Najkvalitnejsie naboje 9x19?

Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa siver »

lovec napísal:Len kratka poznamka na margo cerstvej skusenosti. Na radu kamarata som skusil S&B Subsonic 140grs. (Walther P99). Skusal som na 25m rozne terce, v mojich rukach podstatne konzistentnejsi rozptyl ako doteraz pouzivane S&B SP 100grs. alebo Geco FMJ 124grs.
Ja strielam už cca. 3-4 mesiace len Subsonic (cca. 1000ks). Podľa mňa asi najlepší pomer cena/vlastnosti pre tých čo neprebíjajú (zámerne nepíšem kvalita). Mierenku moc nemusím a na IPSC je presnosť OK. Ale ten mierny spätný ráz je super. Keď som ich prvý krát skúšal v Allrounde, tak som sa normálne zľakol, že v náboji nie je prach :shock:
Pred tým som používal FMJ 124grs. a Ares 147grs. FMJ 124grs. sú o dosť ostrejšie a Ares som použival v G-čku ale do SIGA má zákaz stupu :!:
A cena bola v podstate rovnaká ako pri SB FMJ 124grs. - samozrejme pri veľkom množstve.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Kde si kúpil SB Subsoniky za cenu v podstate rovnakú ako SB 8-gramové FMJ?
Koľko rádovo bolo to veľké množstvo?
tom11
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa tom11 »

Mate niekto skusenost s GRAND POWER 9mm Luger Subsonic FMJ, 9g / 140grs? Robia ich pre nich v ZVS. Ako su na tom s kvalitou?
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Tie ZVS s 9g strelou som testoval,rozptyl 7 az 10 cm s HK P2000Sk ,15 metrov. Isli tak 10 cm nizsie ako ZVS 7,5g strela. Ziadna zavada.
tom11
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa tom11 »

Diky za odpoved. Kolko si ich vybuchal?
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa tompek »

snypo: ZVS s 9g strelou som testoval,rozptyl 7 az 10 cm s HK P2000Sk ,15 metrov

chlapi, to môže mať až taký rozptyl? samozrejme neberiem do úvahy kvalitu strelca. Inak s malorážkovým adaptérom na 25m uletí len niekedy do 8, a pri strele S&B 8g police je to cca v kruhu 20cm, to znamená že tiež môžu mať väčší rozptyl?
inspiring_nash

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

mam ruger LC9 a zatial sa mi najlepsie osvedcili tieto vcelicky:

http://www.hermes.sk/cci/cci-9mmluger-1 ... rass-5200/

neviete mi poradit, kde ich viem kupit najlacnejsie, alebo nevie ich niekto zohnat lacnejsie?

diky
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Čím sa osvedčili? Resp. v čom je rozdiel oproti iným? Lebo bojím sa, že tieto sa budú lacno zháňať trocha blbo.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

podľa čoho posudzuješ kvalitu streliva? Resp. aké strelivo už máš vyskúšané a v akých množstvách?
Rozlišuješ strelivo na tréning a na nosenie?
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Blazer dováža bwarms. Plus to čo sa pýtal Zoidberg - v čom sú iné??

PS: 0,26E je mi veľa aj za 45ku.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ja sa pýtam preto, či odpoveďou náhodou nebude, že s nimi má zbraň najmenej zádržiek. Lebo ak je to len subjektívne vnímanie spätného rázu, tak na to sa vykašli, tie 8 gramové lugre, kopú fakt všetky viac menej rovnako.

A naozaj napíš že aké si už vyskúšal a v čom boli horšie, možno sa nájde niečo výhodné v pomere cena výkon čo si nevyskúšal.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Podá dva náboje naraz? Nemýliš si to s tým, že vyťahovač obíde prázdnu nábojnicu a tá ostane v komore a do tej narazí špičkou ďalší náboj zo zásobníka (double feed)?
inspiring_nash

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

skusal som SB 9mm Para FMJ 8g./124gr. a tiez SB 9mm Para FMJ 9g./140grs. Subsonic a tieto ktore by som chcel zohnat a subjektivne mam pocit, ze strelba s nimi bola pre mna najprijemnejsia.
najmenej to kopalo, zadrzka zatial nebola so ziadnymi nabojmi, a chcem to na nacvicenie strelby na stelnici.
mal som moznost iba dnes zatial vyskusat tieto 3 druhy nabojov a z tychto troch sa mi spominane a hladane zdali najlepsie, preto by som ich chcel zohnat po inej cene ako v hermese alebo na strelnici....
aj ked bolo mi dnes povedane, ze naboj nema vyrazny vplyv na kvalitu strelby a strhavanie...ale aj tak mam pocit stale subjektivny, ze sa mi s nimi strielalo najlepsie, aj rozptyl bol asi najlepsi...
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Pagy: Tie náboje čo si strieľal sú všetky 1. trieda, zistiť tam rozdiel v presnosti by vedel skutočne špičkový strelec s úplne inou zbraňou ako je Ruger LC9 (nejaký mierenkársky špeciál).

To že ťa 8 gramový Blaser kopal menej ako 9 gramový subsonic od SB... no buď by Blaser robil veľmi slabé návažky, ktoré by boli na hranici spoľahlivosti čo sa týka správneho cyklu obtiahnutia alebo (pravdepodobnejšie) ten spätný ráz ešte nevieš tak odhadnúť a "všetko kope moc".

To čo ti povedali, o tých nábojoch že nemajú výrazný vplyv na kvalitu streľby, tak v zásade s tým súhlasím, pokiaľ zrovna niekomu neujde séria, tak by to pri rovnakej návažke malo byť u serióznych výrobcov plus mínus to isté. Nechcem ťa odrádzať od tých Blaserov, ale ak chceš kupovať lacné náboje, tak sa bere po tisíckach a značky sú väčšnou MFS, S&B, ZVS... proste tie čo sú vyrábané u nás alebo u blízkych susedov.

Elado: volaj to ako chceš, ale dosť ľudí ti nebude rozumieť :D
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

elado: ja nehovorím o S&B bežne v obchodoch, ja hovorím, že ak sa robia hromadné nákupy, tak ide o rôzne verzie S&B, MFS a ZVS. U S&B sa dali zohnať aj lacné 7,5 gramové, aj 8 gramové a dali sa aj za super cenu 9 gramové.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"