Použitie plynovky trestné ?

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
elegant_perlman

Príspevok od používateľa elegant_perlman »

nemam 15 rokov a IQ 8 aby som sa tu vyťahoval z vecami ktore niesu vôbec k téme
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

To som rád, ale začal si tak...
Používateľov profilový obrázok
Childe89
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Childe89 »

Na obranu si kup radsej dobry pepper sprej, ja ho tiez mam vzdy u seba, plynovku nenosim vzdy. Na obranu planujem primarne pouzit ten sprej. Plynovku nosim lebo ma to tesi a bavi :D a ucinok ma sprej viacmenej rovnaky ako plynovka, akurat ze plynovka pri tom bucha a sprej len syci :wink:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

V každom prípade je to téma z 2009 roku. To tu len oživil jeden chytrolín... :wink:
thrash
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa thrash »

Kapo napísal:Trestné bude, keď ju budeš mať a nosiť. Nutná obrana nie je trestná.

Popravde, ak by som bol magor a po mne strelíš s plynovky, tak ťa vyšrotujem, spolu s kamarátmi magormi, že ťa mater nespozná. Radšej si zožeň kasér, pre istotu a keď ťa budú biť, tak utekaj. :wink:
-s tou prvou castou suhlasim ale ta druha.. :) neviem neviem - dostal si do tvare prvy 80 mg CS a hned zanim NV 120 mg z 1 m ? Len by si klakol a nevedel kde si.. A vysrotovat niekoho po tomto :) ? nosis plynovu masku bezne po vonku ?

(ver mi viem ocom hovorim.. po zasahu s plynovku pokila nema nabite blank alebo tie slabe 20, 45 mg a pod strelivo, by si ziadnu "srotovacku nehral" )
inspiring_kalam

Príspevok od používateľa inspiring_kalam »

Od druhej strany v tejto teme som chcel napisat asi 5 komentov.. ale vravim si docitam to cele kam to dospeje kym nieco napisem..

Nesuhlasim s nazorom ze plynovky nosia len "machrikovia".. idioti sa najdu medzi neozbrojenymi aj ozbrojenymi akoukolvek vecou.. Niekto si mozno kupi tonfu pretoze neuznava alebo sa boji palnych zbrani.. ale chce mat v obrane voci bitkarom prevahu.. seci pozname tipy u ktorych nam je jasne ze ich tesi buchnut si len tak pre zabavu a za opaskom nic nemaju pretoze pod to tricko co im trha biceps sa nezmesti :D
ja moj "plynak" nosim skrite a nechvalim sa tym na pockanie kazdemu.. alebo nenosim obtiahnute tricka nech sa ma vsetci boja.. ako niekto niekde pisal.. radsej mat a nepotrebovat.. ako nemat a lutovat..
ja sosobne mam par zlych skusenosti z obdobia kym som nemal plynovu zbran.. a povedal som si dost.. nemusim mat vecne stastie ujst alebo sa z toho vykecat.. pripadne ze sa niekto objavil nablizku.. a niekedy to bolo ozaj o vazne zranenie alebo az zivot..
mam 24rokov cize mozem si spravit zbrojak.. ale nechcem ostru.. situacie v ktorych sa ocitam sa daju zvladnut aj s "plynakom".. nestretavam sa s vrstvami ktore bezne nosia zbrane ostre ci legalne alebo nie.. skor su to ludia podnapiti.. agresivni, ktori si chcu buchnut koli jednemu pohladu.. alebo par drobnym ci mojej taske ked si myslia ze za ten notebook budu moct chlastat dalsieho pol roka..
ja sa snazim vsemozne vyhybat konfliktom nakolko mam rad pokojny zivot.. ale ide to v tejto dobe? nie vzdy.. Mam obavu z toho ze neakeho de****a co sa pomne hodi nahodou zle trafim a budem mat neprijemne opletacky podstatne horsie ako ked sa nahlta NV 120..

ja si zastavam postup ze ked niekto nepochopy aby si siel posvojom a jednoznacne sa chysta zacat utok alebo sa vyhraza tasim.. obtiahnem a mierim.. ked ho toto neodradi dam mu sancu prvym "blank" do vzduchu ze to myslim vazne.. a ak ani potom neustupi od konania a zacne utok strielam dve po sebe NV120mg.. a dalej podla situacie.. bud utek a privolanie policie.. alebo v pripade viacerych utocnikov zbytok zasobniku a utek a znova telefonat..

otvorene poviem ze s mojou hmotnostou sa nedokazem ubranit ludom aki voci mne vytvaraju konfliktne situacie.. preto som zvolil tento typ obrany.. nie preto ze si potrebujem zvysovat ego alebo kompenzovat nieco ine..

