RDA – Raid and Defense Academy – aktuálne kurzy

inspiring_kapitsa

RDA – Raid and Defense Academy – aktuálne kurzy

Príspevok od používateľa inspiring_kapitsa »

Posledné možnosti prihlásiť sa na najbližšie kurzy RDAcademy :)

Použitie noža pri sebaobrane - Základná úroveň 1 http://www.rda.sk/kurz/28/Kurzy-prvej-p ... a-uroven-1
Použitie noža pri sebaobrane - Základná úroveň 2 http://www.rda.sk/kurz/31/Kurzy-prvej-p ... a-uroven-2

Tréningové nože sú k dispozícii a ich zapožičanie je v cene kurzu 8)

Kontakty: +421 917 718 467, rda@rda.sk, rda@rdacademy.eu

Pre členov združenia Legis Telum zľava 10% :D http://www.legistelum.sk/partneri/192-rda-academy
Prílohy
Knife1.jpg
Knife2.jpg
Knife3.jpg
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ja by som mal pár otázok:
-kde sa seminár koná - nevedel som to nájsť na stránke.
-kto seminár povedie - podľa zoznamu inštruktorov je v RDA cez nože pán Ing. Medvec, bude teda seminár viesť on?
-bude sa trénovať nejaký konkrétny štýl, napr. FCS, karambity?
-prečo je možné sa prihlásiť na úroveň 2 len po absolvovaní úrovne 1? Vychádzam z toho, že na jednodňovom seminári sa nevyučuje komplet nové bojové umenie, ale skôr konkrétne techniky a situácie a ak človek nie je úplný začiatočník, rád by sa dozvedel na seminári niečo nové než opakoval základy. Opakovanie základov je síce užitočné, ale kvôli tomu človek nechodí na seminár, to si odtrénuje na bežných tréningoch/doma. To isté som si všimol aj pri streleckých kurzoch.

Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

jednoduchá obchodná taktika ako nahnať ludí aj na lvl 1.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

OT , ale je to uplne legitimny business model.

Nevenujem sa skoleniu strelby , ale analogicky to bolo pred casom aj s potapanim.

Kym neboli skoliace systemy synchronizovane, nevzal ta instruktor na AOWD bez OWD od jeho skoly. Dnes ti uz instruktor IANTD uzna certikat OWD od PADI a podobne, ale aspon nejaky ekvivalent musis mat.

Seriozny instruktor cohokolvek si nedovoli zaradit medzi ludi na pokrocilom kurze zaciatocnika, pretoze by mu musel vysvetlovat veci, ktore ostatni uz vedia a ukratil by ich o obsah, za ktory si zaplatili.

Kedze trh s kurzami "noz" nie je natolko standardizovany ako potapacske skoly, je pozadovanie vlastného lvl1 kurzu ako podmienky ucasti na lvl2 podla mna absolutne v poriadku.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

ja to samozrejme nijako nerozporujem... len by som neporovnával potápanie kde objem vedomostí, ktoré potrebuješ na "pokračovací výcvik" bude rozsahovo inde a 6 hodinový seminár boja s nožom v ktorom su obsiahnuté témy ako "vysvetlenie pojmu: boj s nožom".
v prvom prípade ide o tvoj život, v druhom o čistý marketing. asi sa zhodneme, že za 6 hodín z nikoho z nás majster boja s nožom nebude. a ak som už niečo podobné absolvoval, nevidím dôvod na vyhodenie daľších peniažkov. ale každého osobná vec.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Ked som v praci zaucal ludi do noveho systemu, tiez som mal par ludi "toto uz viem", tak sme preskocili den-dva zaucania a isli rovno do detailov. Potom vsak padali nonstop otazky "A toto si ako spravil?", "Toto sa da?" a pod.
Samozrejme to nevylucuje moznost ze to naozaj niekto vsetko ovlada, ale povazujem to za rozumne riesenie ako zabezpecit, aby ludia ktori dojdu na dvojku, ovladali potrebne zakladne techniky.
inspiring_kapitsa

Príspevok od používateľa inspiring_kapitsa »

to Dantes:
- kurzy vedie naozaj pán Medvec
- miesto konania je Crunch Fitness v Trenčíne (Laugaricio) http://www.crunch-tn.sk/
- podmienka absolvovať najskôr "Nôž 1" a až potom "Nôž 2" nie je marketing ani obchodná taktika.
Ide o ucelený tréningový koncept a nie je vhodné na vyšších leveloch preberať odznova veci,
ktoré už prebraté boli, podobne ako napísali roman a Zlomizub.
Taktiež je to otázka bezpečnosti, predovšetkým u kurzov so strelnými zbraňami.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Roman: Je jasné, že kto nemá OWD, nemôže ísť na hĺbkové ani vrakové potápanie ani nemôže robiť potápačského záchranára. Čo to má ale spoločné so 6 hodinovým tréningom s umelými nožmi?

