Puskohlady

Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

xx
Naposledy upravil/-a TURBIAK v 04 Nov 2010, 19:44, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5254
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Moj osobny nazor,resp. na vrchole mojho rebricka je toto:

Schmidt&Bender 5-25x56 LP II:

Obrázok

a k tomu tieto krasavice z Anglicka:

Obrázok

alebo

Obrázok
inspiring_borg

Príspevok od používateľa inspiring_borg »

To Turbiak:
A kedy by si mal pripojiť do klubu majiteľov téergéčiek? :D Nerozmýšlal si nad TRG-42 napr. 300 WinMag alebo 338 lapuamag?
Čo sa týka súťaží, mám to štastie, že väčšina sa ich realizuje za kopcom, ale ako som písal musím najskôr natrénovať :?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5254
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Na sutaze,ktore su na SK alebo v CZ,nema prilis velky zmysel 300WM a este mensi 338LM.Jedine kvoli osobnemu poteseniu.300WM ma zmysel ak chces plochsiu drahu letu,ak chces presnost musis ist s rychlostami dole a to ju degraduje skoro na obycajnu 308W.U obidvoch plati ze maju vyssie prevadzkove naklady-ci uz sa to tyka komponentov alebo mnozstva prachu co potrebuju.Tu istu a na blizko aj lepsiu robotu urobia mensie kalibre s menej nez polovicnymi nakladmi a vyssim komfortom pri strelbe.Avsak ked by bola moznost pravidelne strielat aspon kilometer,stalo by to za uvahu....
inspiring_borg

Príspevok od používateľa inspiring_borg »

Súhlasím, aj keď si myslím, že hranica použiteľnosti 308 Win je tak maximálne do 800 m, čo teda samozrejme neni málo. Avšak debata na túto tému patrí asi inde. Inak aj ja mám 308 Win z Tebou uvádzaných dôvodov.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

xx
Naposledy upravil/-a TURBIAK v 04 Nov 2010, 19:45, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

To Turbiak:
Europske sklo je jednoducho spica to priznavaju aj amici. Ale je vzdy jednoduchsie kupit NF pripadne ine vzhladom na tu cenu.
Swarovsky, S&B, IOR je brutalne drahy. Ale dobry!
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

xx
Naposledy upravil/-a TURBIAK v 04 Nov 2010, 19:45, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5254
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Mechanikou sa NF europskym spickam rovnat moze,to nespochybnujem.Kvalitou optiky,teda ako skla samotneho nie.Pozri tento test a v nom tabulku s pripustnostou svetla:

http://www.riflescope.de/PDF/Visier0406.pdf

Co sa tyka RPA,pozri sem:

http://www.rpainternational.co.uk/rifles.asp

Od majitelov,ktori su skusenymi strelcami (Cesi,Rakusak a Nemci) viem,ze hociktora RPA s Quadlock zaverom (aj ta co je oznacena ako polovnicka :twisted: ) je dost dobra aby si s nou vyhral lubovolnu long range sutaz.Ale na druhej strane su dost drahe,to je jasne.Za kvalitu sa plati.TRGecko je koncepcne vojenska zbran,primerane presna za slusnu cenu pre nasinca.RPA je v inej kategorii.

Ale zas to neber tak,ze len to co pisem je naj,naj,naj.Vsetko zavisi len od penazi,co mozes investovat. Ja mam len dve pusky,jednu klasicku polovnicku gulovnicu (Tikka 30-06Sprg.) a jednu "hracku" na strelnicu a na mensiu zver (CZ 527 Varmint Laminated stock).Zatial mi stacia,ked zoderiem hlaven,kupim inu.Kedze prebijam uz istu dobu,mam ku kazdej urobeny naboj,ktory je pre moje ucely (strelba max. do 350-400m) presny viac nez dostatocne.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

ten test poznam... S&B je nepochybne spica.
Ma to len malu chybu, test robil pracovnik S&B v ich skusobni a o svojom produkte iste nenapisu nic zleho. Od casopisu Visier by som ocakaval vyssiu uroven.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

xx
Naposledy upravil/-a TURBIAK v 04 Nov 2010, 19:46, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5254
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

V labakoch S&B sa robia mnozstva testov - cital som ich viacero - a S&B nie je vzdy vitaz.Co sa tyka Visieru-vyssia uroven?V com,napis to konkretnejsie.

Mne osobne u NF rada NXS vadi nastavovanie podsvietenia osnovy,horsie riesenie snad ani nie je.Nizsia svetelna transmisia,sklo maju jednoducho slabsie.Mechanika podla ohlasov stabilna,odolna.Korekcia paralaxy bez hodnot.Klikanie po stvrtinach alebo osminach MOA-pri pouziti MilDotu na odhad vzdialenosti,prip. korekciu po zasahu je take klikanie velmi neprakticke....ale inak su dobre.Europske su vsak lepsie-objektivne,nie preto ze su mi sympatickejsie.Je vsak tiez pravdou,ze pre vela ludi ma NF nadych exotiky a niecoho "ineho" tak ich kupuju... :) Sam som ich tak vnimal,az kym som ich nevyskusal na vlastne oci.Tot moj nazor...
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

K tomu testu. Visier kupujem len zriedka a asi mam tu smolu, ze som sa trafil na tento test (Pravidelne kupujem len Caliber).
Co sa mi napaci je to ze mixuju medzi testovane dalekohlady Leupold VX III - LR, podla mna sem patri Mark 4.

K tomu NXS len tolko, ze exoticka je pre mna skor cena. 1800$ a 2500 Eur je uz trochu rozdiel. Za to musim uniest, ze nastavenie pre paralaxu nema dieliky a o 5% nizsiu transmisiu svetla co mozno ako zaciatocnik ani neuvidim.
Co sa tyka klikov. Ak si kupujem Mil Dot osnovu tak si kupim aj Milradian turret nech to sedi. Ja mam na svojom NXS osnovu - NP-R1. Kde je jeden dielik na elevaciu 1MOA a na korekciu vetra 2 MOA.
NF a S&B ponukaju obe moznosti klik v MOA a Milradian.
Klik je pre oba 1/10 Mil co zodpoveda cca 0,36MOA. Klik v MOA je 1/4=0,25 MOA.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5254
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

S tym Mark4 suhlasim.
Este co sa tyka transmisie,napr. pozerali sme viaceri v lete podvecer medzi 20:00-21:30 na strelnici do NXS 5,5-22x56 a do Zeiss Victory 6-24x56 a ten rozdiel v obraze bol viditelny viac nez dostatocne.
Cena je tiez kriterium,to je samozrejme.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

xx
Naposledy upravil/-a TURBIAK v 04 Nov 2010, 19:46, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"