Útok psov v Dunajskej Lužnej

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa agger »

Som uz alergicky na pojem "bojove plemeno" v novinarstine mi no evokuje sialeneho strelca.

Ako chovatel som rozhodne za to aby ludia boli tlaceni do vycviku a zvladanutia svojho psa. A to najma ulavami na daniach za psa. Zaroven zaviest system viditelneho znacenia povahy psa (cerveny obojok - utoci/neznesie sa s ludmi, oranzovy - utoci na psy, zeleny - bezproblemova povaha).

Ale cela praca so psickarmi zacina pri hovnach. Ak je majitel kreten a nezbiera po svojom psovi, tak by sa mu malo jeho chovanie zatrhnut. Pretoze ak zlyhava v takejto elementarnej veci, tak o vycviku nemoze byt rec.

@ Matus: Ad retaz. Pes je tvor spolocensky a s ludmi previazany nejakych 15 000 rokov. To sa vyrazne prejavuje na jeho chapani svorky, kde cloveka vie prijat ako alfa samca. Sucastou toho je jeho potreba zdrzovat sa vo svorke. Preto ak je pes uviazany na retazi je to ako clovek zavrety proti svojej voli na samotke. Vedie to k porucham spravania a agresivite. Detto pripad z Luznej. Psy si vytvorili vlastnu svorku a de facto zvlceli.

Len na margo. Ludia sa casto pozastavuju nad tym preco si niekto do bytu vezme vacsie plemeno. V konecnom dosledku je to jedno pretoze pes sa snazi byt v blizkosti svorky a ci zabera 0.25 alebo 0.5m2 ked lezi je skutocne jedno. Dokazom je moja potvora, ktora napriek tomu ze ma 3 pelechy kde moze pohodlne spat, lezi prave teraz podo mnou s hlavou na mojich nohach.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1088
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Ravenn »

Agger a ako nazves plemeno ako pitbull? Spolocensky vodiaci pes?
A na co bol tento pes slachteny? ako chovatel by si to iste mal vediet. Ja som podobne alergicky na pritomnost prave takychto bojovych psov, ktore bojovymi su, lebo na to boli vyslachtene., napriklad na sidlisku medzi detmi.

Ja som jednoznacne pre iste psie rasy za evidenciu a zdovodnenie potreby drzat takehoto psa a zlozenie skusky sposobilosti (vratane vycviku). som fakt zvedavy naco je niekomu pitbull.. kde aky magor si takeho psa moze kupit uplne volne...

Suhlasim s tebou v otazke hovien.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2883
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa telra »

Ravenn napísal: ...Ja som jednoznacne pre iste predmety za evidenciu a zdovodnenie potreby drzat takuto vec a zlozenie skusky sposobilosti (vratane vycviku). som fakt zvedavy naco je niekomu strelna zbran.. kde aky magor si takuto zbran moze kupit (uplne volne)...
Neviem co riesite prave tohoto pittbula, vyzera to naozaj tak, ze zenska mala jasne povedane psa nechat tak ako je priviazany, jedno s druhym. Len zenska bola najmudrejsia alebo co tak ho zobrala na prechadzku. To ako ked najblizsie niekto skoci pod vlak ta k budeme stavat 4 metrove mury pozdlz kolajnic na celom slovensku lebo ludia su krepy?
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

Ravenn, slovne spojenie "... zdovodnenie potreby drzat ..." mi sposobuje alergicku vyrazku.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

Ravenn napísal:Agger a ako nazves plemeno ako pitbull? Spolocensky vodiaci pes?
napr. aj zachranar:
Obrázok
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa agger »

Ravenn pochop ze pes je to, co z neho majitel vychova. Bez rozdielu rasy. To ze je to casto oblubene plemeno vypatlancov, za to nemoze. Poznam vela pripadov kedy sa prave pitbull/staford stali vynikajucim canisterapeutmi a pracuju s detmi v skolkach, postihnutimi v DSS a pod. Okrem toho su to terieri, cize povodne polovnici. To ze tebe a drvivej vacsine naroda vtlkli do hlavy media definiciu "bojove plemeno", za to tie psy nemozu.

