Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
JaroWD
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa JaroWD »

Co sa tyka zakazu predaja respiratorov a nutnosti prekrytia vydychoveho ventilu satkou - Toto povedal Matovic a henten druhy az na nejaku otazku novinarov. Je to zatial iba planovane.
Az ked bude publikovane nariadenie s presnym znenim zo strany Uradu verejneho zdravotnictva to bude platit.. Na to si treba pockat..

Napriklad ked hovoril o povinnom noseni "rusok" - teda nie o respiratoroch, plynovych maskach,.. UVZ SR vydal opatrenie "zakazuje s účinnost'ou od 25. marca 2020 od 00:00 hod. do odvolania vychádzat' a pohybovať sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích ciest (napríklad respirátor, rúško, šál, šatka, atď.)"

Mozno to bude nakoniec inak.. Ono prekryt respirator satkou nebude jednoduche, pohodlne a ani ucinne...

Predaj respiratorov je aktualne velky biznis.. Zacali ich ponukat aj firmy posobiace v uplne inom odbore. Tie ich nebudu vediet predat statu (bez konexii) a zakaz predaja beznym ludom ich urcite nepotesi.. Viem si predstavit, ako v konecnom dosledku budu mat zdravotnici nedostatok respiratorov od statu a firmy ich budu mat desattisice na sklade :D
47ronin
prispievateľ
Príspevky: 206
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa 47ronin »

erebos napísal:Ta dogma otvorenych hranic je tak silna...
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... ela-618710
v tejto suvislosti mi prisla na um parafraza na jedem velmi stary vtip:

V suvislosti s krizou sposobenou Covid-19 sme prisli az na okraj priepasti.
Pod mudrym vedenim EU a EK sme vsak urobili razny krok vpred....
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Gunslinger mame mimoriadny stav, ciastocne nudzovy. K plosnemu nudzovemu vela nepotrebujeme. Az potom mozmo pochopime, preco je lepsie ked ma respirator v prvom rade zachranar a policajt, aj ten airbag...
V NYPD maju stovky pozitivnych a troch mrtvych (vratane civilnych zamestnancov) Detroid ma 1/5 policajtov v karantene. Ak stat za takejto situacie nieco nema a potrebuje, tak si to zoberie aj od ludi a tak to ma byt.
https://amp.cnn.com/cnn/2020/03/28/us/n ... index.html
miro1
prispievateľ
Príspevky: 297
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa miro1 »

quest1:

teraz otázka: ak ten občan má respirátor, aby chránil a nenakazil seba + dalších 5 ludí s ktorými žije v domácnosti...lebo otvorene, v domácnosti nikto rúšku nenosí...robí vlastne dobre, že chráni 6 ludí (ked nosím respirátor asi som sa nemal kde nakaziť, respektíve tie šance sú v porovnaní že by som nosil v rovnakom čase rúšku % nižšie)
A 6 zdravých ludí = o 6 menej v nemocnici...a o to predsa ide? či nie...?

slovami klasika: Ak čo i len jeden nosič respirátora zachráni život sebe alebo rodine, má to zmysel...či nie?

Otvorene: v prípade že by štát konfiškoval respirátory, masky občanom...okamžite všetky svoje masky, respirátory, len tak mimochodom kúpené za svoje zdanené peniaze, zničím...
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Trochu pozitívnejšieho myslenia do nášho súčasného správania sa (najmä na verejnosti): :arrow:

https://tn.nova.cz/clanek/ucitel-ceskyc ... YPzOFDhCP4

Viem, že jedna lastovička jar nerobí (či ako sa to hovorí), ale ten lekár nevraví úplne z cesty... :idea:
(ide mi najmä o tú časť článku (či videa) o udržaní a budovaní imunity)
Naposledy upravil/-a fotograf v 29 Mar 2020, 16:17, upravené celkom 1 krát.
augustin
občasný prispievateľ
Príspevky: 78
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa augustin »

Miro, ja by som povedal, že poďme v tej úvahe ešte ďalej. Čo ak v takej domácnosti žije aj lekár, policajt či záchranár? Však ak nosím respirátor, tak chránim minimálne svojich rodinných príslušníkov a ľudí, ktorí prichádzajú do styku s rodinnými príslušníkmi.

