu je tá téma.
Naposledy upravil/-a inspiring_tharp v 13 Nov 2011, 22:44, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

luke napísal:ti co nosite v komore, ako riesite opotrebuvanie prvych 2 nabojov neustalym nabijanim a vybijanim?
Prvú do komory vždy nabíjam z iného zásobníka než z toho plného na nosenie, príde mi o dosť jednoduchšie a bezpečnejšie len vymeniť zásobník než vždy jeden náboj dopáskovať. V tom nabíjacom zásobníku mám tak 5-10 nábojov, ktoré točím dokola.

Keďže nosím strelivo za normálne ceny (*), celý zásobník ide von laufom pri každej návšteve strelnice. A náboje z toho "nabíjacieho" zásobníka potom idú na nosenie a stávajú sa z nich kandidáti na "idenie von laufom" :wink:

(*) Nosenie streliva, ktorého by som vystrieľal 20 ks za rok, nie je moja šálka kávy.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

K tej legende - dokázateľne to robia SB subsoniky aj Aresácke subsoniky. A predpokladám, že aj mnoho ďalších druhov streliva (bez ohľadu na tvar strely).

Viac som tento fenomén neskúmal, keďže 'metódu liehovej fixky' považujem za mimoriadne jednoduchú a účinnú prevenciu.
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 29 Okt 2013, 18:51, upravené celkom 1 krát.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Marek Z »

strely sa zasuvaju na akychkolvek nabojoch. niektori vyrobcovia tam vsak na nabojnicu davaju taku "poistku", pod strelou je to zakruzkovane. Robi to tusim Gecco.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Marek Z napísal:strely sa zasuvaju na akychkolvek nabojoch...
aj na revolverovych sa to stava ?? :lol: :lol: :lol: :lol:
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Marek Z »

stava, osobna skusenost-raz prilis zatlacena strela v matrici a druhy ked mi naboj spadol a strela sa jemne zasunula :D teoreticky aj v revolveroch ak mas zly speedloader

ale sme OT a moze sa to stat napr. DE v 357 mag
friendly_meninsky

Príspevok od používateľa friendly_meninsky »

cubitko napísal:V utorok idem skusit zlomit Milatu na objednanie Guard Dogov v .40S&W , drzte palce. Ved pri tomto strelive by si mohol kludne uctovat 40-50 Euro za krabicku.
Ja by som zobral tiez zo dve krabice v .40 s&w ak by sa dalo. :D
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

roman napísal:aj na revolverovych sa to stava ??
nie tam sa zas vysuvaju .... ale len pri strelbe :) naposledy ma s tym riadne nastval moj valec :?
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"