Zbroják, skúšky a literatúra

inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

Jarik, Jimi - pridavam sa ku gratulacii. Ja mam len oci v kalendari a podal som ziadost 12.2., cops kontrola prebehla, ziadam A,E,F a zatial nic. Ako Vam dali vediet ? pisomne? Ja som tam nechal aj svoju vizitku na mob. pevnu, e-mail a nic. Ako dlho trvala skuska? Dik.
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

Niemand to je nejake divne. Do 60 dni su povinny ta pozvat na skusky.Pozvanka ti postou do vlastnych ruk musi prist min 14 dni pred skuskou. Skoc na tu policiu a popytaj sa kde je problem, pretoze tam problem zrejme urcite bude. Mozno nieco dosrali a zabudli na teba.
Skuska: rano som prisiel na 8.00, privitali nas, predstavili sa nam a potom nas vsetkych naraz (bolo nas 5) zavolali do skusobnej miestnosti. Tam sme si posadali, a postupne ku kazdemu prisli s kopou obalok a jednu som si mal vytiahnut. V obalocke mal kazdy 8 otazok (A,B1,B2,B3.l....E). Hned som si zacal robit pisomnu pripravu, mal som to asi za 15minut urobene a tak som zahlasil ze som pripraveny na odpoved.Upozornili nas,ze odpovede maju byt vystizne a kratke, a ze ak namierime pri praktickej skuske aj nechtiac na ludi v miestnosti, ze sme skoncil.Posadil som sa priamo pred komisiu a mohol som zacat s ktoroukolvek odpovedou.Odpovedal som asi 5minut, potom som isiel ku pistoli a predviedol som co som mal v otazke.Potom sa poradili a vyhlasili, ze sa dohodla komisia, a ze som uspel. Cosi som im podpisal a hajdy na pivo.
Pekne som to popisal, vsak? Dajte dalse otazky ak chcete.
Naposledy upravil/-a inspiring_jang v 28 Mar 2007, 16:24, upravené celkom 1 krát.
inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

Jarik - skocim tam, zistit co a ako. Otazocka, aka buchacka bola na skuske, a co si predvadzal?
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

NO myslim ze to bola policajna stara CZ 70. Inac mne ponukli, ze aby som sa par dni pred skuskou stavil na ich oddeleni a ze mi ju ukazu a ze mi povysvetluju ako s nou narabat a aby som si to poskusal. Ja som si z praktickej vybral: Predvedte nabitie a vybitie zbrane. Tak som im to predviedol. Dôlezite bolo nemierit pri tom na ludi, zbran musela stale smerovat do okna a este dolezite bolo nemat palec na spusti. Inac pohoda
inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

chalani dik za info. Este ma zaujima, kedy budete mat karticky ZP a kedy mozte ziadat o NP, prip. ako dlho to opat potrva. pri mojom stasti to chcem pred dochodkom.
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

Niemand: karticky sme vsetci mali hned ten den o 14.00. Bola uplne cerstva a vonava :D O NP si mozes poziadat zrejme hned po vydani ZP. Ale nie som isty
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 5 months

Príspevok od používateľa igoros »

tak, tak Jarik. Akonahle mas ZP, mozes poziadat o NP.
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

A este jedna vec, ktoru je dolezite vediet. Velmi casto sa na skuske pytaju, kedy musi a nemusi mat policajt povolenie od prokuratora, aby vam zabavil zbran. To sa da len tazko vycitat z tej knihy, ale spravna odpoved ktoru policajti ocakavu je: ak odmietnete pri prvej nasteve zbran vydat, tak na druhy krat musi prist s povolenim od prokuratora. Avsak moze ju zabavit aj pri tej prvej navsteve, ak ma vec neodkladny charakter (t.j. ze hrozi ze by ste ju kdesi skovali, znicili...)
Potom sa ma este pytali, ci mi vodic, revizor, prepravca moze skontrolovat zbran:Ano moze, ak nie je cosi v poriadku, moze ma aj vyhodit z autobusu.Ale tuto otazku mi dali len asi zo srandy, len aby ma na to upozornili.
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Coooo? Na zaklade coho moze vodic alebo revizor kontrolovat moju zbran? To akoze mu ju dam do ruky?? Vsak ju nosim skryte.
Este tak moze pindat, ked sa niekto trepe do busu s nezlomenou brokovnicou. Ale kratku by som do ruky nedal vobec nikomu okrem tych osob, ktore na to maju pravo.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Tu nikto nehovorí o vydaní zbrane z ruky- majú právo skontrolovať, či zbraň nie je nabitá... požiadať, aby si ukázal... aj keď neviem-neviem, ako by to bolo vo vlaku s bezpečným smerom pre ranu istoty!!! :twisted:
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

