Zbran cisto iba pre IPSC - CZ 75 SP-01 Shadow vs CZ 75 TS.

Ktoru z tychto dvoch zbrani by ste si vybrali cisto iba pre IPSC sutaze, pricom cena zbrane je nepodstatna ?

CZ 75 SP-01 Shadow
25
58%
CZ 75 Tactical Sports
18
42%
 
Celkom hlasov: 43

inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

je to úplný mišmaš

hit faktor je nemenný, nech to prenesieš do akejkoľvek divízie, hit faktor je totiž podiel nastrieľaných bodov - penalizácie a času. toto sú veličiny absolútne nezávislé na ostatných strelcoch. to, čo si sa snažil vyjadriť (a aj tak nesprávne) budú zrejme celkové body, tzv. stage points, ktoré sú určené až po dostrieľaní všetkých strelcov na danom stage v danej divízii. pri presune je to následovne:
(hit faktor X / max. hit faktor v divízii, do ktorej prenášaš) x max. možný počet bodov na stage. V prípade, že dosiahnutý faktor strelca X je vyšší ako max v divízii, do ktorej sa prenáša, strelec X dostáva max. počet bodov a ostatným sa body prerátavajú podľa vzorca popísaného vyššie.

Na základe toho, keďže strieľam STD, iba "voľným okom" bez kalkulačky Ti viem povedať, ako by som sa umiestnil v inej divízii s odchýlkou +- 5bodov na match points. Je to len o cviku, nie o tom, že sa to "nikdy nebude dať porovnať"

Takže si mi nedokázal nič, iba to, že v tom máš hokej. Ak sa budeš chcieť najbližšie vyjadriť o niečom týkajúcom sa pravidiel, skús najprv SS, kým budeš mýliť ostatných. Nemám problém Ti odpovedať bez toho, aby sme zahlcovali témy, ktorých sa to netýka
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

bbpd napísal:(hit faktor X / max. hit faktor v divízii, do ktorej prenášaš) x max. možný počet bodov na stage.
Si zo mna robis prdel, ved podla tohoto vzorca beriete kazdeho strelca ze vlastne striela v divizii do ktorej sa akoze prenasa. To znamena ze jeho handicap z production do standard vobec nijako nekompenzujete.

Urcite si sa sekol v tom vzorci , pozri to prosim ta este raz.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ale už dosť!

BKSL - nerozumieš základným pojmom, lebo si podľa vlastných slov lenivý čítať pravidlá. Nevieš, čo je hit faktor, čo sú stage points, ...

A čo už je vrchol, ani si len poriadne neprečítaš odpoveď, ktorú ti tu Marek pracne napísal a z ktorej je aj priemerne inteligentnému človeku jasné, ako sa veci majú.
Na celom svete, aj na vrcholových pretekoch veselo prepočítavajú strelcov z divízíe do divízie (Marek spomenul niektoré z dôvodov).
Ale BKSL vie na 100%, že sa to prepočítať nedá, lebo ... tomu nerozumie a odmieta si to nechať vysvetliť.

Nepleť tu ostatných svojimi fantazmagóriami, prosím.

Tému zamykám.
Ak niekto budete chcieť vložiť vlastné skúsenosti s uvedenými zbraňami, kontaktujte mňa alebo niekoho z modov.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Tému znova odomykám, držte sa jej prosím.
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

Zaujímavou kombináciou oboch zbraní je zbraň jedného SK strelca, ktorý to vyriešil šalamúnsky a na telo Shadowa dopasoval záver a hlaveň z TS. K tomu jednočinná spúšť, šachta a pod. a vznikla z toho super búchačka. Mal som možnosť ju vyskúšať a tiež som začal uvažovať o podobnej úprave, keď moja aktuálna doslúži. ale škrie ma to Tanfoglio... :wink:
Rohypnol
prispievateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Rohypnol »

Ja už len očakávam, kedy sa zbrojovky zobudia a na ráme jednej zbrane sa budú dať meniť ráže ako napr 22 LR adaptér, 9mm Luger jeden záver a 40 SW druhý záver. Tréning búchaš s prvými dvoma a na pretek ideš do štandardu major so 40 SW.
Ta to lahoda a každý by bol ticho, že ho niekto jebol len na faktore. Aj keď tiež poznám jedného SK strelca, čo s 9 mm Luger vyhral MS SR... :evil:
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 15 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Rohypnol, ja ich poznám dvoch :-(
A čo sa týka viacerých kalibrov, niečo som videl na jednom webe, menila sa len hlaveň a zásobník 9luger a .40SW aj keď neviem ako to vyriešili s čelom záveru.

bbpd
Tu je spomýnaná CZ.
Obrázok
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

poznám ju dobre :) potom ju od Teba buď odkúpim, alebo Ti nechám vyskladať rovnaku :wink:
No a ja tiež poznám takých strelcov dvoch, ale to Ti sľubujem, že tento rok Ťa natriem aj s mojim Shadowom znova a vlaňajší titul obhájim :twisted:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ten ram na Shadowe je o tolko ergonomicky lepsi, ze sa ho oplati vymenit za ram TS-ka ?
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

je to samozrejme individuálne, ale myslím, že Shadow má lepší úchop pre väčšinu strelcov ako TS. iné vybrania pod lúčikom a tiež pod kladivom pustia ruku na zbrani vyššie, čo minimálne pocitovo (a u mňa aj fyzicky) spôsobuje lepší kontakt so zbraňou a uloženie ťažiska bližšie k osi zápästia.
Používateľov profilový obrázok
In - FinitY
prispievateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 15 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa In - FinitY »

Nemenil som rám, menil som záver :-)
Lepšie sa mi drží SP-01, TS je pre mňa velký.
Momentálne mám už inú zbraň a tam mám rôzne velkosti chrbtov, takže toto už neriešim, aspoň zatial.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

add mi dal strelit zo Shadow-a (vdaka). So spustou na Glocku sa to neda porovnat. Relativne jemny prepad a rana, super. Aj sa to drzi lepsie ako G. Uz len tie bubaky nasetrit. Takze boj G vs Shadow pre IPSC, tak vitaz u mna jednoznacne Shadow.
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa rob999 »

to BK: keby si prišiel do Tekova túto nedeľu, mohol si si vyskúšať všetky zbrane CZ, vrátane konverzie na CZ 75 Duty a vrátane dvoch 1911-tok Dan Wesson, náboje boli zadarmo k dispozícii a kto chcel vyskúšal!
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

na ktorej sutazi bude este taka moznost ?

rad sa jej zucastnim :twisted:
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa rob999 »

Nomed: páni z UNIONu sa vyjadrili, že sa im akcia páčila, čo hlavne nás potešilo a preto ak väčšine strelcov nebude vadiť že bude o jeden stage menej, spravíme opäť predvádzačku a pridáme k tomu aj dlhé zbrane vrátane nového škorpióna EVO!!!
Bude to závisieť hlavne od vás všetkých
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"