A na to preukazanie potreby... :roll:

Osobne povazujem za najnebezpecnejsie absolutne nevychovane male psy, ktore svoji majitelia mylne povazuju za nahradu svojho potomstva. Taky pes si potom mysli ze je vodca svorky a to ma za nasledok agresivitu a otravne stekanie. Je s podivom kolko utokov takychto psov prejde bez povsimnutia sposobom, ze ved je to len "skrabanec" alebo nieco podobne. Po priklad nemusim ist daleko, ked takto pohryzol svokru yorkshir a za nasledok bola hnisava rana ktora sa musela sit a niekolko tyzdnov na antibiotikach.
Naposledy upravil/-a agger v 20 Aug 2012, 22:37, upravené celkom 1 krát.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa matus69 »

cela sucasna situacia mi pripomina dobu tak 3r dozadu, ked sa vo velkom riesilo, ze hypermarkety prebaluju stare maso. Max pokuta, ktoru vtedy mohol hypermarket dostat, bola niekde na urovni 10.000eur. Hadajte kolko hypermarketov dostalo pokutu na hornej hranici sadzby?

hadate spravne - ziaden.

To vsak nebranilo politikom, aby schvalili novelu zakona, kde potom velkohubo vyhlasovali, ze maju bic na hypermarkety - zvysili max uroven pokuty na 133tis eur. Skusme hadat, kolko hypermarketov dostalo taku pokutu....

dnes hovorila v rozhlase kynologicka, a povedala, ze ked je majitel imbecil, vychova zabijaka aj z 10kg lubovolneho psa. Ja jej verim, lebo uz sa mi mnohokrat potvrdilo, ze aky pan, taky pes.
Moja otazka je - ak niekto zmiesa vlciaka a pitbula, je to bojove plemeno? A ked zmiesa dobermana a korkspaniela, je to bojove plemeno?

Proste je to nezmysel riesit to takto. A analogicky, tak ako u hypermarketov, stat navrhne zakon a potom serie na jeho vymozitelnost.
Ak chceme, aby bolo na uliciach bezpecne, nech policia zacne vymahat povinnost majitelov psov aby psy nosili na ulici kosiky a vodzky. A ked toto nebude pomahat, zacnime riesit problem a nie to, ze za 10 rokov tu mame 10 smrtelnych napadnuti psom a teraz ideme robit zakony, ktore ovplyvnia desattisice ludi. Viac ludi rocne zahynie ustipnutim vcelou, ideme riesit vcelarov? Ideme od nich pytat dovody chovania vciel a ich odbornu sposobilost?

Toto je politika, nic ine, a hovorim to ako clovek, ktory psa nema a nechce mat.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1088
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Ravenn »

Agger, ano, zdovodnenie potreby, prevracaj si oci kolko chces. A tie recicky, ze pes je taky ako si ho vychovas.... je to raz rasa, ktora ma geny, posunuty prah bolesti, proste vyslachtena na isty ucel.

Na terapeuticke ucely je isto vhodnejsia aj menej povahovo agresivna rasa.

Utoky zmetakov maleho typu asi este cloveka nezabili.... a o to tu ide.

Pes bude mat stale vlastnu hlavu., na to nezabudajte a medzi ludi iste druhy psov nepatria. A ak ich niekto potrebuje, nech zdovodni naco. Pes za to aky je nemoze, za to nesie vinu hlupy clovek. To ale nic nemeni ns veci, ze bojove psy predstavuju obrovske riziko. Lenze to psomilom nikto nevysvetli, vsakze...

Komu moj nazor spoobuje vyrazky, nech to necita alebo si kupi fenistil, doporucujem :)


:D :D :D
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1088
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Ravenn »

Yo a zenska bola krava, to je jasne.... ak naozaj je pravda ze to majitel zakazal. A ak aj nezakazal, je krava, ked riskuje brat na prechadzku "mierumilovneho pitbulla"

A politici vytlkaju kapital, klasika...
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1088
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Ravenn »

Agger a posledna vec, ak bol pitbull vyslachteny na terapeuticke ucely, tak mas u mna obed....
Nikto mi nic nevtlkol do hlavy, tieto psy sa slachtili na boj, to je fakt, ktory nemozes popriet.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa agger »

Zase neprekrucaj. Povedal som ze poznam take psy a nie ze na to boli vyslachtene.

Psy boli vyslachtene na lov diviakov a medvedov kedy mali chranit lovca pred utokmi zraneneho zvierata. To ze niektori dementi zneuzili prave znizeny prah bolesti, nebojacnost a agresivitu na boj je uplne nieco ine.