V pripade prepravy dlhej zbrane bez puzdra to este chapem, tam musia byt dodrzane urcite podmienky pri preprave. V pripade kratkej zbrane, ktoru podla zakona musim nosit skryte, podla mna taketo pravo nemaju. Urcite ju nebudem na verejnosti vytahovat a ani nikomu okrem opravnenych osob ukazovat, lebo by som porusil zakon o zbraniach a strelive.
Pri vsetkej ucte, nejaky vodic alebo revizor nema pravo kontrolovat, ci je moja dlha zbran nabita alebo nie. Moze ma tak maximalne odmietnut prepravit. Ked prepravujem dlhu nabitu, tak porusujem zakon. Kratke nosim skryte, tam do toho vodica ani revizora uz vobec nic nie je, lebo o nej nevie a nema pravo ma prehliadat a ani kontrolovat. V prepravnom poriadku ma jasne napisane, za akych podmienok moze odmietnut prepravu.
inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

JARIK - kazdy den pozeram do schranky a cakam ako " spoluobcania na podporu ". Podla tvojich viet usudzujem, ze padaju otazky aj mimo stanovenych otazok. Niesom pravnik aby som ovladal cely zakon a nastastie MHD vyuzivam iba ked idem na pivo ( a vtedy to bude bez zbrane ), no ta kontrola od vodica mi je divna. Ake finticky este na teba hadzali?
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

No chlapi vazne sa ma toto pytali. Tiez som nad tym rozmyslal, ako ma moze skontrolovat vodic alebo revizor, ked zbran musim nosit skryte.Oni to asi mysleli tak, ze keby som mal pri sebe gun ako polovnik.Ale ak by ti nahodou tu skrytu zbran uvideli, fakt na to maju pravo. A to ze im ju vydat nemozes to je jasne. Mozes mu ju iba ukazat!Ale vravim, tuto otazku mi dali skor len preto aby ma na to upozornili. Dokonca som im odpovedal zle, povedal som ze na to pravo nemaju. A nerobili z toho nic, presiel som uplne super, este ma pochvalili ze som ostatnym nadhodil latku prílis vysoko.A nebojte, ked vam daju nejaku doplnujucu otazku a odpoviete zle, urcite prejdete. Pre nich je dolezite aby si celkom dobre vedel odpovedat na otazky ktore si vytiahnes.
inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

hmm, polovnik v autobuse, na jednom pleci gulovnica, na druhom jelen. a revizor da otazku : vazeny cestujuci - mate tu zbran nabitu? a tu CZ co nevidim pod kabatom? a za toho jelena ste listok stikli?
ale nie, vazne, trochu mi len vadi ze neviem aku buchacku donesu na skusky a rozobrat nejake stare zelezo asi neviem. Jarik - ziadal si hned o NP ?
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

Nie o NP som neziadal, lebo gun budem kupovat az maj-jun. A ak sa bojis tej buchacky, skoc na PZ a dohodni sa s nimi, ci by si nemohol par dni pred skuskou prist ku nim a gun si vyskusat. Mne to ponukli bez toho aby som sa ich na to spytal. Urcite to aj tebe umoznia.
A ked som tam bol tu gun skusat, doniesol som si zo sebou zoznam otazok, v ktorych som nemal jasno. Ustretovo mi na vsetko odpovedali.A tej skusky sa neboj, im vazne staci aby si im akotak vedel odpovedat na tie otazky co si vytiahnes.Aj keby sa ti stalo, ze ti nejaka vypadne, aj tak prejdes. Je to uplna pohoda
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"