Zasobniky pre Sa 58

ozon
expert
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa ozon »

kazdopadne treba nechat podavac na pokoji a neskracovat ho.
slimaaak
prispievateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa slimaaak »

Takze ak je niekto smutny ze spolocny nakup skratenych zasobnikom nevysiel tak este raz posielam zaujimavy link. Zasobniky dorazili sice prachove a spinave ale zato nepouzite. takze kto nema 2 lave ruky je to praca na max 20min.
Ako pomocku mozete pouzit tuto sablonu, je to moja montaz z jestvujucich a funkcnych zasobnikov roznych rozmerov. Vytlacte si to 1:1 ( bez upravy rozmeru). Odskusany rozmer mam zatial len 20-ku. Pri rezani nezabudnite pridat 3-4mm na ohyb a pripadne dobrusenie. Pri ohybani som nenahrieval a hlinik v miestach viacerych zlomov mal tendenciu lamat sa, takze opatrne alebo skuste nahriat. Druhy skusim nahriat aj ja :)

http://armyshop.msmarmy.sk/index.php?pa ... &Itemid=29

Obrázok


http://img.janforman.com/zasobniky35ml.jpg
Používateľov profilový obrázok
pinoccio
prispievateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa pinoccio »

Vdaka vsetkym :)
Dnes som pri kratkej zastavke na sluzobke nakupil 4ks pokusnych kralikov -aka. zasobnikov, jazdenky 100Kc/ks. Tento ci niektory z najblizsich vikendov sa pohram...
Používateľov profilový obrázok
pinoccio
prispievateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa pinoccio »

Tak prvy pokus zlyhal na ohybani hlinika pre dno ... :evil:
Ani nahrievanie nepomohlo, ohybal som pomaly a material praskol, asi som bol nedockavy a nedosiahol dostatocnu teplotu. Tak v dalsom kole bude z neho 5ranovy ;) Zatial si to musim nacvicit na odrezku.
Nejake tipy ako spravne nahriat a ohybat?
Ako viem, ze som dosiahol priblizne spravnu teplotu? Nasiel som rozne postupy - ociernit slabym plamenom a potom silnejsim plamenom ked sadze zhoria je to ok, alebo ked borovicove drevo na dotyk uholnatie, alebo ked sa kus klasickeho mydla na dotyk pripaluje dohneda ..atd., neskusal som zatial, asi pohladam stare mydlo :P A ohybat za horuca, alebo po vychladnuti? Z teorie, hlinik by sa mal popustit opacne nez ocel... Moj prvy pokus bol ohnut za tepla %)
Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Tigrík »

Tak po prvé: Nieje to klasický hlinik ale zliatina (bude sa tí to inak spavat)
A po druhé: Nahrieva sa to plynovym horakom,nie svieckou... :twisted:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

pinokio:uz sa tesim ako Ti v sobotu na sutazi vybehne cele dno aj s nabojmi:)))
Používateľov profilový obrázok
pinoccio
prispievateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa pinoccio »

abakan: sa nesmej, dovtedy i tak nebude; bud to prinitujem alebo bude z toho mozno 5ranovy, ved si chcel maly

tigrik: dalsi humorista, moj plamienokposvieti tak do 1300st. :P Lenze neodhadnem od oka len tak bez skusenosti kolko nahriat a ako ohnut... Ved porad presne ked vies. Alebo PM nech tu nerozpisujeme home-made metalurgiu a kovoobrabanie 8)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

ide o to aky to ma vykon nie aku teplotu. Al vynikajuco odvadza teplo tak ak mas slaby vykon horaku nemusis to prehriat. osobne by som skusil na odrezkoch ako dlho ti treba hriat na uplne spalenie a potom z toho casu ubrat...
Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Tigrík »

Ja som to nahrieval kým nezačala farba menit odtieň.
Zatiaľ všetky OK.
Používateľov profilový obrázok
pinoccio
prispievateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa pinoccio »

Tak jasne ze plynova pajka nema nejak uzasny vykon, hlavne pri tej tepelnej vodivosti a ploche to trva, a po par s. chladne... Nahrieval som kym farba v okoli ohybu nebola dobiela a praskala. No odhadom proste na prvy krat nebolo ocividne dost, resp. chladlo rychlejsie nez som stihol ohybat a znovu nahrievat atd. Ved budu dalsie pokusy ;)
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

piniccio.Tu AL zliatinu nestaci len nahriat Ty ju musis aj popustit.
Nahrievaj tak pol minuty a namoc do vody.Ale radsej to vyskusaj na
tom odrezku.
vmp
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa vmp »

ahojte,
neviem, ci sa to tu uz spominalo (resp. nie som asi schopny vyhladavac, co sa fora tyka), ale rad by som sa opytal, ci niekto ma/pouziva plymerove (polo)priehladne zasobniky pre 7,62x39 pre vz. 58. Nieco som o tom cital v anglictine (http://www.gunexpert.cz/news/new-polyme ... 8-7-62x39/), ale zaujima ma, ci tu s tym su nejake skusenosti, rad by som si totiz nejake zadovazil.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Vyrába ich aj jeden chalan zo Slovenska, ale sú zatiaľ dosť drahé. Ak si dobre pamätám tak kus stal 50 alebo 60 EUR.
vmp
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa vmp »

a nieco odskusane a cenovo prijatelnejsie sa nenajde? Akakkolvek rada potesi, nech je to aj z Kanady ci USA ;)
Používateľov profilový obrázok
Tigrík
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Tigrík »

Vydrž.
Budú dostupné plastové 30tky od Gunexpertu.
Ľahko sa budú dať v pripade potreby skratit a cena je prijateľná.
Alebo si daj do Kolarmsu prerobiť šachtu na AK zásobníky a potom si z USA môžeš kúpiť čokoľvek... :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "