Makarov PM

Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Makarov PM

Príspevok od používateľa Panzer »

Tak tento ruský fešák je od dnes na ceste od Ing. Kuracinu k novému pánovi. Teda ku mne 8).


Obrázok


Doraziť by mal cca v piatok, poťažmo začiatkom budúceho týždňa. Poláskam, nafotím, zastrieľam a podám report :D.


Viac na http://www.grandpower.eu/infoMakarov.htm
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Začínajú sa mi tie rusky páčiť.
Inak .....: http://www.rybina.wz.cz/viewtopic.php?t ... b87f0b8084
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Veru aj mne sa paci ten rus.Ešte nejaky mesiac počkam a berem ho aj ja,mala plocha pistolka,presna a na obranu super,len ma hneva ze sa u mna občas najde naboj vz.82 :lol: a p.Kuracina my to neodporuča.Ale v jednej starej streleckej revue som čital ze naboj 82 je sice vyrabany zo spekanych pilin alebo take čosi ale že je dostatočne makky aby prešiel aj cez dražkovanu hlaven :roll: čo vy na to :?: :shock:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

to Balistik

Majitelia makarónov mi radili určite nepoužívať vz. 82. Tento je určený pre polygonálne hlavne a drážkovanú hlaveň po 1000 a viac výstreloch úplne zničia.
Naposledy upravil/-a Panzer v 09 Apr 2012, 00:18, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Panzer-dik za radu,niečo podobne my povedal aj Kuracina ale aj tak ho chcem :lol:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

BALISTIK napísal:....Ešte nejaky mesiac počkam a berem ho aj ja...
BTW: Chceš ho brať od Ing. Kuracinu? Nechcem ťa plašiť, ale mne písal, že doviezol len desať kusov a už sú všetky v podstate rozpredané.

Aj keď je možné, že je to len šikovný obchodnícky ťah :D . U mňa však zabral. Chcel som pôvodne Norinco 1911 ale keď môjho dodávateľa začali u Fraňa presviedčať, že Commandera oni vlastne nikdy nemali a preto ho ani teraz nevedia zabezpečiť tak som sa začal ohliadať po niečom podobne účinnom a plochom. Pred pár mesiacmi mi totiž u Fraňa povedali, že majú jeden skladom. A do toho prišiel JK, doviezol Makarova PM a zahlásil, že už má len jeden-dva. Tak som sa rýchlo rozhodol, vybehol doobeda pre nákupko (v KE otázka 25 min. - 20 minút hľadáš flek na parkovanie a za 5 min. ti vydajú nákupko :D) a už len čakám na dobierku môjmu dodávateľovi. 8)
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Tie vz.82 by som z drazkovanej hlavne nestrielal. Su stavane pre polygonalne hlavne.

To Panzer - blahozelam k novemu queru
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

K tomu makarovu -po dobrom predaji si myslim že ich Kuracina ešte dovezie ak nie budem zistovať inde :roll:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Zoznámte sa. Makarov PM, kal. 9x18 Makarov. Narodený v r. 1983 v ZSSR. Majiteľ - ja. :D

Obrázok
kvalita fotky tradične mizerná, pretože vždy keď niečo potrebujem odfotiť, tak nemám nabité baterky vo foťáku. Tak pomáhal mobil.

Láska na prvý pohľad. Predstavoval som si ho síce trošku štíhlejšieho, ale keď som ho dal do vnútorného puzdra na opasok tak som pochopil, že tých pár mm na šírke absolutne nevadí. Jeho dĺžka, hmotnosť a dostatočne účinný kaliber ho predurčujú na denno-denné nosenie. Vyskúšal som ho vo vonkajšom opaskovom puzdre pod sakom, aj na bycikli pod tričkom-nemá chybu! Do mojej stredne veľkej ruky sedí ako, prepytujem za výraz, r.ť na šerbel! Strieľať z neho budem až v pondelok, aj keď neviem ako to vydržím. Som veľmi zvedavý, ako sa bude správať pri streľbe.

Dnes večer ma čaká kompletná rozborka, pretože ho potrebujem zbaviť toho sovietskeho konzervačného oleja, ktorý z neho vyteká aj po druhom utretí hlavných častí pri bežnej rozborke. Nie žeby to nejako vadilo mne osobne, ale manželkyňa sa dosť zvláštne dívala na zanechané mastné škvrny na tielku (spomínaná skúška vnútorného puzdra na bajku :D).

Hlaveň je tvrdochrom, takže pri bežnej údržbe a nepoužívaní nábojov vz.82 zo spekaných pilín by ma mala teoreticky prežiť. Zborka a rozborka geniálne jednoduchá. Na jednej ruskej stránke som našiel video maníka, čo ju rozoberá a skladá za 4 sekundy každý úkon! Bolo k nej aj úchvatné originálne puzdro prekrývajúce celú zbraň z pravej kože hnusnej hnedej farby. Zase je to ale kus histórie, tak si ho niekde odložím. K zbrani je dodávaný vyterák, ktorý zároveň slúži ako skrutkovač na uvolňenie skrutky pažbičky. Zásobníky sú dva a oba boli spárované so zbraňou. Teda mali na sebe vyškriabnuté rovnaké číslo ako zbraň. Nie je tomu tak vždy, preto to spomínam. Viac info sa dá nájsť na výbornej amíckej stránke www.makarov.com. O.i. je tam aj detailný popis rozobratia zbrane na všetkých 27 dielov (!). Áno, táto zbraň je skutočne geniálne jednoduchá. A podľa referencií za takmer 55 rokov služby je vďaka tomu aj super spoľahlivá.

