K100 a FMJ

friendly_aryabhata

Príspevok od používateľa friendly_aryabhata »

no ako som aj pisal som uplny zaciatocnik :) ale dneska idem s trosku skusenejsim strelcom tak uvidime. JJ pomylil som si FMJ s s tym SB..
A inak som z kosic :) takze kebyze bol nejaky paradny kačenar niekde z okolia dajte prosim vediet :)

Inak jedna vec.Ked som bol 15 rocny chlapec bol som prvy krat strielat s bratovym novym SW 99(kopia waltheru) a mal som mozno slabsi uchop ako teraz a vystrielal som 100 nabojov bez jedineho zaseku s nejakymi lacnymi nabojmi.Preto som trosku prekvapeny ze som tam dal Geca a kazda tretia rana v prdeli
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ved to tie Mfs su vsade kua,ja co prebijam tiez ich mam vela,snazim sa ich davat ja do shadowa nie do Kaciek.Durimu zdulo nabojnicu a sam som sa presvedcil ze zbrani nieje nic okrem ramu a poistky.Dokonca sme na radu JK dali tycku 8mm priemer a bachali aby sme otvorili zaver,ani naznak otlcenia.Vtomto by bolo Cz k.o.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

BALISTIK napísal:Vy Prešporske laufy mate male G26,mali ste pocas zabehu zavady :?: alebo ste buchali najprv 1000ran a potom nosili :?:
Pocas zabehu som zavady u Glocka prilis neocakaval a ani nemal. To ale neznamena, ze som ho zacal hned nosit.
Ak to nevyzaduje mimoriadna situacia, nezda sa mi rozumne zacat nosit zbran, z ktorej nemam nic nastrielane a ktoru nemam dostatocne 'v ruke'. Po kupe G som este nejaky cas nosil CZ50-ku.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

delarock - aha, zle som to precital, myslel som ze si z race :D co sa tyka tzv. slabeho uchopu nejde len o to ako slabo drzis ale aj o to ci a ako pocas pracovneho cyklu zbrane s nou podvedome "ucuknes" cim sa este viac pohlti energia spatneho razu ktora hybe zaverom. kacku mazni ale zase nie tak aby ti z nej vytekal olej. pri cisteni venuj pozornost miestu zaveru nad lozkom naboja resp nad udernikom kde dosada a rotuje hlaven, tiez riadne vycisti vytahovac. pod vytahovacom sa zbiera bordel a ked zaschne nem dobre. odporucam prestudovat forum GP. vsetky odpovede tam najdes.

Balistik - pravda pravda, pred dvoma troma rokmi nam to tu zamorili cesi s ocelakmi a teraz tu prasia madari s vytencenymi MFSkami :lol: naposledy nam jedna kacenka prskla minuly vikend v senici. co poviem, ares tretej triedy kvality prebity do MFSkovej hilzne v Deckovej kacke. vyleteli poistky ale inak nist a to bola hilzna hnusne roztrhana. po domacej reinstalacii poistiek slape ta kacka dalej. ktovie ako by po takej supe skoncili niektore ine dizajny, najma znacky ktore su materialovo poskladane z uplneho blata...
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

yarco-napišem to blbo,ale glocka by som sa nebal nosit okamzite ako ho kupim.Aj ked mi uchopovo nesedi tak ako K-100. :lol: Dovod verim mu.Na sport nasim clenom odporucam dost zbrani,glocka nie na zaciatok,vacsinou je to K-100.Ale ked boj a zivot jedine.....
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Marek Z »

boris napísal: kazda nova zbran potrebuje zabeh, niektora viac (STI Trojan, niektore K100 a pod), ina menej (glock).
boris, trojan nepotreboval zabeh, nemal som s nim ziadnu zavadu po par tisicoch, len tam boli nulove vole do cca 500 vystrelov, teraz su skoronulove :D, ale to je specifikum dizajnu 1911.
vlastne jedna zavada bola, zdeformovany Ares som narval do komory, odvtedy triedim. ale to nebola chyba zbrane.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

zabeh aj o tom ze sa (okrem ineho) nulove vole mierne poupravia a zbran sa stava spolahlivejsou aj pri miernom znecisteni :)
inspiring_yalow

Príspevok od používateľa inspiring_yalow »

