Situácia po novele zákona o zbraniach

Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 9 months

Príspevok od používateľa Jean »

ma niekto jednoznacnu odpoved na takuto otazku (bavili sme sa o tom viacery ale akosi sme sa jednoznacne nezhodli):

Drzitel skupin napr A,E ... ma urobene psychotesty nakolko robil zbrojny preukaz po 12.7.2011 teda po novele a bolo to od neho vyzadovane. Teraz si chce zakupit zbran odvodenu od samocinnej zbrane (napr. 58 )

Musi ist znova na psychotesty nakolko od casu odkedy ma PT vykonane ubehla doba dlhsia ako 3 mesiace?
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

nie
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 9 months

Príspevok od používateľa Jean »

Nie akože nemas odpoved alebo nie akoze nemusi ist na PT ?

:)
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

to druhe :)
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1088
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Ravenn »

chlapi, dve veci:

1) Mam A, F, idem si rozsirit na E, defacto dostanem novy zbrojak (ze budem platit vsetky nove karty zbrani som uz prežul). Poslu ma na psychotest ? posledny som robil pri predlzovani ZP v roku 2007

2) ak si rozsirim na E a potom kupim SA 58/ SA vz.61, musim ist na psychotest ?
Do akeho casu od kupy ?

realne si chcem dorobit E, tak sa pytam
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

1. pri rozsirovani Ta poslu na psychotest, aj ked podla zakona nemusis; karty nemuss menit, do noveho ZP Ti daju poznamku o cisle stareho

2. striktne vzate psyhotest by si mal odovzdat na PZ este pred tym ako v obchode realne kupis 58cku
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Psychotest z 2007 je platný (§ 4 vyhlášky). Ak by si sk. E mal, stačilo by doniesť posudok a môžes kupovať vz58/61. To bol aj môj prípad.

Problém bude s rozšírením. Ako už Harry napísal, budú ťa posielať na psychotest, aj keď to podľa mňa zo zákona nevyplýva.

Čo sa týka nových kartičiek, možno ti zapíšu do ZP aj číslo starého, možno nie. Mne to policajt nevedel dopredu povedať, že mu to vyhodí systém keď mi vydá rozšírený ZP. Nakoniec som musel doniesť všetky zbrane na kontrolu a dostal som nové kartičky.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

berserker napísal:Mne to policajt nevedel dopredu povedať, že mu to vyhodí systém keď mi vydá rozšírený ZP. Nakoniec som musel doniesť všetky zbrane na kontrolu a dostal som nové kartičky.
Wau - iný kraj - iný systém/policajt ? :shock:
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Možno to bol iba môj špecifický prípad. Ak nie, tak to možno odvtedy zmenili.

- ZP robený v TV.
- Sťahovanie sa do DS -> ZP s novým čislom + poznámka so starým číslom, nová kartička (vtedy som mal iba 1 zbraň).
- Rozšírenie -> ZP s novým číslom bez poznámky, nové kartičky.

Go figure. :D
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1088
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Ravenn »

tak to ich seriem, pri mojom pocte zbrani dam za rozsirenie strasny peniaz (nove karticky musim mat, to uz mam overene) a este dalsich 80 Euro za psychotest, ktory mam platny ? no kaslem na to, rozsirim ked budem obnovovat zbrojak, mozem sa na to vy**** ! :evil:
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Ak máš chuť, môžes to skúsiť riešiť cez sťažnosť. Žiadať od nich písomné odôvodnenie prečo chcú od teba psychotesty a potom to posunúť vyššie.
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

ja som rozširoval tuším v 2009 o F a kartičky zbraní mi nechali pôvodné, do novej karty zbrojného preukazu mi dopísali číslo pôvodného a pôvodnú platnosť. Zbrane som na kontrolu teda ani nepredkladal
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ono je to takto: Ak prvykrat menis cislo ZP (napriklad rozsirujes, menis bydlisko etc) nebudu ti vydavat nove preukazy zbrani, len do ZP dopisu odkaz na stary ZP.
Ak uz si ale raz udaje v ZP menil ( v ramci platnosti daneho ZP) , druhe menenie udajov v ZP ,teda defakto vydanie noveho ZP s inym cislom ale platnostou stareho ZP ( rozsirovanie, zmena bydliska) = musis doniest zbrane na kontrolu a vydaju ti nove preukazy zbrani.

Sedlacky povedane: Kukni dole na ZP. Je tam odkaz na nejake ine cislo ZP?
1. Neni? Tak nemusis nosit zbrane na kontrolu.
2. JE? Tak si rovno dones vsetky zbrane etc... budu ti vydavat nove preukazy zbrane.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

cubitko:
To, čo píšeš, platilo len niekde. Sú ľudia, ktorí to tak majú (napr. ja), ľudia v iných okresoch zase boli donútení meniť všetky kartičky. Made by Kocúrkovo.

Píšem "platilo", lebo v decembri policajti menili evidenčný SW a nemám info, ako to (ne)funguje po novom.

<edit> korekcie
Naposledy upravil/-a yarco v 15 Feb 2012, 15:36, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1088
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Ravenn »

Overen dnes mnou osobne:

rozsirenie (mam A, F) na E znamena novy ZP s novym cislom, zbrane na kontrolu a vsetky nove karticky. A teraz sa posadte... AJ NOVY PSYCHOTEST!!!!! Aj ked mam stary psycho platny, ked som obnovoval ZP v 2007om roku a plati mí na 10 rokov.
Samopal nemam....

Tak, co na to vravite?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"