Otázky na ministra vnútra v suvislosti s novelizaciou

Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

momentalne anonymny napísal:
A inac tato formulacia ohladom nasich pripadnych otazok je dobra !!!
"Tie najzaujímavejšie vyžrebujeme "

vyborny postreh. Som maximalne znechuteny z tejto hry na demokraciu, spravodlivost a fair play.
friendly_chatelet

Príspevok od používateľa friendly_chatelet »

http://tvnoviny.sk/spravy/domace/deport ... html#video

Otazka c.3

"Pán minister, ako vysvetlíte zásadný rozpor medzi štvrtým a piatym paragrafom chystanej novely zákona o zbraniach a strelive?" opýtal sa Lipšica Pavol zo Zbyňova. Rekaciu Daniela Lipšica nájdete v poslednom videu."

Odpoved pana ministra podla ocakavania.

Tak na okraj krasny priklad, ako spolahlivo funguje novinarska vynaliezavost, ktora zo mna spravila "Pavla zo Zbynova"....skoda len, ze ani jedno z toho niesom :D
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2883
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa telra »

cela markiza lol....
hlasovanie nebudem komentovat, pochybujem ze ho tv markiza manipuluje ale tiez pochybujem ze tam je nejake obmedzenie na pocet sms z jedneho cisla...
a tie vyzrebovane otazky :D lol ani jedna :D
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

edit: ja sa tomu aj tak prd rozumiem
Naposledy upravil/-a gewehr v 19 Sep 2010, 22:22, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
buchar
prispievateľ
Príspevky: 169
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa buchar »

pockajme, aky bude prepracovany navrh novely, co z tych pripomienok sa tam dostane ...
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 19 years

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

neviem, ci som videl malo vystupeni pana ..., ale v kazdom, ktore som videl, a neboli to zaznamy toho isteho, pouziva spojenie slov nieco v zmysle, ze su tie zbrane, ktore chce zakazat, v domacnosti, nie u drzitela zbr. preukazu, cim chce zrejme vyvolavat dojem, ze visia volne na stene s plne nabitym zasobnikom, odkial ich ktokolvek moze zvesit a pouzit - co je samozrejme somarina.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 19 years

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

http://www.proofreading.cz/lobbovat-nebo-lobovat

v SJ je to asi podobne.

stale sa hovori o lobovani, lobbovani, ale strelci a majitelia zbrani konaju verejne, a nie v zakulisi.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Pan minister sprísňujete pravidla pre nadobudnutie a použivanie strelných zbrani mimo iného aj skrátením Psychotestou ... ak sa tak zamyslime strelec je jedinec ktorý ma možnosť zranit/zabit maximalne niekolko desiatok ludi netvrdim ze je to zanedbatelne cislo ale clen parlamentu a ako aj vlada sama o sebe denne manipuluje a rozhoduje o živote miliónov občanov v tomto state ci uz dobre alebo zle je zodpovedna za "ucelnost" zakonov ktore aplikuje do praxe apod.

Takže nemáte pocit ze členovia parlamentu ale hlavne vlády by mali podstupovať psychologicke vyšetrenia a skúšky právnického minima skor ako zvyšný občania tohto statu ???
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

:idea: :twisted:
friendly_chatelet

Príspevok od používateľa friendly_chatelet »

http://www.cas.sk/clanok/181770/ministe ... te-sa.html

Opat bude v online diskusii... opat je tu moznost sa pytat... opat si bude vyberat len otazky, ktore sa mu budu pacit... :roll:
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

tentokrat ich nebude vyberat, tentokrat ich rovno so sebou prinesie.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Tak aj ja som tam dal svoju obsiahlu pripomienku, no uvidime ci odpovie. Argumentacne bude podla mna zasa na nule. Obavam sa, ze to bude znova kombinacia demagogie a populizmu, skratka potrebe zaujať za každú cenu :?.
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa djuri »

rovnaka odpoved ako vzdy..zbytocne aj citat..zase blaboly o potencialnych obetiach
Preco za jedneho strelca trestate vsetkych, nie je to kolektivny trest alebo neschopnost. (Igor Bednar)
Považujem absolútnu väčšinu držiteľov zbrojných preukazov za slušných ľudí, ale žiaľ sú medzi nimi aj psychicky labilní jednotlivci, ktorí predstavujú riziko pre bezpečnosť ostatných. Preto navrhujeme zaviesť pravidelné psychotesty pre držiteľov zbrojných preukazov. Chápem, že poľovníci a športoví strelci obhajujú záujmy svojich členov, ale niekto tu musí obhajovať aj záujmy potenciálnych nevinných obetí - a to musíme byť my.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1610
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa skemro »

ja som dal otazku a ani ju nezobrazilo.
Pytal som sa ako mohol DNV 17-19 vystrelmi zabit a zranit tolko ludi.
Jedine jednotlivimy ranamy a obcas aj 2 jednou.
friendly_chatelet

Príspevok od používateľa friendly_chatelet »

" Považujem absolútnu väčšinu držiteľov zbrojných preukazov za slušných ľudí, ale žiaľ sú medzi nimi aj psychicky labilní jednotlivci, ktorí predstavujú riziko pre bezpečnosť ostatných. "

Poprosil by som psychicky labilných jednotlivcov, aby sa prihlásili zdvihnutím ruky a následne vystúpili z radu... pán minister pre vás už chystá zberné tábory. :roll:

Nič dobré som nečakal, ale táto veta predčila aj moje nedobré očakávania.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"