Howgh
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

No zas je veselo na webfóre pozerám, podobnosť so zbraňami je zjavná... najprv zakázať pitbulla vzor 58 a potom to zmiernime, že iba psychotesty pre majiteľov... prípadne nech sa pitbully ukladajú u držiteľa pitbullej licencie :lol:

Stále ma dokáže pobaviť ako tí ktorí veľmi rozumne a logicky argumentujú v prípade zbraní dokážu v neuveriteľne podobnej veci zaujať úplne opačný postoj a volať po preukazovaní potreby, psychotestoch a exemplárnych trestoch a dokonca veriť, že takéto s prepáčením p***** niečo reálne zmenia :lol:

Psy väčších plemien strážia desaťtisíce objektov po celom Slovensku - to že niekedy ujdú a niekomu ublížia, to je proste fakt, to sa stáva a stávať bude (bol by som rád keby sa našiel spôsob ako tomu zabrániť, ale reálny a nie drahé placebo) a je na mieste otázka či treba skutočne novú legislatívu alebo len stačí prísne vynucovanie tej súčasnej?

V prvom rade je tá nová navrhovaná legislatíva nevymožiteľná - psy sa dajú krížiť, psy proste nebudú prihlásené... a zákonite tu budú vznikať aj situácie ako je táto:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... e=1&ref=nf

a ja dúfam, že režim VB nie je snom webforákov. Už teraz si predstavujem všetkých tých dôchodcovských vrátnikov robiacich za minimálne mzdy, kde ich jediným obranným prostriedkom je väčší pes ako budú platiť horibilné sumy za psychotesty, kolkové známky atď :roll:

A kvôli čomu? Kvôli žene, ktorá podľa dostupných správ urobila to čo mala zakázané ako nebezpečnú činnosť. Ak ten pes bol agresívny a ona vediac to ho dobrovoľne pustila... ja tam nevidím cudzie zavinenie hoci len nedbanlivostné.
matus69 napísal:ja sa do psov nevyznam, ani nepoznam rasy atd, ale ked som bol maly, tak na chalupe mali o ulicu vyssie psa Boder a ten bol na dlhej retazi, ale furt bol taky mrzuty, hneval, stekal, skakal, kusal. Raz mi ho dali aby som ho siel vencit, tak som s nim bol tak 2h vonku a taky bol stastny, uplne kludny, proste normalny pes. Za 2 tyzdne to iste - nervak a po venceni kludas.

to len na margo tej "dostatocne dlhej retaze"
Toto bol IMHO veľmi zaujímavý postreh, nie tak dávno som tu viedol s niekoľkými diskusiu o chovaní veľkých plemien v bytoch vs v domoch, kde druhá strana tvrdila, že chovať veľké plemená v bytoch je barbarské. Keď tak uvažujem o všetkých tých prípadoch čo sa rozoberajú, všimli ste si že skoro vždy sú to psy ktoré ušli z reťaze/pozemku/voliéry? Nepamätám si prípad kedy by pes, ktorý ušiel napr. z vodítka v meste na niekoho zaútočil. Takisto keď si spomeniete ktoré psy na vás brechajú a chcú zaútočiť? Sú to vždy tie za plotom - áno dôvod je aj že chránia pozemok, ale dôvod je aj, že nikdy z toho pozemku nevyšli, pretože rodinný dom znamená, že pes nemusí ísť nikdy z pozemku :roll: Nie je to len tým že tie psy sú v svorke ako správne napísal Agger, ale aj tým, že sú absolútne nesocializované - toto bytové psy ktoré chodia von s pánom nerobia, ak by to urobili, pán ich okamžite stiahne za vodítko, prípadne mu tým vodítkom jednu pridá :wink: V Bratislave poznám niekoľko bytových Bulteriérov, Pitbullov a jedno Aggerovo Cane Corso - všetky sú absolútne submisívne, zvyknuté chodiť von na vodítku - bezproblémové, kľudne nech behajú medzi deťmi ako tu bolo spomenuté :)

Suma sumarum, noviny majú uhorkovú sezónu a nachvíľu zmenili šialených strelcov za zabíjackych psov a webfórum na nachvíľu zmenilo rozumne argumentujúcich webforákov na represívnych SME diskutérov. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1088
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Ravenn »

Zoide ale na rozdiel od zbrane, na psa nepotrebujes nic.... psychotesry su somarina, to vieme vsetci. Az budes mat deti, potom uvidis, ci budes nadseny z pritomnosti psa... takehoto psa. A ak sa nieco stane, tak sa potom vzdy vsetci cuduju ze ako je to mozne, ved v zivote ten pes nikomu neublizil... no v zivotenie, ale uz ano....

