Kúpa veci z USA a clo

inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Nem00 po mojich skusenostiach by som sa vydal touto cestou iba ak by dotycnu zbran u nas alebo v Cechach nikto neponukal. Je to oštara a este tie poplatky a vybavovanie no horor. A obchodnik ked bude vediet ze vies obstaravaciu cenu zbrane do toho nebude chciet ist :-)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ziadny predajca sa ti nebude zapodievat kupou zbrane z USA, pokial to nie je daky special, na ktorom zarobi tolko kolko stoji :-)
Ak si priratas vsetky poplatky (ani zdaleka netusim co vsetko okrem cla a dph to obnasa) co by ta to vyslo, tak si kludne kup Waltra a bude i lepsi ako tebou vybrata haraburda.
Plastovy Upper i Lower dokonca i railovanie, akurat ta presna hlaven mozno za nieco stoji, ale i s Waltrom po vcerajsom zastrelovani 4x optiky spravis z desiatich ran 4cm rozptyl na 100m!
Jediny problem Waltra je spustovy mechanizmus.
inspiring_mirzakhani

Príspevok od používateľa inspiring_mirzakhani »

a co stoji ten Walther a kde kupit? To je tiez .22?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pozri si ho napr v inzercii, predavaju ho i s prislusenstvom, alebo novy stoji 660E
eloquent_colden

Príspevok od používateľa eloquent_colden »

Prosím o radu :) Ja si chcem objednať reps. kúpiť tovar zo Švédska v pomere 2 tovary.. prvý tovar stojí 126 € a druhy 30 €..... Tak som sa chcel spýtať kolko by som platil za poštovné, clo, DPH + kolko by to asi trvalo doniesť na SR? ďakujem za odpoveď vopred. PS: poprosil by som čo najrýchlejšie
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa djuri »

DPH 19% v obidvoch pripadoch, aj ked v tom lacnejsom to mozno prejde aj bez. Clo za ten drahsi tovar podla toho co to je, pozri sadzobnik, radovo tak do 10%. Cas dodavky zalezi od toho ako to poslu, ci cez DHL alebo nieco podobne, odhadom tak do 10 pracovnych dni.
eloquent_colden

Príspevok od používateľa eloquent_colden »

Velmi pekne ti ďakujem.. idem si to nejako vypočiťať :P a o ten drahši tovar, ide o baseballovú bundu..
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa agger »

Kua ved svedsko je v EU, tak dph - 0€ + clo - 0€, ci? :roll:
eloquent_colden

Príspevok od používateľa eloquent_colden »

To fakt nebudem platiť ani DPH ani CLO?.... lebo Ja ked som si to objednal tak mne sa tam vyhodila tabulka...[ tovar č.1 x€, tovar č.2 x€, freight ako poštovne 14 €, a mi tam hrubym napisalo ze TOTAL x € a ešte po tym TOTAL bolo VAT 33 € ... takže tomu nechapem .. poprosim o radu .. diki
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa agger »

dph zaplatis, ale v mieste (state) nakupu, preto sa viac oplati kupovat fabie tusim v dansku :wink:
eloquent_colden

Príspevok od používateľa eloquent_colden »

Prosim ťa o pomoc.. .co mam kliknut ked chcem platit na slovensku
VISA / MasterCard
Internetbank Föreningssparbanken / Swedbank
Internetbank Handelsbanken
Internetbank SEB
Internetbank Nordea
Existing balance
??? hmm prosim help
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

The_Massacre napísal:To fakt nebudem platiť ani DPH ani CLO?.... lebo Ja ked som si to objednal tak mne sa tam vyhodila tabulka...[ tovar č.1 x€, tovar č.2 x€, freight ako poštovne 14 €, a mi tam hrubym napisalo ze TOTAL x € a ešte po tym TOTAL bolo VAT 33 € ... takže tomu nechapem .. poprosim o radu .. diki

VAT = DPH
inspiring_robinson

Príspevok od používateľa inspiring_robinson »

máte niekto skúsenosti so zasielaním z usa z firmy optics planet (www.optiscplanet.com) ktorá podľa toho čo píšu vybavuje objednávky skoro do celého sveta? dík
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BTV »

Rasto napísal:Pozri si ho napr v inzercii, predavaju ho i s prislusenstvom, alebo novy stoji 660E
Podla noveho cenniku stoji u Milatu 499€ :wink:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

VIADRESS.COM uz nerobi asistovany nakup.

Skusil som toto a do dvoch tyzdnov bola suciastka z USA doma:

http://www.sk-ebay.sk/

Suciastka za 10 €, ale celkova cena bola 47€ ( platba vopred !!! ).
V tom je zahrnute uz vsetko (asistovany nakup). Trvalo to presne 13 dni od mojho objednania po prebratie zasielky, vratane vikendov.

Asistovany nakup musite vyuzit ak predajca nezasiela mimo USA a dokonca neakceptuje ani platbu zo zahranicia len z USA rezidencie. Clovek by im dal peniaze ale cudzie nechcu :wink:.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"