Beretta 92

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Len poznámka na okraj: Pokiaľ viem, najviac doteraz vydržalo pri testoch USP, keď sa v HK snažili dokázať, že hravo prekonajú Glocka. Na zbrani sa menili tuším iba pružiny a úderník. Rovnako Glock prešiel cez 200 tisíc výstrelov iba s výmenou niektorých častí. K-100 sa chváli kusom, ktorý má za sebou 112 tisíc výstrelov, tiež len minimálna údržba a minimálne opravy a takto sa dá pokračovať. Verím, že aj Berettu by sme našli takú, ktorá nemá problém v pohode prekonať priemery z armádnych testov... Bavíme sa však o kusoch. To je teda jedna vec.
Lenže druhá vec je, že čísla, ktoré udáva Beretta, sú výsledky dlhodobých armádnych testov celých skúšobných sérií. Čiže ak jeden kus zlyhá, zníži to priemer. Tiež do toho vstupujú aj iné faktory. K iným číslam sa svojim prístupom asi dostane výrobca, ktorý chce dokázať, že jeho zbraň niečo vydrží a iné budú výstupy z testov, pri ktorých sa ktosi snaží zistiť limity zbrane. Preto by som všetky tie čísla bral trošku s rezervou. Nuž, takže toľko. Dosť dlhá poznámka.
:D
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Niekde som raz bol čítal ,že na Beretach lietali chlapom závery do tváre.Je to ako je písané zbran na imidž,vidiet to všade v akčnych filmoch, tak vela chlapov po nej tuži ako po Pamele Anderson.V starších číslach streleckej revue raz bolo písané,že špecialne jednotky po cca 8tis ranach oprášili staré dobré CZ75,lebo Berety im už sekali a nešli presne .Ale imidž je imidž :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Odlhiadnuc od môjho predošlého príspevku, je fakt, že imidž je imidž a snáď iba 1911 je "archetypálnejšou" samonabíjacou pištolou ako 92. A ikeď som počul a čítal už dosť kritiky a negatívnych skúseností s 92, nemôžem si pomôcť, ale nič to nemení na tom, že je to nádherná zbraň. Aj keď patrím do kategórie pištolníkov, čo nepovažujú dizajn zbrane za prvoradý, chápem všetkých, ktorí podľahli 92. A žerem aj novú Px4. :roll:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Balistik: máš pravdu, bolo to v SR, us armádny luger má +p+ tlaky a talianski súdruhovia s tým akosi nepočítali, takže zopár záverov sa utrhlo a vletelo do úsmevu. Potom urobili nejakú materiálovú úpravu a malo sa to zlepšiť. Je otázne či na civilný trh idú zbrane z rovnakého matrošu ako pre us armádu....
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

R, série s "odletujúcim" záverom sa dostali aj na civilný trh. Medzi civilmi však zďaleka nebolo toľko nehôd, keďže používajú -ako si sám poznamenal- menej "výkonné" strelivo ako US Army. Hovoríme vlastne o skorších sériách 92. Série značené FS by kvôli zmenám v konštrukcii (nepamätám si presne, o aké zmeny išlo, ale nie je ťažké sa k tomu dopátrať) tento problém už mať nemali.
eager_haslett

Príspevok od používateľa eager_haslett »

8)
Naposledy upravil/-a eager_haslett v 13 Jan 2010, 22:17, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Lemon, sem to síce nepatrí, ale čo má HK navyše? Jeden vlastním a nevšimol som si, že má niečo navyše. Teda okrem SA/DA spúšte a možnosti nosiť ho s vypusteným kohútom? A keď rozoberieš, zistíš, že jednoduchosť nie je výhradne mločou doménou. A navyše, HK nevypadá, ako by ho niekto vysekal dlátom z kvédra plastu a kovu.
:roll: :lol:
eager_haslett

Príspevok od používateľa eager_haslett »