Ale som sa rozpísal :shock: . Ale to len preto, lebo ma naozaj oslovila. Dnes som si na ňu objednal originál opaskové tvarované puzdra u Falca. BTW: na tej stránke sú amíci doslovne fascinovaní kvalitou puzdier od Falca a nešetria na ne superlatívmi. Normálne som bol hrdý, že pochádzam z krajiny, kde sa vyrába taká kvalitná vec.
Naposledy upravil/-a Panzer v 17 Júl 2009, 20:23, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Jaaaaj som rad aj ked sa niekto okrem mna tesi takto z novej hracky :!: :!: :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Panzer-v dobrom ti zavidim nádherná vec :cry: ale aj ja si ho raz kupim uz pol roka žiadna nova zbran :wink:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Tak som sa dotešil :( . Dnes som chcel ísť testnúť môjho Maka a dopadol som jak Baťa s drevákami.

Ráno som bol na polícii, že reku prihlásiť by sa patrilo. Prvý som bol, milo ma privítali, usadili a zapisovali. Ale nezapísali. Lebo v systéme makarova nemajú. Je to neuveriteľné, ale je to tak. Zbraň, ktorej bolo vyrobených niekoľko miliónov kusov mám zrejme na Slovensku prvý ja. Teda aspoň podľa nášho oddelenia zbraní a streliva. Hľadal to podľa Makarov, potom podľa Makarov PM, potom Pistolet Makarova. Aj som poradil, že nech skúsi civilné označenie, že IŽ-70. A nič!

Kua, tešil som sa ako malý chlapec a teraz mi hračku zobrali. Mám prísť v stredu, budú volať do BA, že čo ďalej. To fakt ešte nikto nezapisoval makaróna?

Edit: teraz mi napadlo, že oni to majú pod Bajkal? Teda podľa výrobcu. Aj keď je to blbosť, pretože moju vyrobil Iževskij mechaničeskij zavod. No uvidíme.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Panzer, gratulujem k novemu prirastku. Tvoj posledny prispevok ma tak trochu pobavil, aj ked tebe asi do smiechu nebolo, ked si uzt bol nastartovany ju prevetrat. :?
Teraz do stredy ju budu fsetci obdivovat... :shock: ,ze co to za cudo :lol:
Daj potom vediet, ako koktala na prvom spaciri na strelnici. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Takže môj makarón konečne dostal občiansky, alias preukaz zbrane. Inými slovami mi ho predsa len prihlásili. Je to inak srandovné čítanie:

Značka zbrane: Makarov
Typ zbrane: Makarov
Kaliber zbrane: 9mm Makarov

Skrátka, je to rus, ako sa patrí. Makar Makarovič Makarov :D .

Praktickú skúšku už zrejme do dovolenky nestihnem tak aspoň zopár fotiek, ktoré som hodil na válku
http://forum.valka.cz/viewtopic.php/p/257716#257716
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Tak dnes som ho konečne prevetral. Síce len na vnútornej strelnici, ale chvalabohu aj za to.

Prvé dojmy-vynikajúce! Čo iné nakoniec očakávať od zamilovaného :D. Vystrieľal som zatiaľ len 70 nábojov Prvi partizan a Považské strojárne, na viac nebol čas, ale pocity sú výborné. Kopnutie zbrane celkom slušné, ale v pohode zvládnuteľné. Chod spúšte v DA primeraný, v SA relatívne krátky chod s malým prepadom a krátkym resetom. Vďaka tomu sa dá plný zásobník vyprášiť v piebehu pár sekúnd (aj keď zatiaľ mi to nejde tak ako tomuto borcovi :D). V suchej ruke sedela zbraň veľmi dobre, v mokrej zrejme bakelitová pažbička nepomôže istému úchopu. Určite by zbraň lepšie sedela v ruke s neoprénovými pažbičkami, ktoré k svojim Makom dodávajú Bulhari. Ale to by už nebolo to pravé orechové. Bolo by to rovnaké kacírstvo, akoby keby si niekto na P08 nasadil návleky Hogue. Je to oldtimer a taký musí vyzerať ako by ho na páse nosil sovietsky oficier. Môj názor. 8)

Presnosť - vynikajúca. Na 25 m s rukami opretými o stenu kóje - sedem rán v cca 10 cm kružnici, jedna mi ušla. Tomu sú však zrejme na vine mieridlá, ktoré sú určite fajn na mierenku za denného svetla, ale v šere strelnice pri mierení na čierny pištoľový terč sú na nič. No ale kto už v 50-tych rokoch minulého storočia, kedy tento krásavec uzrel svetlo sveta, tušil niečo o trítiových mieridlách, či nebodaj o svetlovodných muchách.

Skúšal som aj pudovú streľbu s tasením s puzdra spod trička na 5 m. Teda prvá rana v DA, ostatné v SA. Krása. Všetky strely v okolí hrušky páchateľa, ani jedna mimo tela. A wo to gou. Pri pudovke mne osobne zastarané mieridlá nevadia. Môj inštruktor ma naučil, že podstatné je trafiť tam, kam zbraňou ukážeš. Hoci aj po slepiačky. Všetko je to teda len otázka drilu. 8)

Rezultát. Krásna zbraň. Presná zbraň (pre moje potreby). No proste liebling ako má byť. K spoľahlivosti sa mi po takom malom počte nábojov, navyše len od dvoch výrobcov neprináleží vyjadrovať.

Pre prípadných záujemcov z KE. Podľa vyjadrenia majiteľa strelnice, kde som ho bol skúšať, má ich na predajni aj Novakovský.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"