Náboje 9mm PBRX

inspiring_saha

Príspevok od používateľa inspiring_saha »

nie len o nom!
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Fugaga
Fúúú-to co si popisal o prebijani-ved to je hotova veda.Myslim ze Tvoje vedomosti o prebijani a strelive Ti moze zavidiet nejeden expert.
Je to pre mna moc zlozite-kazdy typ zbrane ina laboracia,ina zapalka, strela-hladat ,skusat a zapisovat az kym sa dopracujem k tomu,co najviac vyhovuje mojej zbrani.
Myslel som si,ze je to ovela jednoduchsie.Zostanem asi pri kupovani tych tovarenskych i ked ta myslienka prebijania ma stale laka.
Ako dlho sa uz zaoberas prebijanim?

Vdaka Ti za informacie.
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

strelec122: Áno prebíjanie je taká menšia veda,ale nič zložité. Ide len o to čo tvojej zbrani najviac vyhovuje, resp. akú presnosť chceš dosiahnuť...O vede sa dá hovoriť pri prebíjaní puškových nábojov pre Benchrest. Tam je to fakt o viacerých faktoroch, keď potrebuješ dosiahnuť aby Ti to strieľalo na 100m takmer na flek rozptyl 1/2MOA (1,45cm) a menej. Ak ideš strieľať niečo ako IPSC alebo trénovať obrannú strelbu tak je to fuk tam Ťa ten sústrel až tak zaujímať nemusí. No pri mierenke si zas vieš urobiť náboj na mieru a môžeš tým dosiahnuť sústrel o akom by si s továrnym strelivom ani nesníval. Na nete nájdeš dosť laborácií kde už stačí len robiť náboje, dolaďovať a porovnávať s čím si viac spokojný. Predsa oprať nábojnicu, zalisovať zápalku, nasypať odvážený prach, zasadiť strelu a zaškrtiť nie je až taký problém.
Ja sa tomu venujem tak rok a pol. Všetko som si hľadal na internete a skúšal. Česi sú v tomto dosť v predu a na čekom a zahraničných streleckých fórach som zbieral informácie. Niekto mi niečo poradil a tak som skúšal. Stále sa niečo nové človek naučí, lebo ako píšeš, prebíjanie je veda :)

Najprv máš z niečoho úplný chaos, potom prídeš na to ako to funguje a potom Ťa to začne baviť. :wink:
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

strelec122: Áno prebíjanie je taká menšia veda,ale nič zložité. Ide len o to čo tvojej zbrani najviac vyhovuje, resp. akú presnosť chceš dosiahnuť...O vede sa dá hovoriť pri prebíjaní puškových nábojov pre Benchrest. Tam je to fakt o viacerých faktoroch, keď potrebuješ dosiahnuť aby Ti to strieľalo na 100m takmer na flek rozptyl 1/2MOA (1,45cm) a menej. Ak ideš strieľať niečo ako IPSC alebo trénovať obrannú strelbu tak je to fuk tam Ťa ten sústrel až tak zaujímať nemusí. No pri mierenke si zas vieš urobiť náboj na mieru a môžeš tým dosiahnuť sústrel o akom by si s továrnym strelivom ani nesníval. Na nete nájdeš dosť laborácií kde už stačí len robiť náboje, dolaďovať a porovnávať s čím si viac spokojný. Predsa oprať nábojnicu, zalisovať zápalku, nasypať odvážený prach, zasadiť strelu a zaškrtiť nie je až taký problém.
Ja sa tomu venujem tak rok a pol. Všetko som si hľadal na internete a skúšal. Česi sú v tomto dosť v predu a na čekom a zahraničných streleckých fórach som zbieral informácie. Niekto mi niečo poradil a tak som skúšal. Stále sa niečo nové človek naučí, lebo ako píšeš, prebíjanie je veda :)

Najprv máš z niečoho úplný chaos, potom prídeš na to ako to funguje a potom Ťa to začne baviť. :wink:

Ďakovať nemusíš...aj mne poradili a ja to rád a ochotne predám ďalej. Ak budem vedieť tak pomôžem.
inspiring_vaughan

Príspevok od používateľa inspiring_vaughan »

Ak sa vam zdalo 6 sk za tie pbrx vela tak v PO som ich nedavno kupoval za 6.7 kus :lol: a dobre som urobil ze iba jednu krabicku , tych par co som strelil sli sice bez problemov ale skontroloval som preistotu secky a mal som 3 prasknute na 50ks to je celkom dost a este ta cena je cista zlodejina .
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

A tie naboje firma Ares prebija do ruskych nabojnic,za velmi lacno kupené ale nenormalne predražene :roll:
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 17 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

predrazuju ich predajcovia, v DEASe v BA boli v cene okolo 5Sk za kus, uz si presne nepametam, pri vascom odbere sla cena dole. A ked sa berie priamo od Mongela, je tu vacsi priestor pre cenotvorbu :)
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Je tam priestor pre cenotvorbu ale iba pri odbere 10.000+
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

v PO som ich nedavno kupoval za 6.7 kus
v DEASe v BA boli v cene okolo 5Sk
Pani v Arese pri odbere nad 10.000kusuv je cena cca 3.80Sk.

