Kde vyslovene nemozem nosit zbran aj ked mam sk.A ?

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Aha,

takze na letisku pri odbavovani je nejaka opravnena osoba, ktora vam vyda zaroven aj potvrdenie o prebrati zbrane?

Osobne by som ani sekuritakovi vlastnu zbran nedal do ruk, v legislative som vsak zatial nenasiel odstavec, ze by som mohol zbran zverit do ruk inej osobe ako prislusnikovi policajneho zboru.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

C08R4 napísal:... bank (sice, co si to tam mozete zobrat, ale riskujete, ze vas tam nevpustia a zbran SBSkarovy predsa nenechate) ...
Ak by mi SBS-kar v banke (*) zacal robit problemy kvoli zbrani, bol by myslim najvyssi cas na zamyslenie sa nad kvalitou skryteho nosenia zbrane.
Chlapovi by som asi podakoval, ze mi usetril mozno ovela vacsie problemy v buducnosti.


(*) Bezna uniformovana ochranka nasich bank rozhodne nepatri medzi elitu v tejto profesii. Bez urazky, len konstatujem. System "kvalita zodpoveda cene" nepusti.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ja som myslel miesta, ak by tam mali nahodov detektor kovov. :lol:
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa lenochod »

A co nosenie do zamestnania? Moj priamy nadriadeny sa ma natvrdo opytal, ci chodim do roboty ozbrojeny. Nechcelo sa mi s nim natahovat, tak som skratka povedal nie a tym to skoncilo. Samozrejme som mal qr pri sebe :D

Na skrytom noseni si dam zalezat, takze jediny sposob ako by sa to mohol dozvediet by bolo natvrdo presacovat(pripadne zobrat sekeru a rozbehnut sa proti mne :lol: ).

Moze ma vobec prehladavat ina osoba ako policajt? Ma zamestnavatel pravo akymkolvek sposobom zistovat, ci mam pri sebe zbran? To, ze je to sukromny pozemok je sice pekna vec, ale nejake prehladavanie je tiez narusenie mojho sukromia, ktore neviem do akej miery ma vobec oporu v zakone. To plati aj pre rozne detekcne ramy a podobne zariadenia. Ked mu tam "pipnem" - mam pri sebe kluce, ktore vam neukazem lebo mam na nich klucenku s fotkou kde prasim vasu zenu.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Je to podobné ako s diskotékou. Rovnako sa nachádzaš na pozemku, v priestoroch, v budovách niekoho, kto pre pobyt tam stanovil nejaké pokyny, predpisy, smernice. S tými si bol oboznámený pri nástupe do zamestnania, či už preukázateľne - dostal si do ruky papier, po preštudovaní si ho mal na zadnej strane podpísať - alebo všeobecne - dostal si zoznam platných smerníc a nariadení a podpísal si, že berieš na vedomie ich existenciu. Platí tu predovšetkým poučka, že neznalosť zákona neospravedlňuje. Takže ak má zamestnávateľ predpis, že je zakázané vnášať do priestoru závodu zbrane akéhokoľvek druhu, typu a prevedenia, nedodržanie znamená priestupok a následnú sankciu. Či už strhnutie prémií alebo výpoveď... závisí od mnohých činiteľov. Oháňať sa zákonom 190 a demokratickými slobodami obvykle nepomáha! :evil:
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa lenochod »

Tak nase interne smernice zakazuju jedine tak vynasat informacie z firmy, o zbraniach akehokolvek druhu tam neni ani slovo(co sa vsak moze kedykolvek zmenit). Ale z principu, ked nosim skryte, akym sposobom ma mozu donutit povytahovat, co mam pri sebe?

Je to sice do urcitej miery podobne ako diskoteka, ale rozdiel je v tom, ze na diskoteku nemusim ist, kdezto do prace ano. Ak ma odmietnu pustit na pracovisko s tym, ze maju podozrenie(ine mat nemozu, prehladavat ma nemaju pravo - ak ano, podla akeho zakona?) tak by to mala byt prekazka na strane zamestnavatela, nie zamestnanca. Mozu mi akurat tak dat fukat, na co maju podla zakona pravo, ale nie mi pozerat "do slipov".

