HK P30L

inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Otazka do plena :D je vhodna HK P30L na IPSC strelbu alebo sa treba radsej obratit inym smerom?
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

noacoak: HK P30L patri skor medzi 'sluzobne' zbrane, pre IPSC ju obmedzuje hlavne standardny zasobnik (len 15 nabojov je pre IPSC dost malo). Zalezi od toho v ktorej kategorii by si s nou strielal, ale v standard a production Ta bude obmedzovat kapacita zasobnika, a pre modified a open su zasa ine daleko vhodnejsie (rozumej lahsie upravitelne) zbrane.

Suma sumarum, IPSC s nou strielat mozes (Lkova predlzena hlaven stale vojde pod IPSC podmienky a je medzi Production approved modelmi), ale podiove umiestnenie s nou neocakavaj :roll: :lol:


Gunslinger
inspiring_euclid

Príspevok od používateľa inspiring_euclid »

presnost v porovnani s G17, K100 ,P99 .. viem ze je to hlavne o rukach,ale ak z nich striela iba jedna :D (to ma zaujima) :?:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Presnosť je podobná. Keby som mal scaner, hodím ti sem nástrelný list môjho USP. Chvíľu -čoby totálne ucho- som myslel, že je to nejaký od*b, no potom to vzal do rúk chlapík s trošku inými ručičkami ako mám ja a z 5 išli 4 jednou dierou, len kúsok vľavo dole pod zámernú. Ešte lepší nástrel ako na nástrelnom liste. Dosť presná zbraň už z továrne s plynulým chodom spúšte.
Ale myslím si, že Glock ani kačenka na tom nebudú o moc horšie (ale ani o moc lepšie). V každom prípade, na IPSC máš určite vhodnejšie kvéry a aj za lepší peniaz (mám na mysli cenu a dostupnosť doplnkov) ako sú tie od HK.

EDIT: Zabudol som spomenúť dôležitý fakt, že nástrelný list bol strieľaný na 15 m a 4 z 5, ktoré mi išli s minimálnym rozptylom (jednotlivé zásahy sa prelínali) boli na 7m.
Naposledy upravil/-a Jack v 20 Sep 2008, 22:45, upravené celkom 1 krát.
inspiring_euclid

Príspevok od používateľa inspiring_euclid »

ktore su tie lepsie a za lepsi peniaz .. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Constantine: Som síce veľký fanda HK, ale ak mám byť objektívny, tak v slovenských luhoch a hájoch určite Glock, ČZ 75 a K-100. Nemal som primárne na mysli cenu samotnej zbrane. Tá, na rozdiel od doplnkov a súčiastok, je u HK celkom príjemná. Lenže napríklad s K-100 nemáš problém, aby si ju mal vyladenú a pripravenú "na mieru" podľa vlastných požiadaviek. Ak sa niečo pohnojí, alebo chceš nejaký doplnok, či súčiastku, za pár stoviek si ju môžeš kúpiť a máš ju doma takmer okamžite.
Skús však pýtať napríklad takú športovú spúšť na HK! Obejdnávka, potvrdenie objednávky, vybavenie objednávky u výrobcu, zaslanie... a pár mesiacov v pr*eli. Nákup cez oficiálny webshop do SR nemožný (aspoň pár mesiacov nazad bol). Potom už len kočka v mechu - nákup cez ebay alebo amazon, alebo možno z amerických webshopov. To sa ti s čízou, mlokom alebo kačkou nemôže stať... Stačí sa pozrieť, aký sortiment doplnkov a súčiastok na Glock alebo aj ČZ majú na pultoch naši obchodníci a porovnať to s HK, Sigom, Berretou alebo na šport populárnym Tanfogliom.
inspiring_euclid

Príspevok od používateľa inspiring_euclid »

v 9 čísle mesačníka Zbrane strelci a lovci je pekná recenzia na neho ..
( kapacita zásobika - 18 ) :D
friendly_grothendieck

Príspevok od používateľa friendly_grothendieck »

Kua chlapy...to ma len tak malo ludi P30L? Ked sem tak malo pisete...Ja som si myslel ze je viac chlapov s tak nadhernou zbranou za opaskom??? Mam P30L a nedam na nu dopustit i ked ju nemam ani mesiac... 8)
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

mame P30ku
tak piseme tam ;)
pridaj sa, na dlzke nezalezi (tak sa vravi :) )
friendly_grothendieck

Príspevok od používateľa friendly_grothendieck »

aris
Ved tam aj pisem :wink: ...lebo tu by som sa odpovede asi aj tak nedockal.
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Vcera si bol kamos zobrat svoju prvu zbran novucke HK P30L 9x19
Nemusite pochybovat o tom ze nase prve kroky viedli na strelnicu :lol:
Konecne som mal dost casu a streliva na kratky redakcny test :wink:

Zbran ma skvely uchop a vyborne sa drzi. Ma dlhsi mrtvy chod (som uz trochu rozmaznany) ale potom prislo prekvapenie z makkej a lahodne lahkej spuste. Proste na to ze to bola surova zbran... vsetka cest :wink:
Skusali sme tovarenske S&B (200ks) aj Aresy (100ks) vsetko bez zavad.
Chcem pochvalit tr. mieridla. V noci su dobre citatelne a pri silnom slnku neoslepuju ako napriklad svetlovodive vlakno.
Taktiez sme skusali zbran niekolkokrat rozobrat a zlozit... v jednoduchosti je krasa :wink: Len si treba dat pozor pri skladani na to aby bol zachyt zaveru dost vytlaceny do strany lebo vam nepusti zaver dozadu.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Ja si moju P30L aj po tristvrte roku stale neviem vynachvalit :wink:
friendly_grothendieck

Príspevok od používateľa friendly_grothendieck »

Ja som az taky strelec z kratkych zbrani neni, ale striela sa mi z nej super. Na dvatsat metrov na terc som nemal problem uz po prvych desiatich vystrelov. Ja viem su tu iny strelci (urcite lepsi), ale ja som zaciatocnik a myslel som ze s tim budem mat problem. Lebo predtym som strielal len s armadnou Pi 82 co som nemohol trafit terc a Taurus 357M (to bolo samozrejme nieco ine). Tam mi zase vadi ohlusujuci vystrel a clovek nema z toho ten spravny pozitok. Inak doteraz som strielal len z dlhych zbrani...takze to su moje skusenosti :?
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

je to neuveritelne ale ja cakam na svoju HK P30 L uz druhy mesiac a predajca stale nic.Mam sice este aj mensiu P 2000 ale aj tak sa neviem dockat.Mal som uz hodne kratkych zbrani ale Heckler je prva zbran ktoru stacilo vybrat z kufrika a ist strielat bez kdejakych uprav,dopasovani alebo vymeny suciastok za vylepsene a pod.Za mna max. spokojnost !
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

a uz je doma :D :D :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"