Ale pes je nebezpecny, lebo je to zivy tvor, nieje to mrtva vec ako zbran, ktora neurobi nic bez cloveka. Strazenie dvorov a pozemkov je samozrejme ina vec, no ked by tam bol straznik, clovek a zastreli zlodeja, tak ma pruser, ked zabije zlodeja pes, je to v poriadku,ved pranil pozemok...

Jednoznacne treba zaviest kontrolu a obdobu zbrojneho preukazu na psa. Treba zaviest skratka poriadok. Pes nech ma kosik a voditko a volne nech si beha kde to bude urcene. Ja sa nemienim obmedzovat a obchadzat parak kvoli tomu, ze na chodniku k nemu sa hraju dva volne behajuce psy ako pittbull s argentinskou dogou... Takze u mna pes=zbran a podporim akukolvek zakonnu upravu, ktora s psickarmi a ich terorom na obyvatelov spravi poriadok. Opakujem, nie som za zakaz, som za povolenia a eviddenciu a povinnosti pre drzitelov psov.

Agger, tak nech prasia zo sidliska chranit si majitelov do tych svojich lesov, ja to v meste nechcem.

A ludia, citate si to po sebe? Obhajujete zviera, ako keby to bol clovek... a to je vas problem, ze nerozlisujete medzi zvieratom a clovekom v pravach, lebo to rozlisovat treba..

Dohovoril som k tejto teme! Zdravy rozum sa vytratil, pes nad cloveka, zacnite chovat tigre a medvede.... to je chore toto...
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

Ravenn, choré sú tvoje názory k tejto téme. Ako vždy, aj tu som za osobnú slobodu. A s tým spojenú osobnú zodpovednosť. Súčasná legislatíva je dostatočná. Za zviera je zodpovedný jeho majiteľ. Bodka. Štát musí už len dôsledne aplikovať svoje povinnosti.

Akékoľvek ďalšie posilňovanie úlohy štátu vedie do pekla.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2883
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa telra »

Ravenn napísal: Jednoznacne treba zaviest kontrolu a obdobu zbrojneho preukazu na psa. Treba zaviest skratka poriadok. Pes nech ma kosik a voditko a volne nech si beha kde to bude urcene. Ja sa nemienim obmedzovat a obchadzat parak kvoli tomu, ze na chodniku k nemu sa hraju dva volne behajuce psy ako pittbull s argentinskou dogou... Takze u mna pes=zbran a podporim akukolvek zakonnu upravu, ktora s psickarmi a ich terorom na obyvatelov spravi poriadok. Opakujem, nie som za zakaz, som za povolenia a eviddenciu a povinnosti pre drzitelov psov.
Ak si si nevsimol, problem je v tom ze to co politici idu navrhovat je nonsens....
Predstav si ze nikto nema problem s tym ak sa utok nezabezpeceneho psa bude povazovat za TC ublizenia na zdravy neumyselne alebo z nedbanlivosti + mastna pokuta. Ale ako tu uz pisal (nick si nespominam) dopadne to ako s potravinami. Zakon ukladal max pokutu 10000E, nedostal ju nikto. Politici s velkym halo zvysili max na 133000E, ale to je len zdrap papiera, realne su nizsie.
Chov takýchto zvierat bude musieť byť schválený, chovateľ bude musieť zabezpečiť, aby zvieratá nemohli uniknúť a budú pod stálou kontrolou
No bojim sa ze to dopadne este horsie ako s preukazanim potreby na ZP sk. A. Skratka rozhodovat bude 50 rocna panelakovska zenska s agresivnou civavou tutututunu, ktora nebude nic chapat. Akurat obcania budu platit tak ci onak.
Ravenn napísal:Agger, tak nech prasia zo sidliska chranit si majitelov do tych svojich lesov, ja to v meste nechcem.
Ravenn, tak nech prasia zo slovenska strelci chranit sa do somalska ci kam, ja strelne zbrane na slovensku nechcem.
Ravenn napísal:A ludia, citate si to po sebe? Obhajujete zviera, ako keby to bol clovek... a to je vas problem, ze nerozlisujete medzi zvieratom a clovekom v pravach, lebo to rozlisovat treba..
Ale rozlisujeme, problem je v tom ze baba spachala samovrazdu vlastnou blbostou. To co spravila je ekvivalentne s tym, keby niekto na strelnici kontroloval stav nabitia zbrane pohladom do hlavne s prstom na spusti. Ludsku blbost nezakazes.
Ravenn napísal:Dohovoril som k tejto teme! Zdravy rozum sa vytratil, pes nad cloveka, zacnite chovat tigre a medvede.... to je chore toto...
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"