Podla tejto logiky s nepustanim, by si dal kazdy obchodnik na svoj obchod ram a boli by sme v ( o )

A okrem toho, casty oblubeny argument "z dovodu bezpecnosti" moze pre mna znamenat, ze moja vlastna bezpecnost sa znizi(konkretne myslim cestu do prace a z prace...a zbran predsa nenecham na vratnici na klucke)
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

Zakon o SBS 473/2005:

(4) Osoby poverené výkonom fyzickej ochrany podľa
tohto zákona sú oprávnené
a) presvedčiť sa zrakom, hmatom alebo technickými prostriedkami, či ten, kto vstupuje do chráneného objektu alebo na chránené miesto alebo z neho vystupuje, nemá pri sebe alebo na sebe predmety pochádzajúce z protiprávnej činnosti súvisiacej s chráneným
objektom, chráneným miestom alebo chránenou osobou alebo nemá pri sebe alebo na sebe predmety, ktorými bymohol spáchať protiprávnu
činnosť, a tieto mu odobrať,
b) zakázať vstup do chráneného objektu alebo na chránené
miesto nepovolaným osobám,
c) zakázať vstup do chráneného objektu alebo na chránené miesto osobám, ktoré majú pri sebe zbraň, ak je do chráneného objektu alebo na chránené miesto vstup so zbraňou zakázaný,

Podla hore uvedeneho, ma pracovnik straznej sluzby pravo ta aj prehmatat a aj ti zakazat vstup ak mas pri sebe zbran. Tu by sa dalo argumentovat tym, ze pokial nie je vstup so zbranou zakazany, tak ta musi pustit co by sa ale na 99% na dalsi den uz nestalo (zmena smernice).
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa lenochod »

Noooo.....tak toto som si veru nevsimol ale ocividne zakon je zakon, namietat sa neda. Hoci som zvedavy ako by hmatal, keby ten kver do niecoho hutnejsieho zabalim :lol:

No nic, pokial nezavedu extremne opatrenia, tak budem nosit nadalej. V praxi v nasej firme netusim ako by kazde rano sahali na gule alebo na kozy kazdemu z 1000+ ludi, co sa tam otocia. Ono konieckoncov, mame tam nalepene akurat tak luxusne nalepky zakaz vstupu coklom a fotakom a aj tak to nikto nekontroluje(teda tie fotaky, o cokloch neviem).

Inak na nasich SBS asi dolahla kriza, pred rokom mali este kvery(vyzeralo to ako derringer, netusim co presne to bolo zac), puta, obusky a kaser a striedali sa 24/7, teraz tam mame jedneho cisto len s obuskom aj to len na klasickych 8 hodin cez pracovne dni :lol:
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Blade napísal:Zakon o SBS 473/2005:

(4) Osoby poverené výkonom fyzickej ochrany podľa
tohto zákona sú oprávnené
a) presvedčiť sa zrakom, hmatom alebo technickými prostriedkami, či ten, kto vstupuje do chráneného objektu alebo na chránené miesto alebo z neho vystupuje, nemá pri sebe alebo na sebe predmety pochádzajúce z protiprávnej činnosti súvisiacej s chráneným
objektom, chráneným miestom alebo chránenou osobou alebo nemá pri sebe alebo na sebe predmety, ktorými bymohol spáchať protiprávnu
činnosť, a tieto mu odobrať,
b) zakázať vstup do chráneného objektu alebo na chránené
miesto nepovolaným osobám,
c) zakázať vstup do chráneného objektu alebo na chránené miesto osobám, ktoré majú pri sebe zbraň, ak je do chráneného objektu alebo na chránené miesto vstup so zbraňou zakázaný,

Podla hore uvedeneho, ma pracovnik straznej sluzby pravo ta aj prehmatat a aj ti zakazat vstup ak mas pri sebe zbran. Tu by sa dalo argumentovat tym, ze pokial nie je vstup so zbranou zakazany, tak ta musi pustit co by sa ale na 99% na dalsi den uz nestalo (zmena smernice).
Tak presmatravam starsie prispevky... Pracovnik straznej sluzby ma pravo zamedzit vstup so zbranou iba ak je pri vstupe napisane ze je do objektu vstup so zbranou zakazany alebo ak je pri vchode nalepka ktora znaci zakaz vstupu so zbranou.Pokial taketo oznacenie napriklad na vratnici nema,moze mi akurat tak fukat kockovy cukor do zad.u :D
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