Tak kde sa stala chyba?

Ze by Slovensksa nenazranost?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ja by som aj niečo zobral ale 10000 :roll: ja viem mohli by sme sa spojiť ale od nas s klubu su traja prebijači tak tí určite nie a zvyšok su len trochari.Ja kupujem od kamoša su zo strelamy Ares 147gr,ale po 4sk tiež len tak po 500ks. :(
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Michal1: Asi to bude tak ako pises...

Ale aj ked by to skor patrilo do vedlajsej sekcie, pridam moje skusenosti co sa tyka prebijania - ak clovek nie je sportovy strelec alebo nenastriela tazke tisice alebo desattisice nabojov rocne, tak prebijat 9mm sa moc nevyplati. Ak ich clovek vie kupit za 4 alebo aj 5Sk, ta cenova uspora je minimalna. Uz len zakladne vybavenie na prebijanie vyjde cez 10 litrov (lis, matrice, cisticka nabojnic, zapalkovacka, davkovac prachu, mazanie, atd.) , a ak clovek ma prebijat vacsie mnozstva uz mu zakladne vybavenie s jednocinnym lisom stacit nebude, respektive to bude extremne pomale a frustrujuce. Progresivne lisy uz su zasa pre jedneho overkill, cenovo vratane vsetkeho prislusenstva je to uz slusna palka, a na presne puskove strelivo sa pouzit nedaju. Tiez treba zvazit miesto - videl som aj prebijacie 'dielnicky' spravene vo vstavanej skrini v spalni, ale ma to daleko od idealu, nehovoriac o tom ze nie kazdy povazuje vonu pusneho prachu za prijemnu, a manzelka alebo spolubyvajuca/ci to nemusia zrovna moc dobre tolerovat (nehovoriac o buchani lisu pri kazdej operacii alebo hodiny trvajucom hucani cisticky/tumblera ci piskani ultrazvukovej cisticky, atd.)

Prebijanie je sice pekny a zaujimavy konicek, ale casovo dost narocny, a skor nez sa do toho niekto pusti odporucam prestudovat si co najviac teorie a zajst sa pozriet k niekomu kto prebija a odsledovat jeden komplet proces prebijania, a podla toho sa zariadit.

Ja mam sice matric spustu (vratane 9mm), ale 99% casu si prebijam len puskove naboje, kde uspora na jednom naboji vyjde cez 50Sk, pricom ale hlavny dovod nie je uspora (ako napisal fugaga, prebijanim neusetris, ale zastrielas si viac), ale predovsetkym to ze tovarenske strelivo nikdy nie je tak presne ako precizne prebite strelivo.

Pri 9mm ale extremna presnost streliva pre 99% strelcov potrebna nie je, cize pokial by clovek mal prebijat len pre seba a usetrit korunu, dve, na jednom naboji, trvalo by velmi dlho nez by sa mu vobec vratila prvotna investicia a skutocne by zacal nieco setrit (ale vzhladom na vsetok suvisiaci cas ktory tomu clovek venuje aj to len teoreticky).

Ale ako bolo spomenute, konicek je to pekny :wink: :)
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

My sa tiez vzdy dame v klube dohromady a objedname 20-30.000 nabojov a potom to ide.
Ak by som to mal kupovat za 7sk, tak dakujem pekne za taky konicek!!!
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

Gunslinger: Úplný súhlas pri vystrieľaní nejakých 200-300 nábojov mesačne sa to samozrejme neoplatí to si to radšej pôjdem kúpiť. V prebíjaní ide hlavne o to, že si urobíš náboj na mieru a to umožní dostať z pušky maximum. Finančná úspora je len taký príjemný vedľajší produkt. :wink:
elegant_tu

Príspevok od používateľa elegant_tu »

pepo_pepo napísal:mm ja som ich kupoval u HERMESAKOV predcerom ich maju po 5,8 :( ale urcite to je BA prirazka

to nieje BA prirazka, ale HERMES prirazka. On ma vsetko brutalne predrazene a prijemny je ako hladny pitbul
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Nepouziva Ares znova nejake moc opotrebovane nabojnice? Vcera v Colt Clube hned prvy naboj EPRX 125grs komoly kuzel, nabojnica mi pripadala jak napilovana :?, ako som to dalej kontroloval, este jeden taky bol v tej krabicke. No kebyze nemam akutnu potrebu ist si zastrielat, tak to idem vratit :lol:. Glock dymil jak vodna fajka, navazka kolisala, pistol cela zasvinena, ruky zasvinene, smrad jak svina no hroza a aby toho nebolo malo, tak som pre istotu s kazdou vyhodenou nabojnicou dostal po cele, ze co som to kupil :D (A to som pistol drzal jak hluchy dvere, normalne sa mi toto nestava :) ), ale zadrzku som este nikdy nemal. Tusim sa zasa vratim na tovarenske S&B 8g celoplaste. Spravca to tam zbieral, asi prebija :lol:, ale s tymto mu to teda neodporucam :lol:. Ked pridem domov napisem sem seriu. Ale presne su inak dost.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"