Čo na oči?

Použiívate ochranné strelecké okuliare?

Ano vždy.
146
65%
Len pri kovovych ter?och.
21
9%
Len na krytych strelniciach.
3
1%
Nie, nikdy.
29
13%
Zaleži od nálady.
25
11%
 
Celkom hlasov: 224

inspiring_roentgen

Príspevok od používateľa inspiring_roentgen »

porovnavat "strelecke" okuliare a okuliare z mileticky je fail

pri kupe skratka treba hladat nieco co splna aspon ANSI Z87.1
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Používam dioptrické okuliare a zatial som používal na strelnici skor provizorne UVEX okuliare robotnicke,ktore až tak nesedia.
Čo hovoríte na http://www.uvex-safety.sk/index.php?con ... oduct=9168] tieto UVEX okuliare ? Odolnosť dostatočná,tvar celkom priaznivý,myslím že by sa dali použiť aj na dioptrické okuliare.V pripade velmi dynamickej strelby (obraty na zemi brucho-chrbat,prípadne nejake spadnutie na zem...) by asi nedržali na tvary ako napríklad http://www.uvex-safety.sk/index.php?con ... oduct=9302].
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Moj nazor na ochranne okuliare je taky, ze bez nich sa striela sice lepsie :), ale treba ich mat aj tak vzdy. Clovek nikdy nevie co sa moze stat (napriklad: zlomeny udernik, moze vyletiet do oka vytahovac, vystraznik, cast nabojnice a odrazenej strely od popra, videl som na videu dokonca ako jednemu chlapikovy riadne udrel po tvari ten kryci plech zaveru aj s vratnou pruzinou z AKcka a pod.) a to nielen z vasej zbrane, ale aj napriklad od strelca z vedlajsieho stavu. Zatial si ochranne okuliare poziciavam na strelnici, ale planujem kupu vlastnych, len som sa este stale nerozhodol ake.
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rado74 »

Takze nedalo mi a chcel som testnut okuliare ESS nakolko vyrobca garantuje odolnost zasahu malymi brokmi na nejaku vzdialenost /nechce sa mi hladat na aku/

mal som poskriabane biele sklo takze som ho obetoval na vyskum :D
Strielal som 4-kami brokmi 12x70 32g. Sellier Bellot, zbran Saiga na vzdialenost cca 9m.
Musim uznat, ze vyrobca neklame ani jeden brok ktori zasiahol sklo nepresiel skrz.Tie skla funguju spolahlivo po brokoch ostali len preliaciny a to sa jednalo o priamy zasah z dost malej vzdialenosti.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

heh, neviem či by v takom prípade malo zmysel si chrániť oči, keby si mal hlavu ako sitko :D
eager_perlman

Príspevok od používateľa eager_perlman »

Nazdar, používa niekto ochranné okuliare s dioptrickou vložkou? Ak ano, aké?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ja ich používam. Moc možností nemáš, ja som okrem tých mojich počul len o jednej značke, ktorú som medzitým zabudol. Používam ESS ICE NARO (to Naro je označenie pre o 10% užší model pre užšie tváre) s touto vložkou: http://www.esseyepro.com/ICE---Advancer ... etail.html

ESS vyrába viac modelov okuliarov do ktorých sa dá optická vložka vložiť (napr Crossbow a potom uzavreté modely ako Profile NVG) a potom predáva myslím dva typy optických vložiek, tú čo mám ja a potom ešte túto: http://www.esseyepro.com/ICE---Profile- ... etail.html


Výhody:
1) Veľmi kvalitné okuliare, Youtube je plný testov ako do týchto okuliarov strieľajú, ako po nich prechádzajú autom atď a sklá stále držia. Ochrana špičková. Tieto okuliare môžeš vidieť u pokročilejších strelcov dosť často, akurát bez optickej vložky.

Nevýhody:

1) manipulácia nie je tak pohodlná ako s normálnymi okuliarmi, keď sa zahmlia či zamastia, tak treba vložku vybrať a utrieť štyri strany skiel (obe optické a obe ochranné).