A este ma zaujala kombinacia CS a NV.. pretoze samotneho CS oblaku som sa nadychol aj ked len okrajovo.. a par minutove stipanie nosa a slzy v ociach by ma neodradilo od pokracovania v utoku.. ale v kombinaci strely dvoch po sebe 1xCS + 1xNV by to malo vecsie spektrum ucinkov ako len 2xNV.. podla toho co ste pisali..

tak tolko moj nazor do tejto temy.. tak dufam ze ma tu niekto nezvozi pod ciernu zem :D
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

jediny ucel plynoviek vidim v moznosti vystrelovania svetlic.. uvedom si, ze ak raz vytiehnes plynovku proti niekomu s ostrou, tak dopadnes velmi, vlmi zle.. a to uz nehovorim o zasranom vetre, ktory Ta dobehne opacnym smerom a dostanes dvojnasob na drzku..

radsej rychle nohy ako pynovka
inspiring_kalam

Príspevok od používateľa inspiring_kalam »

no s tym vetrom mas pravdu ten je ozaj nanic.. ale k tej ostrej vs plynovka.. keby niekto namna mieril hociakou.. nedal by som ruky ani dole nieto za opasok.. a keby na teba niekto mieril ty by si si sahol za chrbat po zbran? to by sa dalo nazvat samovrazda.. a po zasahu dvoma NV120mg by netrafil ani seba.. tot moj nazor.. bo hned ako by som videl ze saha po zbrani by som palil a bezal
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

opacna situacia Ta nenapadla? vies na 100 % ako sa bude blbec chovat v strese? pod vplyvom .. ? alebo neucinny vystrel - a co potom?
inspiring_kalam

Príspevok od používateľa inspiring_kalam »

ked tak na tym rozmyslam mas v tom pravdu jasne ked je nekto debil tak aj ked mu mavas pred nosom hlavnou moze tahat nieco svoje.. aj ked kombinacia napity a ozbrojeny mi nepride natolko pravdepodobna.. jasne ze stat sa moze setko.. to berem.. ale v tych miestach kde sa denne pohybujem su bud triezvi (niektori pravdepodobne ozbrojeni.. alebo tii vysloveni bezkrki bitkari) alebo dopite "socky" ktore sice maju riadnu silu v tom navale agresie ale ledva na vino nieto na zbran.. (tam hrozi skor otrava krvi od uhryznutia) :lol:

esteraz pre uplnost pripustam ze stat sa moze vsetko.. len som chcel nacrtnut "potencialne hrozby" ktore mam dennodenne kolo seba.. napriklad cesta z prace.. koncievam 21:00.. kym sa dostanem domov je 22:30.. peso.. 2x "utulne" stanice.. a zas peso.. vid dnes piatok.. vsetci zapijaju tyzden prace a zaciatok vikendu.. takze zas budu stanice plne asocialov.. a ulicky tych ostatnych..

a uz ma "vytacaju" te obrazky ZORAKI 914.. :lol: este chvilu a sa zbavim toho glocka 26 od bruni aj ked je pekny.. a kupim ten zoraki.. bo sa mi zacina pacit.. a pri tolkych chvalach z kazdej strany.. :idea: :roll:
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Willo87:
Podľa toho čo píšeš sa na plynovku spoliehaš, že v prípade nebezpečenstva ti pomôže dostať sa z tej situácie.
Ak je to tak, zabudni na Bruni. Kúp si poriadny Umarex, ktorý sa dá bezpečne nosiť s nábojom(kou) v komore, a maj v komore hneď CS alebo NV, na blank sa vykašli.

To možno znie ako je násilné vnucovanie môjho názoru, nie je to tak, len si myslím, že na sebaobrane netreba šetriť za každú cenu. Bruni je proste na zábavku, inak je to jedna z najhorších značiek.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

Možno bude môj názor pôsobiť v tejto sekcii ako provokácia, ale plne sa stotožňujem s dirty.harrym. Plynovky sú isto len na zábavu. Buď máš pri sebe ostrú, alebo si zaobstaraj niečo, čo ťa skutočne ochráni. Ja keď neberiem pištoľ, tak mám niekedy nôž, inak preferujem krátku palicu a ak mám nejakú bundu, tak dve krátke palice.
inspiring_kalam

Príspevok od používateľa inspiring_kalam »

Berserker: o kvalite bruni som sa uz presvedcil.. a na strelnici som ten miniGAP skoro j***l do terca.. kukni si diskusiu o Bruni miniGAP tam som dal aj fotky zasekov ktore som nikda nevidel ze sa moze nabojnica otocit v komore pri vyhadzovani o 180 :D
mal osm od umarexu vychvaleny Walther P22.. lahka kompaktna.. ale zasekavala sa tiez..
uz som rozhodnuty kupit zoraki914..

vaquero: jasne ze by som radsej ostru.. ale kto mi da Ačko ked niesom zivnostnik a podobne..?? aj ked zanedlho mozno.. kto vie..

a ked na utocnika vytiahnem palicu idem tym do konfliktu a fyzickeho kontaktu.. kdez to ked vytiahnem plynak vela z tych asocialov a pod. upustia od zameru napadnut ma.. a idu si posvojom..
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"