Glock a nosenie náboja v komore

oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa oci »

Ty by si si mohol poriadne precitat co som napisal a zamysliet sa nad tym co som povedal pred tym ako sem das zavadzajucu odpoved.
Kde som pisal, ze zena nemoze nosit glock????? Pisal som, ze ma vela dovodov na nosenie IN
Kde som napisal ze zena nedokaze obtiahnut glock???? pisal som, ze 45 kg zena s tym bude mat problem...
Kde som pisal ze na nuda plazi nas mat IN???? Pisal som to ako reakciu na absurdne argumenty
Kde som napisal, ze vsetci v USA maju 5 kg spust???? Pisal som to ako priklad riesenia pre ludi co nemaju zvladnutu bezpecnost.

Na to ostatne ani nejdem reagovat............
Používateľov profilový obrázok
Dannyk
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Dannyk »

poznam zenu co ma problem obtiahnut cz82 (glock asi este nedrzala) ale striela zavideniahodne. cca40-45kg
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DUSO »

glok sa obtiahne lahsie ako 82-ka
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

poznam 5 rocneho chalana co to vie obtiahnut... :?
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa maros15 »

..a nosi IN alebo OUT? :lol:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

maros15: Ak ma dobre puzdro, tak asi nosi IN, nie? 5rocne deti behaju bezne s vyhrnutymi trickami, takze o to to ma jednoduchsie :wink:


oci: Nerozumiem tvojim otazkam - ak si uz nepamatas co si napisal predtym, pozri sa o pol strany vyssie a tam to uvidis. A nemusis prekrucat moje slova, opat sa staci kusok posunut na stranke a vidis aj moje odpovede...

Ci ma zena 45, 55, 65, alebo 105kg, stale je to zena, ci mas iny nazor? A tvrdit tu ze zena co ma 45kg je nejaka slabucka bytostka s 'ruckami' co nenatiahnu zaver glocka, mno, zajdi do nejakeho kickbox klubu kde trenuju aj taketo slabucke bytostky a asi budes hodne prekvapeny... :wink:

Inak, ten tvoj navrh nosit Glock IN volne pohodeny v kabelke si dufam myslel ako zart?!? Alebo si myslel revolver, len si to zabudol napisat? Preco ale potom zdoraznujes to IN? Kolko ludi nosi revolvery OUT? Uz to tu ozaj uplne straca logiku, toto vlakno je o Glockoch a noseni IN/OUT, tak ak sa rozpises o niecom inom, skus to tam prosim uviest pretoze to naozaj ludi (aj mna) dost zavadza a matie.

Na nuda-plaz si sa pytal ako prvu, a amikmi s 5kg spustami si to zaklincoval, takze opat neviem preco sa na to pytas mna.

Ja len nevidim dovod tu niekoho presviedcat, ze: "Ked chces nosit glock, tak ho nos v poriadnom puzdre a nabity.......Ked nemozes nosit puzdro tak si zozen revolver..."
Glock, ci akakolvek zbran je ale len nastroj na ochranu, a podla mna by sa kazdy mal sam a slobodne rozhodnut ako ho nosit bude.

Pozri, ked to inak nejde, skusme to este viac zjednodusit: Kazdemu raz moze na hlavu padnut tehla, je tak? Clovek co byva v Bratislave ma tu pravdepodobnost o dost vyssiu nez ten co zije v Hornej Marikovej, zatial dufam suhlasis? Stavbar co sa cely den pohybuje po stavenisku ma to riziko ozaj velke, ale moze sa to stat aj nahodnemu okoloiducemu, je tak? Mal by teda clovek pre istotu nosit permanentne na hlave helmu? Pisem permanentne, pretoze co ak si jedneho dna bude mysliet ze ju ma na hlave, ale v skutocnosti ju bude mat v taske? Moze tomu tiez 'prisposobit svoj satnik' a nosit ju skryte – napriklad pod capicou (na nuda-plazi sice bude vyzerat trochu divne, ale beriem argument ze je to nutne v ramci konzistencie…). No ak tu helmu bude nosit na hlave aj doma v obyvacke pri pozerani televizora, niektori psychiatri by to mohli povazovat za trochu excesivne… :wink:

Proste kazdy mame nejake svoje rizika, a aj nosenie IN/OUT by clovek mal prisposobit svojej situacii, prostrediu v akom sa pohybuje, a vnimaniu tychto rizik, tot vsjo :)

Peace & out,

Gunslinger
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa oci »

