Zbranova amnestia II.

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ano, ale az bude amnestia, inak by prepadla do vlastnictva statu + obvinenie z nelegalneho ozbrojovania :D. alebo by si to musel nejako vysvetlit, ze si ju nahodne nasiel a musel si to samozrejme nahlasit :lol:.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 12:46, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

esso napísal:Berme ale prípad že nemám zbrojný pas a ani si ho neplánujem urobiť. Potom je jediná možnosť zbraň prenechať polícii?
Samozrejme ju môžeš skúsiť predať napríklad v komisii... Takže ju normálne odovzdáš v rámci amnestie na polícii, oddelenie zbraní a streliva, dostaneš papier, počkáš (polrok, trištvrte roka, rôčik...) a dostaneš vyrozumenie o "bezúhonnosti" drobátka. Dohodneš sa s predajcom zbraní a pôjdeš si ju s ním pekne vyzdvihnúť, pričom mu ju súčasne zmluvne prevedieš do komisného predaja, on ju (snáď) predá a ty máš prašule...
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

Venet napísal:Tiez som nad tym tak rozmyslal, ale ak by sa to osetrilo kupno/predajnou zmluvou, tak by to potom slo. No dobre, ale teraz rozmyslam ze ak by som ju kupil od niekoho, nebude to nelegalny obchod so zbranami?
pravdepodobne bude, ale mam taky pocit, ze dostanes amnestiu.:)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Práve o tom amnestia je - že sa neskúma, kedy, kde a akým spôsobom si ku zbrani prišiel. Jednoducho ju máš a predkladáš na expertízu a zlegalizovanie. Tvojou výhodou je, ak poznáš históriu tej zbrane (dedko ju kúpil za motgomerák od frica, picla síce cez vojnu pár desiatok rusákov, ale je v zmysle nášej súčasnej legislatívy "čistá"), naopak rizikom, ak nepoznáš a ona môže byť "špinavá" :!: :evil:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Igrlik napísal:Práve o tom amnestia je - že sa neskúma, kedy, kde a akým spôsobom si ku zbrani prišiel. Jednoducho ju máš a predkladáš na expertízu a zlegalizovanie.
A toto by malo platit stale, nie len pri prilezitostnych amnestiach.
Niekde (v Cesku?) som zachytil aj nejake uvahy o trvalej amnestii, co by podla mna bol spravny krok.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ZA od .: 01.10.2009 - 01.04.2010
Naposledy upravil/-a inspiring_newton v 24 Aug 2009, 12:45, upravené celkom 1 krát.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Aj ja si myslim ze trvala amnestia by nebol zly napad.
Ak sa to spravne zakonom osetri zda sa mi to dokonca rozumne.

Ked niekto sam odovzda nelegalnu zbran na policii tak ziadny postih + moznost ulozenia do komisu ( este bude mat z toho legalne peniaze - dolezity motivacny faktor).
Ked ale u niekoho nelegalnu zbran najdu tak samozrejme "nedovolene ozbrojovanie".
eager_ganguly

Príspevok od používateľa eager_ganguly »

bum napísal:
electron napísal:Venet
bol
Ak dotyčný nemá ZP,ani neplánuje ho získať,najlepšia voľba odovzdanú zbraň dať znehodnotť
Alebo dať upraviť na expanznu :wink:
Hej? A kto mi to urobí?
Pridem na policiu, odovzdám, počkám na rozodnutie že zbraň je OK, nasledne ju však nemožem prevziať lebo nemám ZP....ským, kde a ako sa mám teraz dohodnúť aby mi to prerobili na expanz....na policii? A kto mi to urobí?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Jacques
nestresuj,ide to legalnou cestou
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

BKSL napísal:Aj ja si myslim ze trvala amnestia by nebol zly napad.
Ak sa to spravne zakonom osetri zda sa mi to dokonca rozumne.

Ked niekto sam odovzda nelegalnu zbran na policii tak ziadny postih + moznost ulozenia do komisu ( este bude mat z toho legalne peniaze - dolezity motivacny faktor).
Ked ale u niekoho nelegalnu zbran najdu tak samozrejme "nedovolene ozbrojovanie".
Trvalá amnestia je na prvý pohľad fajn vec. Lenže by bola ľahko zneužiteľná kriminálnymi živlami. Mám napr. doma "čiernu" zbraň. Urobia mi domovku a ja hneď pri vstupe policajtom poviem, že som veľmi rád že prišli, pretože aspoň nemusím ja chodiť na políciu odovzdať v rámci trvalej amnestie zbraň na expertízu. A dám im svoju "čiernu" zbraň. Samozrejme, že nie tú, ktorou som pred polrokom dal dolu jedného chlapa. Tá už je dávno rozobratá a rozhádzaná po lesoch a jazerách.

A ako mi teraz niekto dokáže nedovolené ozbrojovanie?
eager_ganguly

Príspevok od používateľa eager_ganguly »

electron napísal:Jacques
nestresuj,ide to legalnou cestou
Ja sa len pýtam,že konkrétne kto má v kompetencii prerobiť zbraň na expanz. Urobia mi to priamo policajti?Alebo mám zháňať nejakého vhodného zbraniara s licenciou na takéto srandy z Bratislavy aby mi došiel do Michaloviec prerobiť zbraň?....
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa sano2 »

Na expanz ti to môže spraviť len puškár alebo firma s licenciou. Policajti určite toto nerobia. Pravdepodobne to bude tak, že ak zistia, že tvoja zbraň je čistá, vyzvú ťa aby si ju tam nechal v úschove. Ty si vybavíš firmu alebo puškára, ktorý ti ju prerobý. A potom už vidím len jeden problém prapraviť zbraň k tomu puškárovi.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3133
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Jacques: poznám lepšie riešenie, ak je kvér schopný tak tu zaves inzerát že predávaš až prejde očistcom. Odpadnú ti patálie so znehodnocovaním a za zarobené kludne kúpiš znehodnotenku hotovú.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3133
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Panzer: živel môže zahlásiť, že práve bol vyniesť smetie a pri smetiaku, našiel prekvapenie, keďže bol iba v trenkách tak sa šiel neodkladne obliecť aby mohol zaniesť kvér na políciu....
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"