Zbrojak a telesne postihnutie

inspiring_nash

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

Kapo ale tak to nemozem mat pri sebe predsa pancierovku :) alebo gulomet alebo nieco podobneeee :)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

R napísal:
Michal1 napísal: G-cka su dost nachylne na zly uchop jednou rukou, preto to treba dobre natrenovat.
To sa dá jednoducho poriešiť slabšou vratnou pružinou alebo našlápnutým strelivom, každopádne by som v pagyho prípade inštaloval sprinco a uvažoval nad verziou s kompenzátorom. Ak by teda šiel do Gčka.

R

presne naopak tvrdsia vratna pruzina= relativne mensi zdvih

pegy
na kompenzator sa vykasli,pokial si nebudes prebijat strelivo sam,jeho vplyv je nulovy,akurat plyny zaseru celu muchu a zbran
inspiring_nash

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

som PAGY a nie PEGY.....PAGY !!!!
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ok ok :D
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1446
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Kapo »

pagy napísal:taka otazka trosku mimo temu ale da sa povedzme s glockom alebo aj s K100 vystrelit nesmrtiaci naboj alebo nie? dali by sa do klasickeho zasobnika napchat aj taketo naboje povedzme na striedacku? jeden ostry, jeden nesmrtiaci, atd....???
diky
Nesmrtiaci? Všetky sú smrtiace, len niektoré sú obmedzené.
Ja nosím, ako prvý brokový Luger. Len tu hrozí, že nezvládne obtiahnuť a nabiť. Určite nedávať každý druhý, neustriehneš v strese, čo tam máš.
pagy napísal:Kapo ale tak to nemozem mat pri sebe predsa pancierovku :) alebo gulomet alebo nieco podobneeee :)
Nie, skôr som myslel napr. ČZ 75.
Ak by som bol skupinka nejakých vypatlancov, čo si idú zrovna podať nejakého, čo sa nevie brániť, a ten by pri obrane vytiahol nejakú kompaktnú plastiku, tak by som sa ako skupinka na tom zabával a asi by si musel niekoho z mna zastreliť, aby si ma presvedčil o tom, že to myslíš vážne. :D
A čo potom?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3137
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa R »

Nepochopil si súvislosti, pointa je v tom že čím tvrdšia pružina tým je zbraň náchylnejšia na slabý úchop a je večšia pravdepodobnosť že neobtiahne. A v Pagyho prípade je dôležité aby obtiahla na 100 % pretože druhú ruku môže mať zamestnanú a následne bude strácať čas obťahovaním a riešením zádržky. To že bude vyšší zdvih je nutné zlo, sig by ho mal pri rovnako silnom strelive ešte večší, takže je to podla mňa akceptovatelný kompromis na obranné použitie. Na strelnici keď bude strielať oboma hodí pôvodnú pružinu až do času keď bude mať natrénovanú strelbu jednou rukou.
inspiring_nash

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

ma tak este napadlo, ake su poplatky na slovenskych strelniciach ? co stoji krabica nabojov? su zbrane nejako narocne na udrzbu okrem teda cistenia?
ja viem ze trosku mimo temu ale zaujima ma to
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1446
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Fabricky prebíjané lugery 9mm od Aresu sa dajú tak okolo 4,7 sk/ks.
A dajú sa kúpiť aj sypané, alebo po 50 ks.
Strelnice? ako ktorá, ale počítaj tak okolo 100- 150 sk na hodinu. Alebo niekde môžeš zaplatiť členský ročný poplatok, a môžeš tam aj spávať.

A J.Kuracina svoju K100 ani nečistí. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

pagy: Ohladne G26 som Ti uz odpisal na:
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p=13928#13928

a co sa tyka Tvojich specifik - zbran s kompenzatorom na obranu urcite nie, mam sice aj G17C ktora 'kope' o dost menej nez G26, ale kompenzator je na obranne ucely velmi nevhodny - v kritickej situacii sa Ti lahko moze stat ze budes musiet strielat pod nezvycajnym uhlom, od pasu, atd. a vyslah plamena spolu s vyfukovymi plynmi z hlavne smerujucimi nahor cez kompenzator by Ta mohli nepekne opalit/oslepit.

Tritiove mieridla - urcite ano. Svetlovodna muska je na sportovu strelbu super, ale v noci to nie je nic moc. Na obranneho Glocka su idealne TFO od Trugla (kombinacia tritium/fiber-optic), ktore navyse pekne zaobluju vrch zaveru cize je mensia sanca ze muskou pri taseni o nieco zavadis a pod.

Baterka - dobry doplnok, ale ak ju mas pevne pripevnenu na pistol zvysuje hmotnost, meni rozmery a vacsina puzdier s nou neuvazuje. Je dobre naucit sa strielat s uchopom baterky (je viacero 'skol'/moznych uchopov zbrane pri sucasnom drzani zbrane), ale vsetky vyzaduju dostatocny trening, pri Glocku sa da napriklad tiez mat rezervny zasobnik ktory ma naspodu baterku priamo uchytenu (ten zasobnikovy uchyt/patku robi tusim priamo Glock, da sa bezne kupit, a ja v nom mam baterku Scorpion, ale pasuju tam aj Streamlighty a x-dalsich) . Tym padom v kritickej situacii pouzivas len mieridla, ale napriklad ked pocujes suchot v dome tak staci prehodit na 'podpostelovy' :wink: zasobnik s 'integrovanou' baterkou a vybavene.

