Kde vyslovene nemozem nosit zbran aj ked mam sk.A ?

inspiring_kepler

Kde vyslovene nemozem nosit zbran aj ked mam sk.A ?

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Chcel by som vediet kde vyslovene nemozem nosit zbran ?
Vie niekto poradit lebo v zakone som to nenasiel.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Pozri si diskusiu okolo nálepiek zakazujúcich vstup so zbraňou:
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=351&start=0
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Ja by som to trosku napravil:
V bankach je nalepka s preciarknutou zbranou. Skor to znamena, ze zakaz POUZIVANIA zbrane a nie zakaz nosenia. Pretoze, priklad, som podnikatel a nesiem do banky vyssi obnos penazi. Je logicke, ze ak mam zbran legalne, beriem ju zo sebou, keby nieco... To ju akoze mam nechat pred bankou v aute, alebo zavesenu na klucke na dverach banky? :roll:
Miesta, kde nesmiem (nemal by som) sa pohybovat so zbranou su napr. sudy, ministrerstva, urad vlady,...atd. V pripade, ak do takejto institucii vkrocim so zbranou, pri pulte, napriklad na sude poviem prislusnikovi justicnej straze, ze mam pri sebe zbran v leg. drzbe, odovzdam ju, vypise mi doklad o uschovani zbrane a pri odchode si ju vyzdvihnem. Na kazdom sude su detektory kovov, takze tu zbran tam nedostanete ako civil za ziadnych okolnosti, to len keby nahodou niekto chcel polemizovat :wink:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

To znamena ze pokial v ceste nemam detektor alebo sa ma niekto neopyta ci mam zbran, mozem ju zobrat vsade ? Samozrejme myslim skryte nosenie :-)
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

V podstate je to nejak tak. Vynimkou su, ako uz bolo povedane, snad len niektore statne institucie (sudy, ministerstva, tusim, ze aj prokuratura, urad vlady, atd.) Plus niektore sukromne institucie, ktore si nosenie zbrane do svojich objektov vyslovene strazia. Diskoteky povedzme. (Nie vsade SBS hlada apriori zbrane, ako napr. v banke nie)

Da sa zhrnut, ze tam, kde nieje detektor, nieje ani problem. Tam kde je SBS, problem byt moze, ale vobec nemusi.
inspiring_carver

Príspevok od používateľa inspiring_carver »

No s tými diskotékami je to trochu inak.....

Nedávno som sa bol zabaviť sa v jednom podniku v jednom krajskom meste. Pri vchode detektor kovov..... Tak sa im to tam rozsvietilo ako vianočný stromček, hneď prišli štyria svalnatí mládenci, ktorí sa ma slušne (to som bol príjemne prekvapený) a zdvorilo opýtali čo mám kovové pri sebe..... Mládencom som vysvetlil, že mám pri sebe svoju pištoľ, nejaký ten náhradný zásobník a teleskop a ukázal som im ZP (aj keď som nemusel). Chlapci mi potom oznámili, že môžem ísť teda ďalej a baviť sa predpokladu, že nebudem piť (čo som ale vedel aj bez nich). Neskôr som sa na toto jedného z biletárov opýtal a ten mi povedal, že detektor tam majú primárne kvôli nožom, lebo niektorí "veľkí drsňáci" si obľúbili nožíky.... O strelných zbraniach im prevádzkar nepovedal nič, a teda mali za to, že ZP sk.A je dostatočná záruka, že nebudem robiť pič.viny. Neviem či je to tak všade, ale tento systém sa mi pozdával, nakoľko odfiltruje rôznych debilov a slušní občania (kľudne aj so zbraňou) sa môžu baviť......
friendly_bassi

Príspevok od používateľa friendly_bassi »

Mne sa pred par rokmi v Ba v charliese stalo ze pri vstupe na diskoteku sacovyli biletari a ked zistili ze mam noz (kto ho nema?) tak som ho musel nechat u nich a ked som odchadzal tak mi ho vratili. Neviem sice co by robili keby si niekto zobral iny noz ako tam nechal....taka zamena 200 Skk nozu za 8000 Sk by nemusela byt zla :P ale teraz vazne.....maju na to vyhadzovaci pravo...???
inspiring_goodall

Príspevok od používateľa inspiring_goodall »

Podľa mňa je to čisto na tebe, či im ho tam necháš a vstúpiš alebo nenecháš a odídeš. So strelnou zbraňou už je to o inom, na to právo nemajú ale nepustia ťa dnu.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Pri skupine "A" nenosiť hlavne mimo štátu a trebárz aj na letiská.
Inak ju nosím okrem vane asi všade :wink: .
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Nenosit to hlavne, ked ideme chlastat :lol:. Inak je ku nestastiu, iba krocik. A nechat zbran zamknutu a neodomikat to, ked mame vypite. Ale to by malo byt kazdemu jasne. Inak, okrem zahranicia, sudov, letiska, prokuratury, parlamentu, ustavu na vykon trestu, bank(sice, co si to tam mozete zobrat, ale riskujete, ze vas tam nevpustia a zbran SBSkarovy predsa nenechate) a krcmi, tak to musi byt jedno, kam to budeme vlacit, ak mate Acko :D, ale plati to co povedal igoros.
Naposledy upravil/-a C08R4 v 07 Sep 2008, 03:47, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Boulder3, rozoberali sme to už aj niekde inde na fóre. Takže asi toľko, že majú na to právo, lebo tým, že vstupuješ na diskotéku, vstupuješ de facto do súkromného objektu, preto musíš rátať s tým, že majiteľ/prevádzkár tohto objektu si môže stanoviť podmienky, za akých ťa pustí dnu a za akých nie. Tieto samozrejme nemôžu odporovať platným zákonom - napr. diskriminácia žien je dosť problematická, aj keď si rovno chceš otvoriť pánsky klub. Ale teoreticky môžu byť až tak nezmyselné, že nevpustia nikoho, kto nemá oblečené ružové slipy s bielymi sloníkmi.
Inak, povedané: nemôžu ťa nútiť, aby si sa podriadil ich pravidlám (teda napr. zákaz vstupu so zbraňou). Ak sa im podriadiš, tak je to prejav tvojej slobodnej vôle. Ale ak sa im nepodriadiš, môžu ti zamietnuť vstup.
friendly_bassi

Príspevok od používateľa friendly_bassi »

Myslim, ze je to celkom pochopitelne, kebyze mam vlastny klub a skusenosti s vytrznostami asi by som tiez sprisnil pristup.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ahojte,

inak ako je to v leteckej preprave? Je mi jasne, ze nemozem si zobrat zbran so sebou na palubu, ale existuje nejaky sposob ako si dajme tomu v ramci SR zobrat svoju zbran lietadlom? Ma niekto skusenosti s takouto prepravou?
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

Asi pred rokom som sa to tu na fore pytal. Nepamatam si presne detaily skus to tu pohladat, odpovedal tusim electron.

Da sa to. Plati to samozrejme len pre vnutrostatne linky a niekolko dni vopred to musis oznamit leteckej spolocnosti.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Pozri si napríklad http://www.skyeurope.com/sk/informacie- ... ozina.aspx

(v Exploreri sa nemusí zobraziť celý text, lepší je FF, M, O...)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"