8)
Naposledy upravil/-a eager_haslett v 13 Jan 2010, 22:16, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ach jaj... Čo iné si môžeme priať? Napríklad SA/DA. Možno manuálnu poistku (zvlášť, keď zasúvaš zbraň do neplastového púzdra), spúšť bez jazýčkov-čudlíčkov a... v neposlednom rade aj atraktívnejšie balenie... Ale tebe to asi budem darmo vysvetlovať. Raz darmo, kto sa nechá opantať G-mániou, už nevidí, čo všetko mu chýba. Hlavne, že mlok funguje a stojí len sedemnásť litrov.
:lol: :P
eager_haslett

Príspevok od používateľa eager_haslett »

8)
Naposledy upravil/-a eager_haslett v 13 Jan 2010, 22:16, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Inde, alebo aj nikde. V každom prípade, dobrý návrh. :wink:
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Pokracujeme vo vlakne HK :P
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Xader napisal:
beretu tam sice mali, ale je to velke, tazke hovado, ktore by som fakt nechcel nosit na opasku...nic v zlom voci majitelom
Beretta 92FS INOX je uzasna zbran, precizne urobena, krasna a oproti USPcku ani nieje tak velka, sice je tazsia, ale je to kov a ziadny bakelit :P :). Kebyze mam vymenit svoj Glock a nechcem viac umelinu, tak Beretta jednoznacne a potom az SIG, CZ a atd. Ak by mala ovladacie prvky aj pre lavaka, tuto dole nemam napisany Glock, ale Beretta a nech to stoji co to stoji :wink: :lol:.
Tento system s kratkym spätnym zaklzom hlavne a uzamykanim kyvnou zavorou, nesenou hlavnou je uzasny prepracovany system, podla mna. Ziadna ina zbran mi tak skvelo nesadne do dlane ako tato Beretta a to hlavne s grimpom Houge.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, mne osobne tiez 92ka do ruky sadne ako uliata, a krasu tej zbrani nemozno upriet, ale faktom je ze majitelia/nositelia sa delia na tych co ju zboznuju alebo nenavidia. Info mam z druhej ruky = treba brat s rezervou, ale co som pocul aj v poslednej/aktualnej verzii stale neadresovali viacero problemov 92ek (a aj na nete staci dat do googlu 'beretta 92fs problems' aby clovek zistil ze to nie su ojedinele pripady):

- pruziny - casom zoslabnu alebo sa lamu (nasledkom odchadza locking block, atd.)
- poistka - umiestnenie a velkost
- spust - prilis dlha s nadmernym overtravelom
- problemy s nabijanim a vyhadzovanim nabojnic - hlavne pri lacnejsom strelive, nestandardnych strelach, nedostatocne vycistenom extraktore, atd. (plus ustie zasobnikov ma nachylnost sa casom mierne zohnut a moze tiez robit zadrzky, double-feedy a pod.)
- problemy so zaverom nezostavajucim vzadu po poslednej rane (ci uz nasledkom umiestnenia ruk, limp-wristingu, zoslabnutej vratnej pruziny, atd.)

Samozrejme urcite existuju aj ozaj zle kusy aj ozaj dobre kusy, a vo vseobecnosti ak sa o nu clovek stara, pravidelne a dobre ju cisti a maze, a kazdych 5,000 ran preventivne meni pruziny, mala by mu vydrzat a dobre sluzit hodne dlho, aj ked na bezne nosenie je ozaj dost velka/tazka.



Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ja som iba pocul, ze su problemy s kyvnou zavorou, co je pod hlavnou. Ale to musi mat mnoho, mnoho tisic ran za sebou, tyka sa to aj tusim Waltheru P38/P1 a celkovo u zbrani s tymto systemom. Ta poistka by mi ani tak nevadila a pruziny su iba spotrebny material, kupis novu a hotovo. A neviem o tom, ze by mala problem so strelami netypickeho tvaru (Myslim vsetko ine ako Ogival).Komoly kuzel a JHP nato si amici potrpia :D. Ale na strelivo je vyberava trocha, je pravda, takze aspon co som pocul, cize treba tiez brat s rezervou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"