Ahojte dnes na som bol na strelnici a sluzobna kachna akosi skolabovala...
najprv nejake selhace (nadoj LIMIT 9g. strela) a potom sme presli na MFS 7,5 gula Prevazna večšina nabojnic bola vyduta pri rande (tak ako popisoval BALISTIK) nabojnica beznadejne zalisovana do komory (este ze nosim vyrazaciu tycku :lol: ) a potom to jeblo upne - dno nabojnice odstrihnute, zvyšok co trcal z komory sa zalisoval medzi hlaven a kontajner zaslepky vyrazene a ruky očmudene....
doma som nabojnicu nejak vydobal ale nie som si isty hlavnou a telom zbrane. Hlaven akosi zadrhava v zaveri (aj ked nieje vidiet nejake vydutie) a telo: lepsie povedane lučik si akosi nechce sadnut na telo ( len tak si volne "kvadla" asi dva mm. od tela)
mam nieco nafotene ale uz som zabudol ako sa sem davaju fotky :oops: ak mi niekto poradi tak to sem zavesim... :)
friendly_aryabhata

Príspevok od používateľa friendly_aryabhata »

Cawte chlopi.
Takze dneska som nakupil tri druhy nabojov FMS GECA a este BLAZER.zobral som skusenejsieho kamarata a isli sme strielat.on mal walther P99 a ja svoju kacenku.Takze jak som trosku namazal zbran tak nabojnicu som nemal seknutu ani jednu zo 150 nabojov.Lenze takmer z kazdeho streliva bol pruser kazda tretia rana nevosla do komory alebo ako to nazvat.Zaver zostal vzadu jak keby bol zasobnik prazdny ale v zasobniku bolo aspon 10 nabojov este.takze musel som spustit zaver na miesto a znovu natiahnut zbran aby voslo a tak kazdu tretiu stvrtu gulku.Walther P99 vystrielal vsetko bez jedineho jedneho problemu dokonca aj partizany. takze pistol ide do bystrice.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

A ja som furt ten zly čo vidí zavady :twisted: Treba zabehat tak cca 10000ran ved oni pojdu :lol:Prave ideme na strelnicu dat kazdy tak po 300ranach,hodim info shadow verzus K-100.bude tam Duriho,nextova,bzucova.Puksem-nezdul si tu hlaven :?: takto svacla kamosova,taka jeba myslel som ze mu aj ruku dochramalo.Ram mas o.k, :?: lebo taku jemnu prasklinu ani nezbadas :roll:
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

puksem - aka seria k100 to je? nezostala nahodou predtym gula v hlavni a nevydulo ju? limity su sraky a mfska tiez. zaruka pruseru ak sa veci blbo zbehnu...

delarock - zrejme je posahany zachyt zaveru alebo si ho pri strelbe namackavas smerom hore a zachytavas tak zaver sam. robilo to so vsetkymi zasobnikmi?

Balistik - neni si zly. ked su zavady tak su zavady! ale tebe kaca po zabehu slapala bezchybne nie? ;)
friendly_aryabhata

Príspevok od používateľa friendly_aryabhata »

skusal som s oboma zasobnikmi a strielal z toho aj kamarat tak isto kazdu chvilu zasek takze chyba bude asi v zbrani.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

ano, vyzera to tak.
friendly_aryabhata

Príspevok od používateľa friendly_aryabhata »

ale chlopi strielal som dakedy pred rokmi jedine takze toto boli prve samostatne rany a musim vam povedat ze niesom zvyknuty ani jednu ani na druhu zbran ale s K100 som strielal ovela presnejsie ako s waltherom :)) aj menej hadze.ale to bude tym asi ze je zbran ohodne tahsia
inspiring_yalow

Príspevok od používateľa inspiring_yalow »

BALISTIK: vydute ani prasknute nieje vidiet nic, ale som zistil kde to drape: je to ta plocha čast na komore pri odomknutom zavere skre o zuby... :lol: .
len teraz neviem ci ta plocha ma byt dokonale plocha alebo, ako keby do striesky (mrknite na to nieko kdo mate k-100ky prosim..)
Boris: je to seria D a co sa nabojov tyka glock, CZ ziadny problem ale suhlasim s tebov ze tie naboje maju od dokonalosti daleko.........a cobys řekl...mnel ho tam.. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"