Pocit bezpečia-dotazník /prieskum/

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Ponúkam autorke osobnú konzultáciu problematiky takpovediac z prvej ruky. Na každú otázku uvediem x argumentov zo života. Rovnako jej môžem otvoriť oči v otázkach, ktoré jej na škole úmyselne zamlčali.

Preferujem face to face (hand to hand) 8)
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

autorka sa ozvala práve v čase horlivého písania bakalárok, diplomoviek a obdobných dôležitých prác. Väčšina z nich po uplynutí archivačnej doby nájde uplatnenie v kogeneračkách alebo v zbere, preto nezdieľam erebosove obavy.

dotazník ma neoslovil, nakoľko som sa pre NEvyplnenie 1/3 nemohol dostať k ďalším častiam, nemôžem hodnotiť zvyšok.
Autorke odporúčam spraviť si prieskum aj vo vzorke nedržiteľov ZP, porovnať preferencie týchto dvoch skupín. Pokiaľ by autorka v práci spomenula akým demagogickým štýlom bojujú bojovníci za práva (hlavne pravdoláskari) proti právam iných skupín, mimo iné aj proti držiteľom ZP a vlastníkom zbraní, tak by som sa jej tiež osobne ospravedlnil za negatívny prístup.

//Peterson, ty fičúr :)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

peterson
ponukol som JT1 spolupracu,odozva ziadna
po zhliadnuti "dotaznika" som rad ,ze nebola

erebos
nechcel som to napisat tak priamo :wink:
eager_newton

Príspevok od používateľa eager_newton »

Nikoho nenutim, zucastnovat sa vyskumu, ani pisat do tejto diskusie.. spekulantov, ktori hladaju za mojim vyskumom nieco co tam nieje, nebudem zbytocne presviedcat o mojich dobrych umysloch ajked ma to mrzi. Vyskum je uplne dobrovolny, anonymny. Stretnutia face to face z principu neuskutocnim, kvoli vlastnym bezpecnostnym opatreniam.. napriek tomu vsetkym co su ochotni dotaznik vyplnit dakujem..
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

JT1 vzhladom na to , ze drzitelia zbrani su v dnesnej "humanistickej" spolocnosti stvanou zverou a s prihliadnutim na Vase povolanie sa mierne paranoidnym reakciam kolegov necudujem.

Predpokladam, ze ste nezachytili polovacku na drzitelov ZP pod vedenim vedenia komory psychologov pred cca 4 rokmi, miestna komunita si ju vsak pamata velmi dobre a zakazdym ked musime platit 80eur vypalne Kleinmannovcom si to pripominame.

To len na vysvetlenie, preco tu nie ste na priatelskej pode.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

odporucam ignorovat tento "prieskum"
sam som ho sice odklikal /ako pri scitani ludu :) /,ale iba preto ,aby som poznal jeho obsah
eager_newton

Príspevok od používateľa eager_newton »

polovacku na drzitelov ZP pod vedenim vedenia komory psychologov pred 4 rokmi som vobec nezaregistrovala, kedze v tom case som bola este len zacinajucou studentkou psychologie ,,takze v tomto prehlad vobec nemam.. mrzi ma ze tu niesom na priatelskej pode, ale pre mna je to len obycajna kvalifikacna praca, neidem z toho vyvodzovat ziadne svetove teorie ani nic podobne, co by vas drzitelov zbrani malo nejakym sposobom zasiahnut. do tohto konkretneho vyskumu som sa pustila len z cisteho zaujmu kedze pracujem na grante ktory sa zaobera vnimanou bezpecnostou.. ale s touto paranojou niektorych diskutujicich sa nechystam nijak argumentacne bojovat.. uz tu radsej prispievat nebudem.. ale aj tak vdaka vsetkym priatelskym diskutujucim :) ajtak ste mi pomohli sa v tejto oblasti trochu zorientovat
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

ten grant je z eu?
eager_newton

Príspevok od používateľa eager_newton »

nie, nieje z eu
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

JT1 napísal:. Stretnutia face to face z principu neuskutocnim, kvoli vlastnym bezpecnostnym opatreniam
:D
vstupom na verejné forum ste čiastočne odkryli cestu k Vašej identite. :wink:
buro
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa buro »

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Buro: vďaka za upresnenie.

