Výmena hlavne vs. výmenná hlaveň

Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Jackuso
Takze toto je stanovisko kompetemtnej osoby: Nechat si hlaven po vymene neni problem,netreba expertizu. Kedze ale CZ550 ma cislo na puzdre zaveru, treba obe hlavne oznacit cislom. To je 2x ziadost,2x tlakovka,2x ocislovanie hlavne,nova hlaven a praca puskara. K povodnej hlavni bude preukaz zbrane a dalsi k prerobenej puske. Pri takejto uprave sa po zratani vsetkych nakladov blizime k cene novej zbrane. Takze ide to bez expertizy,ale je to nelovicke. A este malickost,vraj asi pri zmene raze zo 7x64 na 9,3x62 bude problem so zasobnikom.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Modráku, takéto stanovisko je v súlade so zákonom a presne korešponduje s tým čo som písal vyššie. Preto kompetentná osoba je očividne kompetentná. Nie ako ten jedinec, ktorého si parafrázoval predtým. Mal by si informovať aj jeho...
:wink:
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Vanto: Je to tak ako si to písal pár príspevkov predtým...keď mením hlaveň a nechávam si ju /aj pri zmene kalibru/, tak nepotrebuje expertízu, ale potrebuje ju vždy, keď ide na znehodnotenie. Hurááá...ale ako sa to tu pekne rozpísalo...a odbočilo od pôvodnej otázky.
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

Nemate niekto potuchy kolko moze stat nicenie dlhej hlavne?
Neviem to nikde najst. Zrejme to robi KEU. Ci?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zničenie alebo znehodnotenie zbrane ti spraví puškár ergo subjekt s príslušnou licenciou.
Do procesu samozrejme vstupuje aj KEU, ale to už rieši daný subjekt, nie priamo ty.
PalinoH
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa PalinoH »

Chcel by som vas poprosit o radu. Potrebujem vymenit hlaven na kratkej. Na oddeleni zbrani mi povedali, ze po kupe novej hlavne dostanem dalsiu karticku k novej hlavni. Pokial zalozim hlaven tak budem nosit dve karticky (jednu od zbrane a druhu od hlavne).

Momentalne mam na preukaze zbrane uvedene vyrobne cisla: hlaven, zaver, telo zbrane (vsetky tri rovnake cislo).

Nakolko je povodna hlaven poskodena a nepouzitelna (zbran sa bude pouzivat iba s novou hlavnou) chcel by som vediet ci neexistuje sposob ako "prepisat" cislo hlavne na povodnej karte zbrane, resp. zapisat na jednu kartu zbran s novou hlavnou a na druhu kartu staru poskodenu hlaven.

Vdaka za odpoved.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

to nejde
edit : poriadne som si precital otazku... (najprv som si myslel ze chces menit cislo na hlavni )
zmena cisla na karte je mozna, len je to rosada, ja by som sa na to vykaslal a staru hlaven nechal lezat v trezore a nosil dve karticky
Naposledy upravil/-a inspiring_liskov v 07 Nov 2018, 18:05, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

PalinoH ide to.

Postup je taky, ze si poziadas o zapisanie kazdej z hlavnych casti zbrane na samostatnu karticku* = 3 karticky (hlaven, zaver, ram) + novu hlaven budes mat napisanu na samostatnej karticke.
Nasledne si das ziadost o vystavenie karticky na zbran v konfiguracii nova hlaven + stary zaver + stary ram a staru hlaven si das zapisat na samostatnu karticku (alebo ju das znicit ak je nepouzitelna - ci je nutne ju predtym zapisat na karticku Ti nepoviem lebo s tym nemam skusenost).
Vtip je v tom, ze PZ je opravneny uctovat si poplatok za vystavenie kazdej z tych (mnohych) karticiek ktore su potrebne na to aby si to cele spachal.
Mne sa s nimi podarilo dohodnut a ten "medzikrok" si neuctovali, nakolko sa to cele realizovalo bez nutnosti (administrativne) rozdrobit zbran na hlavne casti. Kazdopadne vysledok je taky ze mam dnes svoj G29 osadeny aftermarketovou hlavnou od IGB zapisany na jedinej karticke :wink:

* karticka = preukaz zbrane

PS: btw tu povodnu (zanovnu) hlaven mam v burze na predaj ak by mal niekto zaujem
PalinoH
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa PalinoH »

Vďaka za odpovede.

Páni na oddelení v Martine ukázali super prístup. Keď sa už išlo naostro sami ponúkli, že to "rozhodia a poskladajú späť" tak, aby som mal na jednej karte starú zbraň s novou hlavňou a na druhej karte starú (poškodenú) hlaveň.

Úplná spokojnosť.
Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Johnny »

Má niekto skúsenosti s kúpou hlavne na AR-15?
Na AR-15 totiž nezvyknú byť výrobné čísla na hlavni.
Akým spôsobom sa teda rieši povolenie? A preukazy?
ibibi
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa ibibi »

Mam brokovu pumpu, hlaven tiez bez vyrobneho cisla. V preukaze zbrane je poznacene, ze hlaven je bez vyrobneho cisla.
Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Johnny »

ibibi - máš rovnaký prípad ako ja. Len moja otázka smerovala čo v prípade ak chceme vymeniť pôvodnú hlaveň bez čísla za novú (rovnaké parametre) ale tiež bez výrobného čísla. (Pôvodnú si však nechávam)
Ako sa rieši povolenie na takýto prípad?
Povolia mi kúpiť novú hlaveň, ale čo zapíšu do ďalšieho preukazu? - Hlaveň bez čísla? - to by mohla byť akákoľvek hlaveň.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

§37 odsek (4) zákona 190/2003 Z.z. v znení...
Ak zbraň z akéhokoľvek dôvodu nemá výrobné číslo, autorizovaná osoba3) môže na základe požiadavky vlastníka zbrane a odporúčania ministerstva prideliť zbrani evidenčné číslo, ktoré na účely tohto zákona nahrádza výrobné číslo.
Používateľov profilový obrázok
Johnny
občasný prispievateľ
Príspevky: 82
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Johnny »

Igrlik - Ďakujem :)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Je pravidlo že zbraň po expertíze z dôvodu výmeny laufu môže vyzdvihnúť iba autorizovaná osoba s licenciou. Aký je váš názor na toto opatrenie ? Aký je účel ? Z môjho pohľadu relikt. Nie jedna autorizovaná osoba v nedávnom čase skončila ako skončila.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"