AK47 / AKM / AK74

Okrem poľovných a športových samonabíjacích.
inspiring_kapitsa

AK47 / AKM / AK74

Príspevok od používateľa inspiring_kapitsa »

Keďže sme v RDA spravili nejaké nákupy, je možné si u nás možné po dohode pozrieť, navzájom porovnať a vystreliť z nasledujúcich zbraní na našich strelniciach v Čachticiach:

AK47 - verzie sovietske (Tula), juhoslovanské (pevná, sklopka), východonemecké, maďarské (AK-55, AMD 65), poľské
AKM - verziu sovietsku (Iževsk)
AK74 a AKSU 74 - sovietske
RPK - juhoslovanské M72

Radi by sme postupne dávali do tejto témy rozdiely a špecifiká jednotlivých verzií spolu s fotografiami. Samozrejme všetky zbrane sú používané aj pri kurzoch.

Obrázok Obrázok Obrázok
Naposledy upravil/-a inspiring_kapitsa v 19 Jún 2014, 15:56, upravené celkom 1 krát.
inspiring_kapitsa

Príspevok od používateľa inspiring_kapitsa »

Informácia pre všetkých ktorí si budú vyberať nejaký klon AK47 - juhoslovanské AK nemajú tvrdochrómované hlavne. A to ani guľomety RPK. Vidieť do dosť na stave dovezených zbraní a špeciálne u týchto treba veľmi pozorne kontrolovať hlaveň na koróziu. Samozrejmosťou je pravidelná údržba po každej streľbe.

A len jeden poznatok k ergonómii. Keď klon AK na 7,62x39 tak jednoznačne ruské AKM - ergonómiou a správaním pri streľbe o level vyššie ako všetky ostatné.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Bude super vidiet tie porovnania jednotlivych AK.

Este cinske by stalo za to porovnat.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Chcem sa opytat ohladne sucasnej produkcie Zastavy, kokretne model M77 v razi 308Win. Ma to tvrdochrom??? Podla toho co pisete nema, ale tvrdia mi, ze ano. Opakujem, ze ide o sucasnu produkciu.

Dakujem.
inspiring_kapitsa

Príspevok od používateľa inspiring_kapitsa »

Ziadna Zastava co mame, ani relativne nova M92 vyrobena na prelome tisicroci nema tvrdochrom. Povodne M77 ho tiez nemali. Ako to je pri sucasnej produkcii vyrabanej momentalne presne neviem. U Zastavy M21 na kaliber 5,56 sa tvrdochtom napriklad robi.
lz
občasný prispievateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa lz »

chcem sa spýtať - má niekto skúsenosť s týmto kompenzátorom na AK47?:

http://www.zelenysport.cz/kompenzatory/ ... -15x1-levy

uvažujem, že by som ním na AK55 nahradil klasický šikmo zrezaný nástavec zvyčajne používaný na AKM.

Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

ahojte, prosim aky trobodovy takticky popruh odporucate na AK-47 tovarensky model ? su na to nejake ruske original alebo moze pasovat takyto

http://www.falco.sk/e-obchod/takticka-v ... -5302.html

dakujem vopred za radu
inspiring_kapitsa

Príspevok od používateľa inspiring_kapitsa »

Popravde tazko mozem odporucit nejaky trojbodak. My v RDA v ramci konceptu vycvikoveho pouzivame pokial mozno originalne dvojbodove a musim povedat ze na rozdiel od 58ckovych su vyborne. Dostatocna dlzka, pevnost a na jednej strane maju rychloodopinanie.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Ok, necham si poradit :-) to su predpokladam tie, co sa dodavaju priamo v komplete s AK 47

Dakujem
inspiring_kapitsa

Príspevok od používateľa inspiring_kapitsa »

Ospravedlňujem sa ak to bude pôsobiť moc reklamne, ale myslím, že tieto fotky origo sovietskych AK47 a AKM nejakých ľudí aj potešia. Proste dve veci do drsných podmienok na jednej fotke ;) :
Obrázok Obrázok Obrázok
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

pekné foto.
Je v nich nejaký rozdiel čo sa týka streľby?
Dá sa bakelitový grip z AKM prehodiť na AK47 bez úprav?
inspiring_kapitsa

Príspevok od používateľa inspiring_kapitsa »

Ak keď sa to nezdá, sú to prakticky dve rôzne zbrane. Rozdiel v hmotnosti viac ako 1kg, iná geometria pažby, aj pri streľbe sa správajú inak.
Nebiros
prispievateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Nebiros »

Mne sú technické rozdiely jasné, zaujímajú ma práve tie pocity pri streľbe - presnosť, zdvih, spätný ráz atď.
Ten akm grip by síce na 47 pasovať nemal, ale je veľa fotiek ak47 s akm gripom a niektoré obchody ich predávajú ako univerzálne, tak či ste to neskúšali.
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

pani, nadviazem na temu, kedze riesim vyber. potrebujem to ciste na sportovu strelbu, neriesim historicku hodnotu...chcem kaliber 7,62 s tym, ze neskor by som spravil nejaky tuning. z prispevku RDAcademy to chapem ako odporucanie na AKM. mam precitane cele forum vratane ceskeho, ale zaujima ma nazor skusenejsich. aj keby som ich obe chytil do ruk, pochybujem, ze zistim pri strelbe rozdiel. strielam doteraz len pistol.

1. aky je nazor na strelbu pri porovnani vz.58 versus AKM?
2. ak AKM, od koho - zatial som sa docital odporucani na Rusko, NDR...

P.S. jedno porovnaie, co som nasiel - podla obrazkov by som vsak povedal, ze porovnavali AKM a vz58...
http://www.urbanstalker.eu/prezit-home/ ... 7-vs-sa-58
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

boris, pridi do RDA, zbalime vsetky verziae ktore sa ti pacia, vyskusas a vyberies si. Zoberireme 58cku, original AK47 soviet, AKM soviet a DDR AK, ktore je podla mna spracovanim najlepsie.

Lepsie ako 10x citat 1x vyskusat. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Samonabíjacie"