Najkvalitnejsie naboje 9x19?

Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Prispejem do vlakna skusenostou s nabojmi Blazer.Mne isli vcelku velmi presne,v Martine stoja okolo 10eur,tak som ich skusil.Skumali ste niekto strelu?kamarat mi vravel ze oni nemaju typicky celoplast ale strelu len pomedenu!Niečo take ako u malorazkovych,skuste to niekto!Preto ten spatny raz taky jemny,lebo sa strela nemusi az tak drat cez hlaven.
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 11 years 7 months

Príspevok od používateľa daredevil »

asi to bude mimo témy, ale mám oázku, aký význam má pre mňa váha strely, je lepšia 7,5g alebo 8 či 9g?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Odaros, keďže sa asi nebavíme o použití pri sebaobrane, tak význam je najmä v správaní sa zbrane pri streľbe. Do hry tam však vstupujú aj iné premenné, napríklad druh prachu, hmotnosť jeho navážky, atď.
:idea:
Ktorá hmotnosť je "najlepšia"? To je relatívne, nejestvuje na to jednoznačná odpoveď. Treba vyskúšať a najlepšie strelivo bude to, ktoré ti bude najviac vyhovovať. Tu niet príliš čo riešiť.
8)
Mne osobne celkom vyhovujú aj ťažšie a pomalšie subsoniky, keď si len tak pukám pre radosť, ale v 9 mm Luger miešam v princípe všetko, čo príde pod ruku. Podmienkou je, aby to bolo strelivo továrenské, strela bola FMJ a nábojnica nebola oceľová. Hmotnosť neriešim. Ale to som ja...
:wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Elado, postol si to skôr ako ja. Čo vravíš o spätnom ráze, je v podstate pravda, ale treba tam do úvahy brať napríklad aj prach, zbraň a individuálne vnímanie spätného rázu. Stať sa teda môže aj to, že strelivo osadené ľahšou strelou bude mať v konkrétnej zbrani "príjemnejší" spätný raz než strelivo osadené ťažšou strelou z dôvodov buď objektívnych (prach) alebo subjektívnych (vnem strelca).
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 11 years 7 months

Príspevok od používateľa daredevil »

ďakujem a áno strielať chcem na strelnici, dúfam že nebudem musieť inde a ete prečo nie sú vhodné železné nábojnice, do SA58 na vojne né asi ani neboli, ale mne ide o pištolové
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Tak napr.skusal som Critikal Defenze lahka 115grn strela a spatny raz ako cajocka na sutaz.Tak ako vravi Jack zalezi na vela faktoroch.Ocelaky nabojnice v kratkych zbraniach sa zo skusenosti chovaju tak ze vytahovac preskoci a prazdna nabojnica ostane,je to sposobene ocelovou nabojnicou ktora sa roztiahne v komore,potom praskaju atd.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa cubitko »

No a spet k teme, ja mam zatial najlepsiu skusenost s nabojmi od Alsa pro. Zatial ziadna zadrzka, spolahlive cyklovanie, na hradlach konzistentne rychlosti.

zatial odpalenych cca 3000 kusov.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pagy:
Tréningový rozpočet máš predpokladám obmedzený ako väčšina z nás. Nesústreďuj sa zbytočne na konkrétne (drahšie) strelivo len preto, že momentálne ti pripadá príjemné na streľbu.
Ako som ti už písal, na tréning hľadaj primeranú kvalitu za čo najlepšiu cenu.

Ja osobne nevidím jediný dôvod, prečo by tréning mal byť čo najpríjemnejší a najpohodlnejší. Obzvlášť pri zbrani typu LC9, ktorej primárny účel u teba je myslím obrana, nie šport ani rekreačná streľba.
Poznáš to - ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. (aka Sweat saves blood :wink: )
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"