Co sa tyka spatneho razu, nie je to nic hrozneho, a s trochou cviku sa da bez problemov zvladnut presna strelba aj jednou rukou (pravou ci lavou).

Co sa tyka presnosti, s G26 sa da aj priemerne skusenemu strelcovi udrzat nastrel na 25m na ludskej siluete (a dobry strelec to uz udrzi aj v Ackovej zone IPSC terca), pricom ale kriticke situacie su zvycajne zalezitostou len par metrov a pudovej strelby, cize 'presnost' je jedno z tych poslednych kriterii obrannej zbrane.

Co sa tyka cistenia, Glocky su zbrane s maximalne jednoduchou rozborkou, a uplne lahkym a jednoduchym cistenim. Navyse na rozdiel od vacsiny ostatnych zbrani docela dobre toleruju aj nedostatok cistenia/mazania (na rozdiel od CZ, K100 a pod.) A cisto subjektivne, rozobrat, vycistit, namazat, a zasa zlozit Glocka mi trva cca 2 minuty, to iste pri CZ75 mi trva cca 10min...)

A co sa tyka non-lethal streliva, najdes aj brokove 9mm, aj 9mm s plastovou strelou, atd., ale ako bolo spomenute, zvycajne nemaju dostatok energie na opatovne obtiahnutie zaveru, cize na obranu proti utocnikovi sa rozhodne nehodia. Cenove rozdiely medzi 9mm strelivom nie su nejak vyrazne, a pokial nestrielas stovky ran mesacne, neodporucam setrit na prebijanych nabojoch a pod. (a idealne je strielat pri treningu rovnakym strelivom ake mas v zasobniku na bezne nosenie).

Daj vediet ak by Ta este nieco zaujimalo a drzim palce pri vybere,

Gunslinger
inspiring_saha

Príspevok od používateľa inspiring_saha »

Pripajam sa k doporuceniu Truglo TFO, mam ich na G 19 a su fakt dobre!
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Aj ja suhlasin s Gunslingeron az na jednu vec:
Navyse na rozdiel od vacsiny ostatnych zbrani docela dobre toleruju aj nedostatok cistenia/mazania (na rozdiel od CZ, K100 a pod.)


Ja moju kacku moc necistim a strielam znej dost casto a bez zavad.
Kuracina z jednej udajne vybuchali viac ako 100 000 ran bez cistenia. :wink:
K100 mas tiez velmi rychlo rozobratu a vycistenu.

To len pre objektivnost.

Na Glocka najdes viacej prislusenstva a je to ako lego, postavis si co sa ti zapaci. :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

pagy:
ad cena strelnic - neviem, odkial si, ale napr. v BA rataj s vyrazne vyssimi cenami nez pisal Kapo. Ak ma pamat neklame, kryte strelnice su za cca 100-200 Sk/30min (Colt Club 110, T&T 150 ci 180). Teraz myslim tie pre verejnost, nie klubove, tam je to rozne.

ad neletalne strelivo - ak nad nim vazne uvazujes, kup si radsej revolver nez pistol. Ako spominal napr. Gunslinger, v pistoli je taketo strelivo "trojskym konom" v tvojej obrane. Navyse s nim vzhladom k cene asi nebudes velmi trenovat, cize ho nebudes dobre poznat.

Kapo napísal:Ja nosím, ako prvý brokový Luger. Len tu hrozí, že nezvládne obtiahnuť a nabiť.
No to by som na tvojom mieste este raz zvazil.
Zvysena sanca, ze sa ti pistol po prvej (brokovej) rane zasekne, to mi pride ako kriticka nevyhoda v porovnani s diskutabilnymi vyhodami broku.
(Ak nahodou nosis Lugerovy revolver, nic som nepovedal. Teda nenapisal :wink: )
inspiring_nash

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

po pisani si s viacerymi super ludmi som sa rozhodol. ked dojdem domov (o tyzden) tak si idem vybavovat ZP a chcem GLOCK 26.dakujem vam vsetkym za odpovede a pomoc...ak ma bude este nieco trapit viem, na koho a kde sa obratit.
Este raz velike DAKUJEM
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1446
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Kapo »

yarco napísal:
Kapo napísal:Ja nosím, ako prvý brokový Luger. Len tu hrozí, že nezvládne obtiahnuť a nabiť.
No to by som na tvojom mieste este raz zvazil.
Zvysena sanca, ze sa ti pistol po prvej (brokovej) rane zasekne, to mi pride ako kriticka nevyhoda v porovnani s diskutabilnymi vyhodami broku.
(Ak nahodou nosis Lugerovy revolver, nic som nepovedal. Teda nenapisal :wink: )
No, po novom to je už aj revolver 44mag :D . A napísal som, že to nemusí byť vhodné pre každého.
Ak by šlo do tuhého, tak ho lahko vyšupnem von-podla potreby. :wink:
inspiring_saha

Príspevok od používateľa inspiring_saha »

Noo, neviem...
Prve o ma napadlo, pri precitani tvojho prispevku bolo: Ty si aky rychly, a chladnokrvy 8)
Ale kazdopadne je to tvoja volba! Nic v zlom!
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"