Edit:
Môžem si dať jednorázové rúško akokoľvek, aj tak sa mi po chvíli zahmlievajú okuliare. Čo som sa rozprával s ostatnými ľuďmi, tak sa im to tiež stáva. Nie som si preto istý, nakoľko tie rúška filtrujú vzduch.
Naposledy upravil/-a augustin v 29 Mar 2020, 13:54, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1454
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa theplaky »

osobne si nemyslim ze by malo dojst na to ze by nam stat akekolvek ochranne prostriedky konfiskoval.
Iniciativu novej vlady demonizovat nosenie respiratorov verejnostou s odovodnenim ze je tato pomocka vhodna len pre profesionalov (ktory ju nemaju lebo stat im ju nezabezpecil) vnimam ako predpripravu na vyhlasenia o tom ako zodpovedny obcan ktory sa pred nakazou chrani vsetkymi prostriedkami ktore su mu dostupne je vlastne zodpovedny za to ze stat na ochranu svojich zamestnancov nema prostriedky ziadne.
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa Ubik »

To je ako v case hladomoru zakazovat predavat a jest chlieb. Ved je jar a korienky si moze naryt kazdy....
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa erebos »

Brat ludom, alebo aj zakazovat im sa adekvatne chranit mozno chapat ako priznanie bezmocnosti a neschopnosti zadovazit adekvatne ochranne pomocky... Nic ine za tym neni... Tak ako tu napisal niekto vyssie, ludia tie respiratory radsej rozstrihaju ako by ich mali odovzdat...
Používateľov profilový obrázok
emkac
prispievateľ
Príspevky: 406
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa emkac »

Nikto nic nejde konfiskovat. Preboha, ved sa spamatajte.

A prestante si laskavo nahovarat, ze vy ste zdravi a ze vdaka respiratoru tym chranite vsetkych v rodine. NIE. Respirator iba znizi riziko vasej nakazy. Jedine toto riziko uplne eliminuje - https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aEgmByx_460sv.mp4 - a to nerobi nikto z nas.
Chorobu mozete chytit aj z predmetov co kupite, zo siat, na ktore vam v obchode sadol virus, od ineho clena rodiny, z nespravneho pouzitia respiratora resp. z manipulacie s nim a pod.
Tym padom su vsetky respiratory len falosnym pocitom 100% ochrany.

Cim viac citam tie bohorovne vyhlasenia, ako vas respirator a preto ani vy nemozete nikoho nakazit, tym viac suhlasim so zakazom predaja respiratorov.

Momentalne je mozne respiratory uz kupit. Nejaka zdravotnicka siet ich ponuka za 20E, firma Antik ich chcela pomocou automatov predavat bezne. A suhlasim, ze kedze mame nudzovy stav, stat ma pravo tieto respiratory prednostne kupit (a chcem iba verit ze nie za take tazke prachy) a dat ich tym, ktori ich vedia pouzivat a su im viac potrebne ako ostatnym.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

emkac, odporuješ si človeče.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa erebos »

emkac : pravdu mas a preto nosim respirator... s nezakrytym vydychovym otvorom...

Lekar zo Spanielska :https://www.liveleak.com/view?t=CoHqg_1585433922

Treba doplnit, ze oficialne miesta tvrdia ze klame...
inspiring_cori

Príspevok od používateľa inspiring_cori »

Ubik presne tak, v čase hladomoru ti štát zabaví jedlo, kravu, pole, traktor aj chalupu. Dostaneš kus suchého chleba na prídel a budeš naň povinne robiť na panskom a držať pysky.

Pretože:
https://www.epi.sk/zz/2002-227

Samozrejme je to čiastočne prejav bezmocnosti, no ja osobne to neberiem ako zákaz sa chrániť. Naopak, je POVINNOSŤ mať prekryté dýchacie cesty. Čo máš nakúpené, môžeš veselo nosiť a zo zahraničia môžeš (čínske fejky) kupovať aj naďalej. A strelím od boku, ale neprekvapilo by ma, keby štát vyčmuchal na SR nejaké zásoby respirátorov, ktoré sú rozpredávané za premrštené ceny tomu, kto dá najviac. Tak to chcú stopnúť a vynucujú si ich predaj štátu.

PS: Nepostrehol som, že by civili s respirátormi boli vždy aj hladko oholení, mali štíty/okuliare a celotelové obleky a dekontaminovali pred dverami do auta či bytu...
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa Ubik »

erebos napísal:emkac : pravdu mas a preto nosim respirator... s nezakrytym vydychovym otvorom...

Lekar zo Spanielska :https://www.liveleak.com/view?t=CoHqg_1585433922

Treba doplnit, ze oficialne miesta tvrdia ze klame...
Vo videu sa na 99% hovori o plucnych ventilaciach
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Emkac, napriek končiacemu víkendu si mi neskutočne zlepšil náladu tým čínskym rapom (v tom linku). :mrgreen:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"