V rýchlosti som si preletel prvý link a musím konštatovať, že výskumné zameranie grantu nijakým spôsobom neovplyvní problematiku, ktorú skúma.
Pousmial som sa na kruhovom zobrazení hodnôt, ktoré ovplyvňujú pocit vnímania vlastného ohrozenia.
Ako som tušil, sociológovia, psychológovia a iné odborné profesie si žijú vo svojej bublinke, často krát vzdialení od skutočnej reality.

Nepasujem sa za žiadneho odborníka, ale moje profesionálne skúsenosti práve s bezpečnostnou problematikou, verejným poriadkom (ktorý priamo súvisí s konkrétnymi ukazovateľmi kriminality) a dennodenným kontaktom s ľuďmi mi dáva reálny pohľad na konkrétnu problematiku.
Objektívne spracovanie problematiky akou je "bezpečnosť občana" si vyžaduje participáciu x odborných subjektov, ktorých činnosť sa priamo dotýka faktorov, ktoré ju ovplyvňujú a súvisia s danou témou.

Som presvedčený o tom, že ak by si za okrúhly debatný stôl sadli profesie ako: sudca, prokurátor, policajt, advokát, lekár, psychológ a sociológ- tak posledné dve profesie by si argumentačne ani neškrtli voči ostatným profesiám, kvôli rozdielnym skúsenostiam z PRAXE v tejto problematike :!:
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Takze som mal pravdu - co ma netesi.

Toto som asi tiez pochopil spravne?!

1.) "grante ktory sa zaobera vnimanou bezpecnostou" : tema nepotrebuje komentar a urobi obraz o schopnosti autora uplatnit sa na trhu prace mimo neziskovky a treti sektor nasaty na statny rozpocet. Len dodam, ze tento tip zamestnavatela rozhodne neholduje legalnej drzbe zbrani.

2.) "ale s touto paranojou niektorych diskutujicich sa nechystam nijak argumentacne bojovat" + "uz tu radsej prispievat nebudem" : tak co nam uz zostava ked nam na to dosli ze :cry: , ale aspon sa potvrdilo, ze su paranoidni a treba ich liecit. Vo vystupe projektu sa to rozhodne objavi. A v Markize, Jojke a Novom case tiez.

3.) "ajtak ste mi pomohli sa v tejto oblasti trochu zorientovat" : na tej nasej skole dotovanej z EU mali pravdu, su to vsetko zakomplexovani psychopati. Je to treba liecit, najlepsie ustavne. A tie zbrane im treba zobrat!

Asi som na nic nezabudol..
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

elektronicky niečo vyhodnotiť podľa otázok, ktoré si niekto naformuloval podľa seba či nejakej doktríny- to je najlahšie.
Ale inteligentne ustáť konfrontáciu- to chce už aj niečo v puse a v hlave. (to myslím všeobecne)

Moji dvaja kolegovci z cudzineckej polície na bakalárke spracovávali tému "migrácia, utečenectvo atd." Vedúcu im robila nejaká 25r.žaba s nulovými skúsenosťami.
Pri obhajobe obaja zotreli celú tú komisiu pri diskusií k problematike. Komisia ani vedúca nevedeli, kde páni pracujú a že majú s problematikou viac ako 10 ročné skúsenosti- opakovali sa trápne momenty, kedy ani docenti nevedeli zaťať- lebo boli mimo "misu"
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Peterson: tu sa opat potvrdzuje stare zname "Kto vie, robi. Kto nevie, uci. :lol: "

Ak je tu niekto ucitel, neberte to osobne :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"