2) Cena tohto riešenia. Okuliare ťa vyjdu z USA na takých 60 eur aj s poštovným, troma vymeniteľnými sklami a púzdrom. Optická vložka ťa vyjde ďalších 25 eur aj s poštovným a nakoniec treba do nej dať urobiť sklá. Do tej vložky čo som ti poslal ja, čo nemajú normálnu obruč sa minerálne sklá zrejme ani nedajú spraviť kvôli krehkosti, takže boli nutné drahšie plastové sklá. Beztak by som ale chcel tie, na ochranné okuliare mi klasické sklo nepríde ako dobrý nápad aj keď len ako spodná vrstva. To je ďalších cca 40 eur.

Kolem a kolem ale moc možností nemáš a ak nerátam kontaktné šošovky plus klasické ochranné okuliare, tak mi to príde ako dobrá voľba a šiel by som do toho zas. Investícia je to jednorázová a tá ochrana je kvalitná. Ak to budeš kupovať, tak si daj pozor na kompatibilitu, nie každá vložka je kompatibilná s každými okuliarmi.

Snáď som na nič nezabudol.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

zoid: mozes mi zmerat sirku tvojich uzsich okuliarov? a ako sa vymienaju skla, je to jednoduche, alebo hrozi zakazdym zlomenie niecoho?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Zmerať to môžem, ale pochybujem, že to k niečomu bude, keď nevie človek presné zakrivenie atď. Ak ideš na stretnutie v Turanoch, tak ti moje okuliare môžem na chvíľu požičať a normálnu verziu (bez NARO) tam iste niekto bude mať. Zlomenie ochranných skiel nehrozí určite, to vymieňanie je také nepríjemné (musí to puknúť), ale zatiaľ vždy dopadlo dobre. :) Náhradný rám aj s nosníkom a šnúrkou ale nie je príliš drahý, stojí asi 13 euro, mali ho v BWarmse, teraz ho tam už nevidím. Jeden som odtiaľ nedávno objednal pre istotu a aj preto aby som ich nemusel tak často meniť, nožičky sa menia ťažšie, nosník celkom ľahko. Mám tri sklá, dva páry nožičiek a keďže optická vložka je priamo spojená s nosníkom, tak ten mám iba jeden. Inak recenzia ktorá kedysi pomohla mne:

http://www.comorrapredators.estranky.sk ... -----.html aj keď je na trocha iné brýle a potom som objavil nejakú novšiu, tú som ja nemal vtedy možnosť čítať: http://www.6crg.cz/clanky-intf-ess-ice-2-4-naro.php

Pre ľudí čo optickú vložku nepotrebujú je to ale jednoduchšie, tí si kúpia sadu skiel s rámom, dokúpia dva rámy a majú hneď tri páry okuliarov, keďže nie sú viazaní na jeden nosník. :)
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

na stretnutie nejdem, tak skus aspon pre orientaciu, aj ked predpokladam ze skor sa mi budu hodit tieto mensie, adidas som tiez kupoval s mensim ramom :-)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Šírka v kĺbe je 12,5 centimetra. Samotné okuliare majú do šírky vyšší presah kvôli ochrane. Nožičky/rám sú z plastu ktorý sa dá ohnúť ako do strán, tak smerom hore/dolu, plus je tam tá elastická sranda ktorá sa pripne na nožičky, takže padať by to skutočne nemalo. Normálna verzia bude mať v kĺbe tak 13,8 cm tipujem.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Je na SK nejaký dobrý (výberom a cenou) zdroj ESS okuliarov, alebo sa radšej treba poobzerať vonku?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

pokial viem, tak v municaku je vyber. minimalne si to tam mozes poskusat.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

dik 8)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yarco: napríklad v BWarmse, ale niektoré produkty majú nejako divne označené, že už neviem o čo sa jedná, predtým som tam vidiel klasické názvy. Inak aj tak pochybujem, že si budeš doplácať za Crosshairy, Crossbowy či Suppressory. Zdá sa že tam majú aj celkom slušné ceny: http://www.zbraneastrelivo.sk/vyhladava ... y=0&page=1

Luke: je to tiež možnosť, ale príde mi nefér otravovať predavača v SK obchode, ktorého niekto musí platiť, musí platiť priestory predajne, cenu navýšiť o clo a DPH a potom to kúpiť na Ebayi, kde predávajúci žiadne tieto náklady nemá a môže teda ponúknuť nižšiu cenu. Klasické ESS som skúšal kedysi Revinove, potom som vyskúšal verziu NARO, ktorú mal Marek Z a následne kúpil a dúfal, že optická vložka bude fungovať, čo sa aj potvrdilo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."