Zase sm tahas uplne hluposti...... Kolko 45kg zien chodi pravidelne do posilky????? 1%???? a ty tu vytiahnes ako bomba argument prave to 1%
Sa konecne preber......
Normalna 100kg zena je silnejsia ako normalna 40kg zena.
Ano ak o tom nevies glock sa da nosit bezpecne IN aj v kabelke, len musi byt na to usposobena.
Cielom tejto debaty je prezentovat nazor na IN/OUT nosenie a nie amaterske brepty o tom ako si to ma nosit kazdy ako chce......
Mozno keby si mal viac skusenosti a par krat musel zbtan v skutocnej situaci tasit...... pochopil by si, ze ak ju chces skutocne ucinne a vcas pouzit musis splnit urcite podmienky. Pisal som o nich hore.
Jasne, ze zbran sa da nosit aj bez toho aby si mal puzdro a bez toho aby si co len trochu prisposobil satnik a aj so zasobnikom v druhom vrecku, ale ked na to pride..... Bude ti to k nicomu.

Dobre.... ja ludom odporucam poriadne puzdro a oblecenie ktore im umoznuje nosit zbran redy, ak chcu uspiet ked NAHODOU na to pride.

Co vlastne odporucas ty???? Kufrik alebo kabelku s kopou bordelu s OUT glockom ako super moznost??? Alebo Out glocka za niekde na nohe?????
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa maros15 »

Sak to zas neprehanaj.Kazdy ma ine potreby.Ja napr. nosim OUT pretoze nosim vnutorne puzdro,casto nastupujem a vystupujem z auta a nechcem si odstrelit gulky a taktiez mam male decka.Mozno budes namietat,ze aj vnutorne puzdra su bezpecne,ale ja sa proste komfortnejsie citim OUT.Mozno napises,ze keby som perfektne ovladal zbran....tak zbran ovladam slusne.Co sa tyka stretov,tak 2x som bol donuteny tasit a obidvakrat som to stihol aj obtiahnut.A v tom prvom pripade keby som mal IN musel by som strielat,pretoze frajeri nejak nebrali do uvahy moju zbran,kym som ju neobtiahol.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5263
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa lovec »

oci napísal:.....Cielom tejto debaty je prezentovat nazor na IN/OUT nosenie a nie amaterske brepty o tom ako si to ma nosit kazdy ako chce......
Toto je najvacsi brept z celej dvadsatstranovej diskusie. Mozno uz pochopis na tridsiatejpiatej strane.....
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa medonos »

Lovec , Gunslinger , presne tak , ja sa plne stotožňujem s názormi Gunslingera ,OCI neviem či si kontraktor v Iraku ale v našich zemepisných šírkach to je bezpredmetné okrem špecializovaných útvarov PZ .
Teta betka si v kabelke s nábojom IN akurát niečo odstrelí prípadne sa zastrelia jej deti alebo deti jej kamarátky ke´d si na návšteve zabudne kabelku . :?
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa oci »

Myslim ze tetka betka nosi v kabelke ruz a nie glocka....... Ak sa baba rozhodne nosit zbran asi ma na to dovod a mala by vediet ako ju nosit a ako ju pouzivat...

Zas vedla....
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5263
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa lovec »

oci napísal:......Ak sa baba rozhodne nosit zbran asi ma na to dovod a mala by vediet ako ju nosit a ako ju pouzivat.....
Aha, to si aj vacsi majsterko ako teta beta myslel, ze vie ako nosit a ako pouzivat (a k tomu mal IN, dokonca na potvoru prave toho glocka...):

http://webforum.sk/viewtopic.php?t=7508&highlight=
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

oci napísal:Myslim ze tetka betka nosi v kabelke ruz a nie glocka....... Ak sa baba rozhodne nosit zbran asi ma na to dovod a mala by vediet ako ju nosit a ako ju pouzivat...

Zas vedla....
Tak na toto Ťa znova len odkážem na môj príspevok zo včera, keď si ho znova prečítaš, možno sa už neopýtaš čo som tým chcel povedať ale to aj pochopíš, a nebude Ti to musieť Guns vysvetľovať...
inspiring_shannon

Príspevok od používateľa inspiring_shannon »

ja tu len pastnem prispevok z inej temy, vzhladom, ze sa jedna o glock s IN, tasenie z normalneho puzdra, dokonca pri treningu, nie z kabelky tetky betky 8). Suvisi to aj s problematikou, ktoru rozvadzame tu. Podotykam, ze BH serpa je puzdro, kde je lucik zbrane prekryty.