no hlavne neplatí to, že ak tam nemajú detektor, tak skryte to môžem nosiť, že, BKSL...
okrem už spomenutých miest, ako úrad vlády, budovy súdov, ministerstvá, budovy výkonu trestu o.s. alebo väzby atd... sú zbrane zakázané nosiť aj na hromadné podujatia typu: športových podujatí, protestných zhromaždení, kultúrnych akcii a pod. samozrejme za predpokladu, že ste ich účastníkom. to znamená, že ak pôjdete cez námestie, kde sa momentálne koná protestné zhromaždenie proti čomukoľvek, no nie ste jeho účastníkom, tak pri kontrole a následnom objavení zbrane napr. príslušníkom PZ nie je problém. Uznávam, že by bodlo, aby napr. zákon o zbraniach a strelive exaktne určoval miesta a akcie, kde sa zbrane nosiť nesmú, ale takto to ostáva iba na naše googlenie, pretože tieto obmedzenia sú súčasťou iných zákonov, ako napr. zákon o výkone väzby, zákon o organizovaní verejných telovýchovných podujatí, športových podujatí a turistických podujatí č. 479/2008 Z.z. atd.
eager_pascal

Príspevok od používateľa eager_pascal »

Čaute, som tu nový, a potreboval by som objasniť dve otázky.

1) Bol som na polícii v BA II evidovať novú zbraň, ktorú som si kúpil na povolenie deň predtým,
a policajtka pri okienku na úseku zbraní ma sfúkla, že prečo nosím nabitú zbraň. Ja som jej na to povedal, že mám zbroják typu A, a mám zbraň pri sebe v púzdre pripravenú na okamžité použitie. Síce som nemal náboj v komore, ale aj keby...Ona na to, že keď som vo verejných budovách - alebo tak nejak podobne to definovala, že nemôžem mať nabitú zbraň, a teda ani zásobník s nábojmi v pištoli. A že nech sa to neopakuje. Nechcel som moc vyskakovať na ňu, predsa len, mám ZP čerstvo, ale nikde som sa s tým nestretol, že by som s Á-čkom nemohol chodiť nabitým v takýchto priestoroch.

Neviem či to je skôr nejaká tichá dohoda, že na políciu sa nechodí s nabitou zbraňou, alebo existuje na to nejaký zákon....Ale nezdá sa mi, lebo veď ona by mala vedieť najlepšie, ako to je, keď priamo tam pracuje a vydáva ZP, povolenia atď. Tak ako to teda je?

2) V trezore, ktorý mám môžem mať pištoľ kľudne nabitú hej? Aj so zásobníkom vsunutým, aj s nábojom v komore? Toto mi nie je moc jasné, ale nevidím dôvod prečo by to tak nemohlo byť. Niekde som ale čítal, že nesmie byť nabitá...

Díky chaloši
Naposledy upravil/-a eager_pascal v 05 Sep 2014, 05:39, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Na tej budove v Ba2 ani len nemaju zakaz vstupu so zbranou (logicky ani nemoze byt kedze je tam oddelenie zbrani) takze jej skor islo o nejaku bezpecnost. Ale ked si vsimnes, v budove sa ani oni nepohybuju so zbranou za opaskom.
bajec
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa bajec »

...
Naposledy upravil/-a bajec v 05 Sep 2014, 06:42, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Podla zakona ked odkladas zbran, tak nenabitu a oddelene od streliva. Prelozene: bez naloudovaneho zasobnika v zbrani, bez naboja v komore a samostatne zamknutu.
Ohladne tej prvej casti. Neviem si uplne dobre predstavit ako pred budovou uradu narabam so zbranou a vyberam z nej zasobnik alebo naboj z komory. Pride mi to ako blbost.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Chalani, k tejto druhej teme je k tomu toho popisane dost (http://www.webforum.sk/viewtopic.php?f=41&t=1505), netreba to opat otvarat a opakovat stare diskusie. Zaver je taky, rob si ako uznas za vhodne, ale rob tak, aby si si sam pruser nespravil :)

K prvej teme dodam moje skusenosti:
1) vzdy ked idem registrovat kratku zbran, tak ju mam za pasom a nabitu, na pokyn predlozenia upozornim, ze ju potrebujem vybit a idem k vybijaciemu zariadeniu na to urcenemu. Nikdy s tym nebol problem
2) pri vstupe do budovy, kde zo zakona mi nemusia dovolit nosit zbran (sudy) pred prechodom detektorom upozornim, ze by som potreboval vybit pistol, vzdy treba clenovi JS zopar sekund na spracovanie informacie a ma vyzve nech prejdem do ich miestnosti a tam vybijem, vypisem tlacivo, odovzdam
3) pri vstupe do priestoru, kde si majitel/vlastnik nezela mat zbrane to neriesim, nosim ju skryte a tym padom nemaju na to ako prist. Ak by prisli, mozu ma vykazat z priestoru.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"