Situácia po novele zákona o zbraniach

inspiring_sutherland

Príspevok od používateľa inspiring_sutherland »

no pekne, co ktomu dodat SLOVENSKO :D
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1088
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Ravenn »

Este dokazem zozrat tie karticky, ale psychotest je cista buzeracia a sikan podla mna.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

stazuj sa. povedz, ze nie. ze si neurobis druhy psychotest. v zakone je napisane ze sa opatovne skuma psychicka sposobilost. tu dokladas platnym testom a ten mas. vyziadaj si nadriadeneho, nechaj si to vydat pisomne s nalezitostami. a odtial sa pohneme dalej.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1088
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Ravenn »

Ok, skusim sa s nimi este raz dohodnut. Hned ako mí pride potvrdenie z klubu, pojdem tam znova. Dakujem za radu.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

cubitko napísal:Ono je to takto: Ak prvykrat menis cislo ZP (napriklad rozsirujes, menis bydlisko etc) nebudu ti vydavat nove preukazy zbrani, len do ZP dopisu odkaz na stary ZP.
Nie celkom. :D Podľa starého systému -- Ak si sa sťahoval z jedného okresu do druhého, tak si dostal nové kartičky aj keď to bola prvá zmena v ZP. Ako dôvod mi povedali, že doklady musia byť vydané aktuálnym OR PZ, teda nemôžes mať ZP vydaný novým OR PZ a karty starým OR PZ aj keď v ZP más poznámku so starým číslom.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ja som si to rozsiroval uz po novom roku a takto mi to bolo vysvetlene, aspon v PN. Dalsia vec, ktora mna aj slecnu na Useku zbrani a streliva pobavila, bola, ze Vz. 58 aj ako zla zbran (konstrukcne odvodena od samocinnej) nema zvlast kolonku v databaze a je tym padom vedena iba ako samonabijacia gulovnica.

PS: ziaden psychotest odo mna pri rozsirovani o EF nechceli, az pri NP na Vz.58
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Zdravím priatelia. S manželkou sme si kúpili byt a chystám si do neho napísať aj trvalý pobyt. Som držiteľom zbrojného preukazu v BA III a mám skupiny AEF. Keďže mením trvalý pobyt, musím aj zbroják. AF mám od 2007 a E mám od 2008 ale nemám žiadnu zbraň registrovanú na E, lebo vlasním len dve samonabíjacie pištole, ktoré držím na AF. Chcem si zrušiť aj to E, lebo sa mi už nechce každý rok platiť členské v streleckom klube. Keď som v 2008 rozširoval zbroják na E dopisovali mi tam staré číslo a karty mi nechali. Takže teraz mi je jasné, že pri vydaní mi musia zmeniť aj zbroják nanovo a aj tie dve evidenčné karty zbraní, spolu s predložením zbraní. To mi je jasné. Ale keďže som A, bojím sa aby to nebolo brané ako vydanie nového A a namiesto psychotestov v 2017 mi ich dajú robiť už teraz. Prosím poraďte, keby ma to stálo výlet za psychológom, tak si radšej nechám trvalý pobyt na lampárni.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1088
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Ravenn »

Skus sa najprv ako ja po dobrom ist spytat tam kde sa stahujes a kde ti budu tlacit novy preukaz, co mas dokladovat a uvidis.... Za opytanie nic nedas.... A budeme vsetci mudrejsi o postup dalsieho useku zbrani a streliva
barak
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa barak »

Robil siom psychotesty v roku 2008. Siel som dneska za psychilogom u ktereho som robil aby mi vydal malu karticku, kteru vydavaju teraz. Povedal mi že nemoze, vraj za tu dobu se mohlo moc zmenit. Asi som debil alebo vrah. Na policii mi povedali ze staci to lejstro A4 co mam z roku 2008. To ho mam nosit stale u sebe. To bysom nosil ale co ked inde policajti povedia ze mi neplati. Skuste poradit alebo ake mate skusenosti.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Ja som ich tiež robil v roku 2008. Spravil som niekoľko overených kópií, jednu som odniesol policajtom, druhú nosím pri sebe.

Psychologický posudok má podľa najnovšej vyhlášky formu kartičky. Tvoj posudok má formu A4 a na základe § 4 je platný :arrow: žiadnu kartičku vybavovať nemusíš. Keby si aj chcel, nemajú ti ju na základe čoho vydať, to by si musel robiť aj testy.

Inak vyhláška hovorí aj o lekárskom posudku vo forme kartičky a nikto kvôli tomu nebehá za obvoďákom. Pri psychologickom posudku je to rovnaké.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dnes som karticku zaniesol na obvodne a boli z toho sklamany a znechuteny zaroven.
Za ktory ***** to vymyslel, pretoze si nemaju ako tu karticku ulozit do sanona pri ostatne dokumenty 8)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

ja som obvodnému odporučil použiť prevratný kancelársky vynález- spínkovačku
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa siver »

Moju originál kartičku si ani nenechali - len si ju prefotili :wink:
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

ja som nedavno isiel menit europsky zbrojak, tak som rovno zobral aj karticku..si vravim sak zbrane mi hadam nebude treba..samozrejme bolo, pretoze chceli podla toho ich noveho pripisu opisat vsetky cisla na vsetkych castiach kde su na zbrani..
Takze mam teraz nove karticky (aspon ze za to nic nechceli) a u 58 tam mam teraz na karticke ocislovane hned 4 casti zbrane.... :?
Esteze majstri v kolarmse iniciativne napisali cisla na hlaven, nosic zavornika aj zavornik....keby pokracovali s tou zubarskou vrtackou a dali cisla aj na zavoru a udernik a drevenu pazbu... tak na to hadam policajny organ ani nebude mat kolonku v pocitaci.. :shock:
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Ja som robil testy v roku 2010 a na policii
mi ich odmietli založiť. Že staršie ako 3 mesiace nechce vidieť. Asi jej to pošlem poštou......to sa už asi nevykruti.. :lol: :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"