Glock a nosenie náboja v komore

inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

....kokoos ked toto citam za posledny tyzden, beriem spät svoj navrh na uzamknutie temy ako neproduktivnej - tak dobre som sa nepobavil uz davno :P
inspiring_solomon

Príspevok od používateľa inspiring_solomon »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_solomon v 12 Mar 2013, 17:45, upravené celkom 1 krát.
blissful_cori

Príspevok od používateľa blissful_cori »

Nazdar chalani, pozerám že aké je to husté na tom Slovensku.
Z niektorých príspevkov mám dojem, že ich pisatelia buď sledujú príliš často americké akčné seriály alebo majú profesionálnu deformáciu.
Ak k tomu pripočítam zlozvyk typu " len ja mám pravdu a ty nie ", nečudo že sme sa ocitli na 23 strane.

Ja osobne zbran ani nenosím, natož aby som nosil IN. Je to moj názor a nikomu ho nevnucujem. Ak už idem na strelnicu alebo sa vyskytne situácia, že už ju so sebou ťahám tak OUT a tak mi to vyhovuje.
Používateľov profilový obrázok
satu
prispievateľ
Príspevky: 159
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa satu »

Inak chlapi, s tym cikanim na tmavom mieste pozor. Vlastna skusenost!!!
Nestaci pozerat vlavo a vpravo ci niekto nejde. Treba sa pozriet aj dopredu!!!! Inak sa vam moze stat ze budete cikat na papuce babicke s dedkom sediacim na lavicke. Ked sa z tmy ozvalo madarske "no haaat" skoro som od prekvapenia padol na zadok.
Stalo sa mi to ked som isiel s kamaratom z nejakej vinarne v Ostrihome popri Dunaji, konecne spat do campu.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

Z pohladu obrannej situacie ma zmysel nosit iba v komore. Pretoze necakany utok neda obrancovi cas na pripravu. Ak sa niekto rozhodne nosit v komore, mal by tomu prisposobit hlavne dobre puzdro, aby sa zamedzilo nechcenemu vystrelu. Ja osobne v komore nenosim, nepovazujem to za nutne, nakolko chodievam len bezne medzi ludi a nechodim ani tmavymi odlahlymi ulickami (v takom pripade by som volil IN).
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

vanto napísal:Z pohladu obrannej situacie ma zmysel nosit iba v komore. Pretoze necakany utok neda obrancovi cas na pripravu. Ak sa niekto rozhodne nosit v komore, mal by tomu prisposobit hlavne dobre puzdro, aby sa zamedzilo nechcenemu vystrelu. Ja osobne v komore nenosim, nepovazujem to za nutne, nakolko chodievam len bezne medzi ludi a nechodim ani tmavymi odlahlymi ulickami (v takom pripade by som volil IN).
Ak to správne chápem, ty nosíš zbraň z dôvodu, že sa môže zrazu vyskytnúť nejaká IPSC súťaž po ceste alebo tak? Lebo tvrdiť, že nosiť zbraň na obranu má zmysel iba s nábojom v komore, sám tu zbraň nosiť a zároveň nemať náboj v komore, to už vyžaduje štýl.

Len aby bolo jasné, nejde mi o to či niekto nosí alebo nenosí, ale o túto konkrétnu logiku.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

vanto napísal: ... nakolko chodievam len bezne medzi ludi a nechodim ani tmavymi odlahlymi ulickami (v takom pripade by som volil IN).
-chodis cez iste parkovisko,ktore nie je osvetlene /hlavne v zimnych mesiacoch sa skoro stmieva/ a je to vyludnene miesto
-zbran mas v kapsicke / aspon podla toho ako sa kapsicka sprava pri chôdzi/ , obija ti riť,lebo ju nosis uplne vzadu

ber to ako fakt,ktory som si vsimol :wink:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

Electron: nosim prevazne na opasku, kapsu mam hlavne na doklady:)
Zoidberg: logika je taka, ze nenosim a dufam, ze sa mi to raz nevypomsti.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Neber to prosím ofenzívne, ale znova:

(čisto mentálne modely)
1) Verím že nosiť zbraň má zmysel iba s nábojom v komore, lebo inak ju nestihnem použiť - preto nosím v komore = logika
2) Verím že v prípade núdze stihnem zbraň obtiahnuť a preto nenosím v komore = logika
3) Pohybujem sa iba na miestach kde vylučujem potrebu mať zbraň a tak nenosím ´= logika
4) Verím že nosiť zbraň má zmysel iba s nábojom v komore, lebo inak ju nestihnem použiť - preto nenosím v komore = debilina. Neviem si predstaviť ako by som si sám pred sebou obhájil, že nosím zbraň spôsobom, o ktorom som presvedčený že mi v prípade núdze nepomôže.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

Pozri sa, ja suhlasim, ze ak chce mat niekto 100% istotu, ma nosit v komore a o tom sa nejdem sporit. Ja s obtiahnutou zbranou nechodim a to nevylucuje to, ze ju nemozem pouzit na obranu v pripade potreby. Az raz budeme ako v Mexiku alebo sa mi niekto bude vyhrazat alebo budem citit vacsie riziko nez riziko vo vseobecnej rovine, potom budem chodit aj s obtiahnutou zbranou. Mometalne to nepovazujem za nutne nosit to takto. Poznam situacie ked obtiahnutie malo dostatocny efekt a utok sa nekonal. A tiez si viem predstavit situacie ked mi ani obtiahnuta zbran nepomoze. Na to univerzalny sposob neexistuje.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

nie je dobre menit svoj navyk podla toho ako sa meni situacia. Bud treba nosit out a byt na tento sposob zvyknuty a natrenovany, alebo treba nosit in a byt na tento sposob zvyknuty a natrenovany. A nie byt zvyknuty a natrenovany na OUT a nosit IN a naopak.
Co sa tyka nosenia IN, tak aj v tomto pripade mozes obtiahnut a vyletujuci zlaty predmet z okienka zaveru bude mat mozno este vacsmi odstrasujuci vplyv.


Disclaimer: moja reakcia je cisto zalozena na textoch predomnou. Nechcem sa pustat do nezmyselnej a nekonecnej debaty Android/iPhone, Windows/Linux, IN/OUT
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

A mozno sa Ti prave podari dabl fiid...a si v riti:-)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

vanto:
Na tvojom mieste by som možno zvážil, či práve Glock pre teba tou správnou platformou.
Dobrá SA/DA zbraň, príp. aj s manuálnou poistkou, by možno lepšie sadla tvojim potrebám.

To ber len ako radu, nie vŕtanie, je samozrejme čisto tvoja vec čo (a či) nosíš.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa vanto »

Uz som o tom uvazoval, avsak zatial zostavam pri glocku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"