RDA: Ak sa nemýlim, na nôž máte len kurzy 1 a 2. Vy si teda trúfate naučiť rôznorodú skupinu ľudí ucelenému konceptu boja s nožom za 12 hodín? No, klobúk dole....

Priznám sa, že z môjho pohľadu máte špičkový sortiment a kvalitných inštruktorov, ale nemám rád ak mám platiť za niečo o čo nemám záujem. Pri streleckom výcviku by sa to ešte dalo pochopiť.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Instruktor tam bude hulakat nejake povely a ty budes cumiet ze co po tebe chce, ze to si nikde nepocul...
A prave kvoli kratkosti kurzu by som to prirovnal k rozpravaniu vtipu:
...
...
"To není tak strašné."
"Já vím, ale dnes toto období končí!"
Haha :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

dantes:
Skús sa zamyslieť, ako by si to robil ty, keby si organizoval (akúkoľvek) na seba naväzujúcu sériu neštandardizovaných kurzov.

Level 1 je pre každého, podmienky sú jasne vymedziteľné (povedzme OP+ZP+požadované vybavenie), to je ľahké.

Level 2 ako? Stretneš sa s každým účastníkom vopred a otestuješ jeho 'skill'? Alebo všetkých otestuješ ráno a tých, čo nespĺňajú požiadavky (*) pošleš domov? Ver, že to by zákazníka nasralo rádovo viac než fakt, že musí absolvovať kurz, ktorý si on myslí, že nemusí.
Alebo odučíš ten kurz so všetkými? Tým pádom zákonite pre niektorých nebude plnohodnotný, či už pre tých lepších alebo pre slabších.


(*) Našiel som zopár streleckých kurzov (nie u nás), kde boli požiadavky vyjadrené veľmi exaktne na spôsob "strelec musí na požiadanie streliť daný dril či drily v danom časovom intervale". Ak to nedá, ide domov a nemá dôvod sa sťažovať, keďže jasne vedel, do čoho ide. Ale nie pri všetkom sa dajú takéto kritériá nastaviť a nie vždy je to vhodné.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Vedel by si tieto kurzy urobit aj v TT?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Nechcem zhadzovať teraz žiadny systém, ale len predstava, že niekto kto absolvoval viac kurzov povedzme ICS má ísť rovno na pokročilý kurz kde sa vyučuje systém pri ktorom je náboj v komore... nechcel by som stáť vedľa neho. Každý inštruktor má nejaké svoje prvky bezpečnosti, ktoré núti ľudí robiť a tie sa preberajú na kurze číslo 1.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

ak sa nemýlim, moja reakcia bola na boj s nožom, nie so strelnou zbraňou...
inspiring_kapitsa

Príspevok od používateľa inspiring_kapitsa »

to Michal1:
vieme urobiť kurzy noža aj v TT, záleží to od dostatočného počtu záujemcov
a zabezpečenia vhodných priestorov kde by sa kurzy konali.

K téme prečo absolvovať kurzy postupne sa už vyjadrovať nebudem. Ani na učňovku nikoho nevezmú keď nemá absolvovanú základnú školu.
Momentálne máme tieto dva základné kurzy použitia noža pri sebaobrane ale ak by bol záujem, v budúcnosti nemusíme vylúčiť ani možnosť doplnenia vyšších alebo špecializovaných kurzov.
inspiring_kapitsa

Príspevok od používateľa inspiring_kapitsa »

Pozývame Vás na najbližší otvorený kurz RDAcademy v termíne 9.2.2014

Praktické použitie a manipulácia so zbraňou v zimných podmienkach

Podmienka: Pištoľ - Základná úroveň 1 a 2
Počasie je zatiaľ dobré, ale nezaškodilo by trošku nasnežiť 8)

Kontakty: +421 917 718 467, rda@rda.sk, rda@rdacademy.eu

Pre členov združenia Legis Telum zľava 10% :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"