http://www.aegisteam.cz/blog/k2_nehoda/

Teraz nechcem, aby sa tu dopodrobna rozoberalo preco sa to stalo a v com spravil strelec chybu, v clanku to ozrejmili celkom jasne, ide mi len o ukazku a jednoduchy dokaz tvrdenia, ze zbran s IN pri nespravnej manipulacii, chaotickom taseni pod stresom ci inej, podobnej, pricine VYSTRELI. Zbran s OUT nie, minimalne nie z dovodu aky bol v tomto pripade. Ked strelec spravi chybu po tom ako obtiahne, budiz, ale tam uz toho asi zanedbal viac. A o tomto je cele tvrdenie zvysenej bezpecnosti pri noseni zbrane s OUT, ja totiz dokazem pripustit, ze mozem pri beznej manipulacii so zbranou spravit chybu. Opat pripominam neriesim tu teraz pohotovost zbrane na strelbu medzi IN a OUT, (IN ma navrch, ale to sme prebrali xy krat) iba poukazujem na to, co sa so zbranou s IN aj vo vhodnom puzdre, dokonca na treningu, kde je stres pri taseni mensi ako pri NO stat moze.
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa oci »

Ten BH je trochu nestastne riesene puzdro a este k tomu mal ten clovek aj zly opasok a nezvladnutu manipulaciu. Proste stretlo sa tam par faktorov ktore sposobili nahodak.
Stacilo ak by investoval trochu penazi do dobreho opasku a mohol tomu zabtanit, alebo ta rana aspon nemusela ist do brucha (to by ale musel prisposobit satnik ze??? a to je u niektorych ludi nepripustne...)
Potom sa necudujem, ze najvacsia starost niektorych ludi je ako nezabit sam seba a nie ako pouzivat zbran na svoju ochranu.

Myslite, ze clovek ktory si pri treningu prestreli brucho je schopny pouzit zbran a nieco trafit v ohrozeni zivota???? Myslite, ze je to dobry priklad????Ten clovek je nebezpecny sam pre seba a mal by vela veci zmenit na sebe aj svojej vybave. Ak si tu ale precita ake je to bezpecne nosit OUT a skutocne tej fame uveri moze to zle dopadnut.
Dostane sa napr. do nebezpecneho prostredia a zacne sa pokusat o to co tu bolo popisovane a k comu ma vela amaterov sklon. Pusti sa do "podbundoveho" obtahovania. Vsak sa streli este skor ako ho niekto napadne. Alebo ho niekto napadne a on bude mat volnu len jednu ruku a bude sa pokusat o poslednu zufalu moznost obtiahnut o gate. Si prestreli zadok.... U cloveka v strese ktory nema zvladnutu manipulaciu je ovela zlozitejsie tasit a obtahovat ako len tasit. Je jednoduchsie obtahovat doma v obyvacke ako ked ma tvoje dieta v zadku zahryznuteho psa! To ma tento clovek velku sancu ze pri obtahovani trafi dieta skor ako chcel vobec vystrelit. Zase sme pri tom..... IN a OUT nemaju s bezpecnostou nosenia zbrane nic spolocne!

Rozhoduje aku mas vybavu a ako bezpecne mas zvladnutu manipulaciu so zbranou nie ci si IN alebo OUT!!!!!!!!!

Za par rokov bolo u nas ovela vjac nahodakov z OUT zbtane pri manipulaci ako z IN pri taseni. Ak je niekto schopny strelit sa pri taseni je isto schopny strelit nahodak aj pri obtahovani.

Ked uz bola v tejto suvislosti spomenuta betka.... chcem len znovu pripomenut, ze by som jej odporucil revolver.

Poslednych 10 rokov mam mozol medzi palcom a ukazovakom od zbrani, lebo chodim 12-15x do mesiaca na strelnicu a celkom pravidelne susim. Za rok vystrielam 10000-15000 nabojov a mam za sebou nespocetne mnozstvo kurzov a rozhovorov s najroznejsimi ludmi z praxe. Casto to boli svetovo uznavany instruktori alebo ludia co so zbranou v roznych jednotkach prezili cely zivot. Vela z toho co tu pisem je na zaklade skusenosti tychto ludi alebo mojich vlastnych prezitych situacii. Poslednych par mesiacov chodim po Kabule s glockom samozrejme IN a na izbe kolega z ciech dokonca spava s IN glockom pod vankusom (ma ho IN bez puzdra) lebo len nedavno vo vedlajsej budove miestny zamestnanec zastrelil sest "neveriacich"
Robi to uz 4 mesiace a zatial zije :shock:

Z toho co tu citam mi je jasne, ze musim popri vacsine neskusenych prispievatelov z bezneho zivota zostat nepochopeny.....

Tak koncim prispievanie do tejto casti :
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"