Sig Sauer Mosquito

robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa robogti »

733thunder napísal:Myslite ze je Mosquito vhodne aj na kazdodenne nosenie a teda na obranu?
Tvarom a hmotnosťou je ako dospelá zbraň, kaliber je tiež celkom nepríjemný, takže nosiť ho kľudne môžeš. Ale ! Je to zbraň určená primárne pre športové alebo rekreačné využitie, strelivo nie je práve najvhodnejšie na obranné účely. Ďalšia " vlastnosť " streliva je to, že aj v sebalepšej pištoli sa občas zasekne alebo neodpáli zápalka - a 1. Myrphyho zákon hovorí, že sa to stane, keď to budeš najmenej potrebovať. Pri športovej streľbe to až tak nevadí ( aj keď občas nas*re ), pri obrane .... :?: :roll:
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Co by ste mi teda odporucili na obranu a zaroven na vikendove vyblaznenie na strelnici za rozumnu,nie velmi narocnu cenu?
Mosquito ma laka cenou samotnej zbrane,cenou streliva,vahou pistole,vzhladom... Potreboval by som v buducnosti nieco co by som mohol nosit aj pod bundickou do prace do SBS-ky.Samozrejme ze mi nejde o to protivnika,teda utocnika zmasakrovat,len zastavit. :)
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa robogti »

Ta to keby som ja vedel :lol:
Ak chceš lacnejšiu zbraň na lacné strelivo, tak nejakú 9mm luger z druhej, tretej ruky - na obranu a tréning až až. Ak to chceš nosiť ako záložku tak kompakt alebo subkompakt. Ak chceš variabilitu nábojov a záložku, tak revolver .38 Special v malom ráme. Kapacita na obranu 5-8 rán, na strelnicu čo najviac A teraz vyberaj :D :P :lol:
Ale to som už OT.
Inak môj Komár má už nového majiteľa, tak mu prajem, nech si ho v spokojnosti užije. Ja som bol s ním veľmi spokojný, ale kúpil som novú hračku a potreboval som sa trocha finančne zahojiť.
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Revolver nieeeeeeeeeeee.Hm,mozete poradit aj nieco konkretne :wink: :D Tak ako zaciatocnik musim potrenovat na strelnici,takze strelivo financne nie velmi narocne :)
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa maros15 »

Kup nieco 9 luger.Ak to chces nosit tak nieco lahsie.Napr. G19,G26,Walther PPS,H&K,K100....vyber je velky,ale sme brutalne OT!
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

To thunder: Ja som MOCHITO nosil na obranu asi 2 roky a to som naň prešiel z CZ 75 B (...ktorá teraz robí radosť (dúfam) jednému nemenovanému členovi tohto fóra... :))
Nosil som ho vždy vo vnútornom púzdre tip - top vyčistené a premazané, naládované 10 + 1 nábojmi CCI MINIMAG (s nimi nikdy žiadna zádržka) a ešte aj teraz si ho sem - tam popri iných zbraniach rád zavesím na opasok. Takže na obranu by som ho úplne neodpisoval...Bo už keď sa raz nedajbože (nikomu neprajem) dostaneš do prúseru, je myslím si jedno že s čím...

Ozaj, ako Vám ostatným šlape MOCHITO zo starými REX-kami? Skúšal ste niekto?
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa robogti »

Myslím že Mosquito nie je vhodne ani na každodenné nosenie a ani na obranu
-na nosenie sa mi vidí trocha veľké, oproti napr. G19, G26, Kevin, a pod. ale čo je veľké je vysoko subjektívne :wink:
-vzhľadom na charakter streliva a dĺžku hlavne sú malorážkové pištole a revolvery na obranu prislabé a nespoľahlivé
Mosquito neodpisujem, ale nie je primárne určené na obranu, ani náboj .22lr nie je na obranu
Nejde o to, s čím sa dostaneš do pruseru, ale ako sa z neho dostaneš. :lol: :P
Ak sa cítiš ohrozený, alebo to vyžaduje charakter tvojej práce, alebo predpokladáš, že je pravdepodobné aj použitie strelnej zbrane na ochranu TVOJHO života, zdravia atď. nemal by si šetriť na zbrani a na strelive.
inspiring_hawking

Príspevok od používateľa inspiring_hawking »

Dnes som trocha googlil a nasiel som tento obrazok:
http://www.ulozisko.sk/250897/ilgm0h.jpg

Je to prasknuty zaver mosquita, vsade som sa docital, ze zaver je tlakovy odliatok zo zinkovej zliatiny ZAMAK. Ked si predstavim kedy mi ten velmi ostry koniec zaveru mosquita vrazil do tvare... Asi pre istotu prestanem pouzivat slabu pruzinu
Používateľov profilový obrázok
m2trash
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa m2trash »

MAM OTAZKU. SigSauer mochito SPORT.

Vcera som bol u erika a povedal mi ze minedaju NP ked mam ZP skupinu B.
Vraj na to budem potrebovat Ecko...co je na tom pravdi ?
inspiring_hawking

Príspevok od používateľa inspiring_hawking »

Podla mna sa Erik myli
inspiring_perlman

Príspevok od používateľa inspiring_perlman »

urcite sa mýli
Používateľov profilový obrázok
m2trash
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa m2trash »

Tiez si myslim, Podla zakona je to zbran kategorie B,,a aj ked ju budem vyuzivat na sportove ucely nemusim byt hned drzitelom ZP E, Pokial mam Zp kat. B mozem nabobudnut do vlastnictva Zbrane kategorie B.C.D. Urcite,,
Podla zakona, Len vravel a co ma teda skusenosti,, ze nedavaju na Bcko zbrane ktore sa pouzivaju na sportovu strelbu, tiez som na nho kukal jak PUk,,nuz asi sa zajtra pojdem pre istotu popytat na zaporozsku.... Ale inak dik Cize Bratislava, su tu ludia co maju moskita a nemaju Ecko?
inspiring_hawking

Príspevok od používateľa inspiring_hawking »

Ja som z Ba mam moskito kratke na Acko... osobne som sa rozpraval davnejsie s veducim oddelenia dokladov BA2 a vravel mi, ze nie je problem.... Spominal, ze problem by bol jedine so szbraniami ako je dlhy drulov a podobne zbrane....
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

m2trash - podľa zákona:

(1) Držiteľ skupiny A a skupiny B zbrojného preukazu je oprávnený

a) nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie B uvedenú v § 5 ods. 1 písm. a), b) alebo c);


pričom

(1) Zbraňou kategórie B je

a) krátka opakovacia palná zbraň alebo krátka samonabíjacia palná zbraň,
b) krátka jednovýstrelová palná zbraň na strelivo so stredovým zápalom,
c) jednovýstrelová palná zbraň na strelivo s okrajovým zápalom, ktorej celková dĺžka je menšia ako 280 mm,


teda žiadnu zbraň kategórie C ani ostatné B-čka :!: :evil:

A zákon nepozná žiadne "športové zbrane" :roll:
Používateľov profilový obrázok
m2trash
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa m2trash »

Takze zbran kat. C. mozu nadobudnut podla opravnenia, Drzitelia ZP kat. D.E.. Resp. polovacie pusky ako napr flobert dlha, na sportove uceely a polovacie,,nieco v tom zmysle,,? No vyborne,, ja si skusim overit LEbo Mochito Sport neni dlhsie ako 280mm hlaven ma cca 130mm alebio kolko,,No v predajni vravel ze na Sorta si budem muset spravit E,,no uvidim zajtra dam vam vediet
:idea:
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"